Teraz jest 20 paź 2019, o 21:56

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 cze 2011, o 14:53 
Dużo pisze

Obecnie nie moge śmigać freeride, dlatego wracam do konsoli i gierek o rolkersach. Mam nadzieje, że chociaż w 1% zastąpią mi normalną jazdę.

oto gry które znam i cenie:

1.Aggressive inline skating (PS2, XBOX):
gEnialny szpil. Gra o agresywnej jeżdzie na rolkach. Mamy paru skejterów do wyboru, niektórzy wolą street inni vert, ale generalnie różnią sie tylko ubrankami, które notabene są kozackie ( laseczka w mini rulez:)). Gra harakteryzuje się genialnymi poziomami. Są ogromne i pełne miejscówek. Do gustu przypadł mi głównie poziom Wesołe Miasteczko- bardzo psychodeliczny, kolorowy i przyprawiony chorym cyrkowym klimatem. No i ten rollercoaster na którym mozna robić mega szybkie i efektowne grindy. Muza w tle to głownie lajtowy californijski punk, ale zdarzają sie bardzo klimaciarskie kawałki hip hop hopowe. Sterowanie jest intuicyjne i mega przyjemne, szczególnie na vercie, te skoki trzeba zobaczyć:)

Obrazek

2. Rolling (PS2, XBOX)
Gra na pierwszy rzut oka gorsza od Aggressive, ale po opanowaniu skejtera może być całkiem przyjemna. Sterowanie troszkę ssie, skejterzy wyrażni, ale cierpiący na syndrom kijowego kręgosłupa:). Poziomy bardziej realistyczne niż w Aggressive, ale też mniej atrakcyjne. Chociaż jeśli ktoś stawia na realizm to zdecydowanie może się dobrze bawić. Odniosłem wrażenie że gra kładzie większy nacisk na grindy niż na skoki, ale nie grałem w nia na tyle długo żeby stwierdzić to na 100%.. Muzyka znacznie bardziej klimaciarska niż we wspomnianej wcześniej pozycji. Bardzo fajny old shoolowy punk, taki z domieszka brudu:).
Gra niezła, ale daleko jej do Aggressive.

Obrazek

3.Jet Set Radio (Future) (Dreamcast, Xbox)
Nie grałem w tę grę, ale jeśli ktoś ma ją na Xboxa, to chętnie kupie:). Natomiast najbliżej jej do freeride. Nie ma tu agresywnych rolek, są za to przypominające te do freestyle, futurystyczne modele. Jazda, jeśli się nie mylę to mnóstwo skoków, prostych grindów, i świetnie odwzorowany model jazdy na rolkach. Do tego energetyczna muza z niezłym bitem w tle. Grafika komiksowa, ale bardzo efekciarska i freestylowa. Osobiście narajałem się na tą grę

Obrazek

Future: Mam nadzieje, że w przyszłości powstaną gry o tematyce freestyle, freeride. Gra o slalomie, jeśli weźmie się za nią zdolna ekipa, będzie nie wątpliwie fenomenalnym tworem. Wirtualny Seba, albo, Igor robiący wirtualnego Swana:). Miód:)

Obrazek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 14 cze 2011, o 17:55 
Dużo pisze

"Gra na pierwszy żut oka gorsza od Aggressive, " rzut ;-) rolling faktycznie spoko, agressive nie grałem.
Wydaje mi się, że granie w slalom byłoby nieziemsko nudne i głupie ;-) Tak samo we freeride rolkowy...
Gry o freestyleowych odmianach sportów powstają: THPS, jakieś snowboardy etc, fmx, rolling etc. Nawet jakieś śmieszne gry o freeski są ;-) Są, bo chodzi tam o zręczność wykonywania tricków. Myślę, że tworzenie gier o freeride- czy to o rolkach czy o snb czy nartach zupełnie nie ma sensu.( chyba, że hardcorowy freeride z trickami, czy backcountry.) Z nikim się nie ścigasz, tricków ilość ograniczona a samo skręcanie lewo prawo , czy jazda tyłem chyba specjalnej podjary nie zapewni. No wyobraźmy sobie jazdę po mieście typem, skakanie nad ludźmi, łapanie się auta, omijanie przeszkód, jakieś zwykłe skoki, ewentualnie trójki czy wallride'y, jazda switch albo jakieś streetowe handplanty i jazda i jazda.. Gralibyście w to? ja raczej nie ;-) Myślę, że po prostu lepiej iść na rolki a jak grać to w thps czy coś gdzie sterowanie umożliwi wykonywanie faktycznie efektownych rzeczy;-)

