Teraz jest 14 gru 2018, o 17:11

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sie 2012, o 21:23 
Site Admin

No dzięki...jeśli forum to dla ciebie nic....patrz ile osób znalazło tu swoje miejsce, bo utożsamiają się z freeskatingiem w 100% czego przedtem nie było w ogóle.

Ja osobiście nie widzę warsztatów z freeskatingu.

Natomiast nauka "trików" w formie video, editów(by zachęcić innych do takiej jazdy), owszem, ale tylko w ten sposób.

Dodam jeszcze że mi nie zależy na rozwoju sportu itp. nie pracuję w żadnym ze sklepów, nie sprzedaję rolek, robię w życiu coś zupełnie innego a to jest moja odskocznia i przyjemność, od promowania jest Greg z Benem, organizacje i sklepy, jeśli chcą wzrostu obrotów.

Ja stawiam na forum ponieważ tu spotykają się ludzie z całej Polski zupełnie prywatnie, bez uczestnictwa osób trzecich, chcących zarabiać na naszej zajawce.

Kluczowe dla mnie jest to by robić rzeczy które sprawiają PRZYJEMNO?Ć, jak jazda czy prowadzenie strony.

Jak zostanę ministrem sportu, lub podejmę pracę w jakimś sklepie z rolkami to może zmienię stanowisko :)

Tyle ode mnie.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 17 sie 2012, o 21:50 
Stały bywalec

Siwy, nie udawaj że nie rozumiesz o co mi chodzi, bo dobrze wiesz że w to forum wpakowałem sporo czasu i byłem z nim od samego początku. Nie mam zamiaru pluć na coś, przy czym stoję od samego początku istnienia i nie pluję. Strona działa dobrze, ale to miejsce wirtualne. Nie ma po za tym nic co by zachęciło ludzi do jazdy fsk. Tak jest, potrzeba czegoś więcej.

I też wyraziłem się sceptycznie o warsztatach, bo to nie będzie działać w przypadku freeskatingu - ale niemniej szukam innej formy dotarcia do ludzi.

Nie zarabiam na jeździe kasy i nie mam z tego co robię czegokolwiek. Nie jestem z żadnym podmiotem związany. Ale zależy mi na tym, żeby freeride stał się popularną formą jazdy na świecie. Bo wiem, że więcej jeżdżących nie przekłada się tylko na dochód sklepów i firm produkujących rolki ale także na:

-zainteresowanie mediów
-inwestycje w ten sektor, czytaj: więcej rolek, większy wybór sprzętu, większa rywalizacja między producentami, w długiej perspektywie - spadek cen
-więcej eventów
-możliwość by w przyszłości ktoś kto dobrze jeździ fsk mógł zostać faktycznie wspierany, tak by przynajmniej nie musiał się martwić o sprzęt. Ale i możliwość żeby ktoś taki jak Ty, miał coś adekwatnego z tego że się nad tym wszystkim poci.

Status quo zaprowadzi nas do tego że kiedyś fsk stanie się jak downhill, gdzie zakup rolek to polowanie na stare części których już nikt nie robi. Rolki będą drożeć, będzie ich coraz mniej.

Co można zrobić? Pierwszy mały krok - jak macie w miastach freeskaterów - spróbujcie stworzyć w miarę zwartą ekipę lokalną która jeździ regularnie i przeciera szlak dla nowych. Jak widzicie kogoś nieznanego kto jeździ w mieście na rolkach fsk, zagadajcie, podajcie adres forum może akurat się wkręci?

PostNapisane: 17 sie 2012, o 22:55 
Dużo pisze

Jeździć, pomagać sobie, jeździć, kręcić, istnieć w sieci- tak można popularyzować freeskating.
Po co go popularyzować ? Ano, sprawa taka, że wielu osobom podoba się taka jazda, zwykła jazda to za mało, a agressive to zbytni hardkor. O freeskate niestety w sieci, a tym bardziej w Polsce nie ma zbyt wiele info, editów etc, więc ludzie nie bardzo wiedzą jak to ugryźć, nic o tym nie wiedzą.

Nic dziwnego, w Polsce mamy mało editów, pozycjonowanie filmików na YT jest takie a nie inne, że wpisując freeskate w 90% przypadków przewinie Ci się slalom.

Ja to widzę tak, trzeba jeździć, organizować ustawki ( jeśli ktoś myśli, że przez te dwa dni przejechaliśmy przez miasto niezauważeni to się grubo myli- chyba, ze 3 razy słyszałem " to znowu kurwa oni" i jasne, nie każdemu się to podoba, że 11 chłopa sunie ulicą między spacerowiczami ale innym z pewnością to imponuje i zwyczajnie się podoba), kręcić edity jeśli ma się coś ciekawego do pokazania i zwyczajnie jeździć jeździć jeździć.