PostNapisane: 14 cze 2011, o 20:47 
Dużo pisze

Nie zgadzam się z tobą. Weźmy np. Jet Set Radio. To gra, w której rozgrywkę urozmaicono o malowanie grafity i ucieczki przed policją. Tak naprawdę we freestylu drzemie ogromny potencjał miodu, tylko rzecz w tym żeby było pomysłowo i klimaciarsko. Podam przykład z pierwszej ręki. Dziśaj odpaliłem Freestyle NBA. Myślałem, że to gra w stylu podaj, traf, zastosuj technikę, jaraj się grą zespołową. Nie lubię takich gier, bo są schematyczne. Dlatego do NBA Freestyle podchodziłem z wielka rezerwa. Ale po godzince grania, kiedy stworzyłem własnego koszykarza, dodałem do niego paru ziomków z osiedla ( tak można określić graczy, których można wcielić do drużyny) i zacząłem grać poznając genialny system robienia tricków, kiwania się, i trafiania do kosza. No cóż gra wywala tony miodu z konsoli. I ten freestylowy-streetowy klimat. Brać garściami po prostu. Chodzi o to, że czasami wydaje nam się ze pewien temat nie jest grywany, ale jeśli tak jak pisałem będzie w nim freestyle i będzie pomysłowy to pobije nawet gry, w których masowo robi się tricki. A freerajdowa jazda po mieście hehe. Stary łapanie się ciężarówki żeby po rozpędzeniu wyskoczyć ze skoczni, w między czasie robiąc 1080 w powietrzu lądując między ludźmi i pod koniec robiąc pięknego paralella do tego zbierając serduszka czy tam gwiazdki za długość wykonanego slajdu. Dla mnie mióóód. No i powiedzmy, że jako bonus za wykonanie mega trudnego slajdu dostajesz freestylowe banknoty, za które możesz kupić iskrzące kółeczka. Do tego ucieczki przed stróżami prawa, rozwścieczonymi dresami, jakieś zawody bladecross teamów freerajdowych. Nie woził byś takiej gry?? Bo ja tak

PostNapisane: 14 cze 2011, o 20:52 
Stały bywalec

Moim zdaniem Aggressive Inline nie dorasta do pięt Rolling. Agr. Inline to taki THPS z rolkami, zero realizmu, skoki na 15 metrów, jakieś dopalacze etc. z kolei Rolling bliżej jest do Skate, czyli jazda realistyczna i techniczna. No i prawdziwe brandy i znani riderzy to też plus.

PostNapisane: 14 cze 2011, o 21:07 
Dużo pisze

No i mamy podział na ludzi, którzy wolą gry realistycznie odwzorowujące np. jazdę na rolkach i tych, którzy wolą bardziej arcadowe podejście ze skokami na15m??? Nie Herb ja tam skakałem na jakieś 50 metrów:)

PostNapisane: 14 cze 2011, o 21:51 
Stały bywalec

Tak mi się napisało :P

Dobra gra arcade z rolkami to wymienione Jet Set/Grind Radio. ?wieże podejście do tematyki i gra ma jakiś cel... no i styl.

Z kolei Aggressive Inline własnego stylu nie ma, graficznie i technicznie jest marną kopią THPS2. Moim zdaniem nie pokazuje co jest ciekawego w rolkach. W THPS2 mogłem grać godzinami, bo gra była wykonana bezbłędnie, mimo arcadowego podejścia, a to przecież tytuł który zadebiutował na PS1, a Agr. Inline jest z PS2!!! Agr. Inline nie jest nawet w połowie tak dopracowaną grą, jak Tony którego usilnie stara się kopiować. Aż żal na to patrzeć, to już gry BMX Matt Hoffman's czy Dave Mira były lepiej zrobione. Rolling przynajmniej trzyma jakiś poziom jakościowy...

Jest jeszcze MMO rolkowy:

http://de.sg.gpotato.eu/

Wygląda super ale nie ma wersji EN :( Mój francuski kuleje, przez zaniedbanie i brak szlifów (a kiedyś całkiem dobrze go ogarniałem), zaś niemiecki jest niekompatybilny z moim mózgiem i mimo szczerych chęci za cholerę nie mogłem sobie go przyswoić...

PostNapisane: 15 cze 2011, o 02:29 
Dużo pisze

Mike Lerua:

Jeśli miałeś na myśli gry o slalomie i freeride będące typowymi arcadówkami umożliwiającymi skoki po dziesiątki metrów i robienie 1080 ( na rolkach fr hmm :) ) to wszystko da się tak zrobić. Z Twojego pierwszego postu wywnioskowałem- widocznie błędnie- że chodzi o gry oddające w pewien sposób istotę freeride'u czy slalomu rolkowego.
Arcadowy można zrobić nawet ekstremalny wózek inwalidzki, gdzie wybijając się z przewróconych taczek zrobimy corka 1260 i wylądujemy na ciężarówce . Pewnie i fajne to by było i grywalne na swój sposób :).

Ale co wtedy to ma wspólnego z rolkowym freeridem ?:D
Równie dobrze typ mógłby mieć pod nogami hulajnogę, łyżwy, wyżej wspomniany wózek, kaktusa albo mydło.
Symulator Freeride'u zbudowany na rzeczywistych trickach pewnie nie powstanie. Myślę, że slalom też się nie doczeka.

Tak czy inaczej, zagrałbym sobie z godzinkę w jakiś chamski arcade gdzie grawitacja nie istnieje. Jakiś dobry tytuł?:)

BTW ! Jak lubisz klimat nart to słyszałem o grze freakout http://www.youtube.com/watch?v=xzN-cTKY4bo
mogłaby Ci się spodobać :-) słyszałem, że dosyć grywalne

PostNapisane: 15 cze 2011, o 11:03 
Dużo pisze

U mnie wygląda to następująco?
1 Arcade ? brak tytółów
2. Zręcznościowe z dobrze oddaną fizyką jazdy, ale nagiętą grawitacją ? Aggressive INLINE, Thps
3. Max realistyczny- Rolling, ale tylko tak odpicowany jak deskorolkowe Skate. W swojej obecnej postaci, dla mnie to gra po dłuższym szpylu nudna, czyli nie zachęca do nauki grind-ów. Bo zbieranie po raz setny literek żeby ułożyły się w magiczny napis SKATE,/GRIND, czy wykonywanie jakichś specjali na nudnych miejscówkach mnie nie jara.

A co do arcade na wyczynowym wózku inwalidzkim ? uhmu zagrałbym:)

Wracając do tego jak widzę grę o freeride:
slajdy: moim zdaniem mega miodny temat, bo może to być efektowne, o różnym stopniu skomplikowania, nie tylko na asfalcie, po zeskoczeniu np. ze schodków, na murku
Skoki- wiadomo, jakieś zawody w skoku przez tyczkę, skoku w dal z efektownymi akrobacjami, skoki przez samochody, ludzi itd.,itp.
Klimat: Piękne kobiety, Noc, Neony, Widownia, ?wietnia grafika i azjatyccy rajderzy( najlepsi w slajdach) .
Czyli generalnie oś gry to freeride, a meritum to różnego rodzaju zawody i eventy:))
No i na koniec przypomniał mi się jeden elegancki patent z Aggressive Inline. Czyli przewiezienie papugi/małpki z punktu A do B, bez upadku?. Motyw jak najbardziej do gry o freeride, gdzie o upadek na zatłoczonym chodniku, ruchliwej jezdni bardzo łatwo. Tylko, co tu przewozić?? Hmmmmmm amunicje czołgową:))?

PostNapisane: 15 cze 2011, o 19:11 
Site Admin

Zagraj w Jack Ass, też extreme :D

PostNapisane: 16 cze 2011, o 21:41 
Początkujący

w którejś z nowszych części Tony Hawk Pro Skater (5?) była postać z wózkiem inwalidzkim do wyboru po odblokowaniu.

Jeżdżę na (obecnie szukam) (freeride) oraz Seba KSJ II (slalom)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1