Co do problemu jaki poruszył Herbata w kwestii braku ogaru to hm... Mam trochę odmienne zadnie. Slalom i Agressive to bardziej "spotowe" sporty i o tyle jest łatwiej je promować, bo akcja toczy się na ograniczonej przestrzeni, ba! jedno i drugie charakteryzuje nasycenie widowiskowych sztuczek w niewielkich odstępach czasu. A to, czy jedni wolą hardkorowe skoki i zaliczanie krawędzi, czy też mega techniczną kontrolę rolek jaką jest slalom to kwestia gustu. To wszystko przyciąga wzrok i łatwo złapać zajawkę. A we freeridzie ? No cóż trzeba to poczuć.... Chyba każdy z tego forum przyzna, że śmiga fsk bo .... jest to po prostu przyjemne! Niektórzy lubią prędkości, skoki, slide'y, inni lubią jeszcze poskakać i pogrindować- pełna dowolność i tak trzeba to przedstawiać i promować. Ludzie nie spróbują czegoś więcej to zostaną przy tym co robią... czyli np. zwykła jazda do przodu i cześć.

Ja osobiście nie mam na razie lepszego pomysłu niż kręcenie FAJNYCH editów i udostępniania ich i promowania, czy organizowanie ustawek i zachęcania ludzi do przejazdu przez miasto w nieco "ostrzejszym" wydaniu niż to zwykli robić zazwyczaj.

Podobny " problem" jest z freeridem na nartach. Nie jest to sport tak medialny jak freeski w parkach, etc. Takie osoby jak Eric Pollard czy Candide Thovex robiąc parkowe triki w górach narodziły tak jakby nowy styl jazdy " powder freestyle" i modę ( a raczej zajawkę) na robienie trików w górach w naturalnym terenie.
Jak ma się to do Freeride ? Ano tak, że edity Freeskate z trikami rodem a jazdy agresywnej przyciągają uwagę, ale wśród bardziej zorientowanych- są krytykowane: a to że "rec skates", słabe triki etc. Także myślę, że nie tędy droga, bo zawsze nawet dobry freeskater jak się zabierze, za typowo agresywne sztuczki, to zrobi je gorzej, na mniejszej stylówce i jak skleci edit to będzie to taki " upośledzony agressive na dużych kołach rodem z lat 80' ".

Freeride mało widać, bo przemykamy przez miasto a nie siedzimy na spotach. Fajne filmy, których w Polsce NIE MA WCALE, fajne ustawki ( szkolenia, szkoleniami, chodzi o zabieranie ludzi na miasto, żeby tego spróbowali przy większych eventach) to według mnie dobra sprawa.

PostNapisane: 17 sie 2012, o 23:31 
Site Admin

Tak sobie pomyślałem teraz.
Francja, bogate państwo, bogaci ludzie, tradycje rolkowe, kolebka freeskatingu (Salomon, Seba)
Gdzie tam się coś dzieje w kierunku rozwoju freeskatingu?
Po rezygnacji Salomona z rolek nie ma już prawdziwych zawodów bladecross tylko pochód Seby w postaci WSX w celach promocyjnych.
Jeśli chodzi o freeskate to tylko Greg i Ben, a to i tak międzynarodowy projekt raczej a nie lokalny we Francji.
Poza tym nic, stała ekipa w Paryżu, ale żadnych editów poza tymi starymi czy inne tego typu sprawy.

Na tym przykładzie widać że freeskating rządzi się swoimi prawami i nie można go ustawiać.
Ludzie jeżdżą, bawią się jazdą i tyle, to jest freeskate.
Nic więcej.

U nas też, można sobie jeździć z kumplami,ustawiać się, coś nagrać.

Nawet forum poświęconego freeskatingowi nie mają, jedynie Pari Roller jako tako, bardziej ogólnie i inne na których pisze się o freeskate jak na naszych rodzimych stronach rolkowych.

Trochę nie rozumie co Herb chciał byś tu więcej osiągnąć, i w jaki sposób.

Koszulki, mamy, stikery robią się, edity mam nadzieje będą w końcu, ustawki na mieście są od paru lat, i to w różnych miastach.

Ale co więcej można tu zrobić? Tak w realnym fizycznym świecie?

Bulkaa, z zabieraniem ludzi na miasto też nie tak kolorowo,bo wiesz że łatwo zrobić sobie krzywdę, potracić kogoś, tłumy, samochody, jazda na nie legalu, ja bym się nie podjął brać na takie wypady początkujących by im pokazać jakie to fajne, co innego jazda z osobami które znają już swoje możliwości i panują nad rolkami.

Tylko coś fajnego nagrywać, w tym widzę sens bo propagować freeskate.

PostNapisane: 18 sie 2012, o 00:10 
Stały bywalec

Bladecross to nie jest freeskating, to tor przeszkód.

Owszem, nie robią za wiele. Ale freeskaterów w takim Paryżu jest naprawdę sporo. Odkąd RollerFR zamarła, nic się nie dzieje w internecie, co nie znaczy że się nie dzieje w rzeczywistości! Nie wiem jak do Ciebie, ale do mnie co jakiś czas przychodzą od Bena zaproszenia na fb na jakieś eventy.

A argument że Francuzi czegoś nie robią, do mnie nie trafia. Co to, oni są alfa i omega i wyznacznik tego co można robić a co nie? Spoko, Paryż kolebka freeskatingu, ale popatrz jaki się szum zrobił na PB community, zorganizowali zlot w Barcelonie, ludzie kręcą sami edity, niekiedy lepsze, niekiedy gorsze, ale coś się wokół tego dzieje. Nie mam kompleksów narodowych i uważam że w Polsce też można ogarnąć coś dobrego, wymyślić coś nowego, formułę na ruszenie freeskatingu do przodu. Nie mam zamiaru wpadać w koleiny myślowe "rolki umierają, nic się nie da zrobić" jak wielu agresywnych w dzisiejszych czasach, nie mam zamiaru z góry zakładać porażki.

PostNapisane: 18 sie 2012, o 01:09 
Użytkownik

No niestety, trzeba trochę czasu zanim ludzie się przestawią.
Freeskating się rozwija tylko jest to proces wolny. Sami wiecie, że nie jest to popularny sport w Polsce, a większość ludzi zaczyna z tym zabawę (a w zasadzie nie koniecznie z FSK), bo zobaczyła rolki u kogoś na nogach.
Wszystko idzie w dobrą stronę tylko trzeba czasu (tak jak z całym polskim sportem). Zobaczcie ile dzieci jeździ teraz na rolkach (czego kiedyś nie było wcale). Z czasem wyrosną z nich nie tylko rolkarze fitness ale i freeskaterzy.

Zgadzam się z tym co napisał bulkaa:
Cytuj:
Jeździć, pomagać sobie, jeździć, kręcić, istnieć w sieci- tak można popularyzować freeskating.

Aby popularyzować freeskating, freeskaterzy muszą być przede wszystkim zauważalni, zarówno fizycznie jak i wirtualnie. Niestety do popularyzacji nie wystarczy tylko To forum, bo wiele ludzi na nie jeszcze nie trafiło, a w wyszukiwarce wpisują jako słowa kluczowe "rolki forum".
Moim zdaniem trzeba się niestety udzielać na pozostałych forach, naprowadzać ludzi, a czasami nawet reklamować to forum na innych.

Pisanie masy recenzji i artykułów jest potrzebne, przydatne i świadczy o fachowości tego forum ale jak do tej pory daje więcej radości ludziom już Tu istniejącym i zaszczepionym FSK, niż nowym, którzy nie słyszeli co to właściwie jest freeskating, a rozróżniają tylko 2 rodzaje rolek - rekreacyjne i na skate park.

PostNapisane: 18 sie 2012, o 11:23 
Site Admin

Na początku linkowałem na forum zicoracing i forum niecodziennych ale teraz już tego nie robię bo może to być nie mile widziane i odbierane jako spam jednak...

PostNapisane: 18 sie 2012, o 11:50 
Użytkownik

Nie chodzi mi o jakieś perwersyjne linkowanie i o ordynarną reklamę.
To forum staje się powoli kopalnią wiedzy, której nie ma w innych miejscach.
Poza odpowiedziami zwykłych forumowiczy, mamy tu kilka ładnych recenzji.

Odpowiadając na dziwnie banalne tematy na innych forach, zawsze można podlinkować jakąś recenzję i pochwalić fachowość tego forum w sposób normalny, trzymając oczywiście kontekst całej wypowiedzi.
Faktycznie jeśli będzie tak robić tylko jedna osoba, może być odebrana źle przez adminów ale na tym forum jest przynajmniej 50 udzielających się stale użytkowników, więc można by powalczyć.

Swoją drogą, warto by było może w jakiś sposób postarać się aby w wyszukiwarkach po wpisaniu słów kluczowych (związanych z jazdą fitness), naprowadzenie poszło na nasze forum.
Może to głupie ale nie mamy tutaj żadnych tematów, które porównują rolkę fitness "x" z rolką freeride "y".
W osobach zabierających się za fitness jest duży potencjał i wiele z tych osób nie zdaje sobie sprawy, że po chwili nie będą chcieli jeździć tylko do przodu, a niestety wybecelować się na nowe rolki już też nie jest łatwo.
Wbrew pozorom chyba najłatwiej jest przekonać fitnesowych do przejścia na FSK.
I to mówię po swoim przypadku. W zamierzeniu miałem kupować Spark 84 ale zostałem przekonany na rolki skorupowe i to była najlepsza decyzja jaką podjąłem.
Szczerze to wiszę piwo Herbacie, bo to dzięki niemu tak się stało, i nie przekonał mnie on niestety na tym forum, tutaj podjąłem decyzję jakie to będą rolki FSK.

PostNapisane: 18 sie 2012, o 12:00 
Site Admin

Oj to by cie strasznie pojechali panowie ze sklepów za takie porównanie :) Fitnesowe są tańsze, więcej sprzedadzą, więcej zarobią, może i rolki fsk mają lepsze wsparcie stopy, lepszy przekład siły na odepchnięcie.

Takie porównanie z resztą mogła by zrobić osoba jeżdżąca na obu typach rolek, ja fitnessów nie miałem niestety.

PostNapisane: 18 sie 2012, o 12:06 
Użytkownik

ale jest tu zapewne parę osób, które się przesiadły właśnie z fitnesówek.
Zobacz np Alfiego - crossfire, a teraz FR1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1