Teraz jest 14 gru 2018, o 21:47

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 lut 2012, o 00:56 
Stały bywalec

Pozbyłem się skrzydełek z cuffów, na wzór cholewek w Fusion/Solo 2012. To bardzo prosty do wykonania mod, który wbrew pozorom sporo zmienia w charakterystyce rolki.

Do obcięcia plastiku użyłem ostrych nożyc krawieckich. Potem wyrównałem krawędź nożykiem do tapet, na końcu przejazd papierem ściernym po krawędzi żeby nie była ostra i nie niszczyła velcro. Właściwie to na upartego można to zrobić samym ostrym nożykiem.

Co to daje?

- gięcie do przodu ulega dużej poprawie. Plastik nie blokuje przodu nogi przy ugięciu i dzięki temu nawet przy bardzo mocno zapiętych rolkach, złożenie się do wyskoku jest możliwe.

- cierpi trochę wsparcie na boki. Trochę dziwne odczucie, jakby nad kostką było dużo luzu. Można to skontrować ciaśniejszym zapięciem paska (gięcie do przodu i tak jest zauważalnie lepsze niż przy analogicznym trzymaniu w cuffie ze skrzydełkami)

- osoby o chudych nogach, które miały problemy z porządnym zapięciem rzepów, mogą na tym skorzystać, bo pasek da się dociągnąć dużo ciaśniej, z mniejszym wysiłkiem.

- rolki wyglądają nieco smuklej.

-ubywa trochę wagi (ale tego nie czuć szczerze powiedziawszy).

- skrzydełka trzymały język linera w miejscu, przynajmniej w moich rolkach. Bez nich nie przylega on tak fajnie do piszczela i może powodować otarcia, przesuwać się. Sifika Chicago mogę zawiązać co łatwo rozwiązuje ten problem, jednak miejcie na uwadze że w innych linerach może to stanowić mankament.

Komu bym polecał ten mod? Szczególnie osobom o szczupłych nogach, które nie mogły uzyskać dobrego wsparcia nad kostką, bez zapinania rzepów najmocniej jak się da, przez co były skazane na słabe ugięcie rolek do przodu. Do "zwykłej" jazdy mod nie jest konieczny, jednak dla tych co lubią dużo skakać może okazać się pomocny.

Osobom o grubszych nogach, czy zapinającym cuff luźno, z kolei ten mod raczej różnicy wielkiej nie zrobi.

Plusy:

-lepszy flex
-można o wiele mocniej zaciągnąć rzep, bez utraty dobrego gięcia w przód
-rolki wyglądają nieco szczuplej w górnej części
-zawsze to trochę gram mniej

Minusy:

-rzep może przecierać się o krawędzie obciętego cuffa
-utrata gwarancji (jeżeli jest jeszcze ważna i komuś na niej zależy oczywiście)
- język linera ma więcej miejsca i może się przesuwać i powodować otarcia.

Zdjęcia (wykonane telefonem, więc słaba jakość):
http://img15.imageshack.us/img15/3585/zdjcie0167w.jpg
http://img713.imageshack.us/img713/4233/zdjcie0168i.jpg

(coś imageshack szwankuje, miniatury wywalało na całą stronę więc dałem linki)

Czy taki mod/nowe cuffy sa lepsze od cuffa ze skrzydełkami?

Moim zdaniem - nie. To rozwiązanie ma sporo plusów, ale może nie pasować każdemu. Posiadacze Fusion do wersji 2011 mają niejako wolność wyboru i to jest fajne. Stockowy cuff Ci nie przeszkadza, jeździj z takim, jak chcesz lepsze gięcie, utnij. W nowej kolekcji przycięty cuff jest standardem. Moim zdaniem najlepiej byłoby gdyby Rollerblade zastosowali cuff z nacięciami na skrzydełkach (coś jak nacięcia do zrobienia v-cut w standardowym cuffie Remz: cuff), tak by łatwo było dokonać tej modyfikacji, w optymalnym miejscu i każdy mógł wybrać opcję dla siebie.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 2 lut 2012, o 10:18 
Site Admin

No i zamknąłeś mi usta ostatnim akapitem, sprytnie... :)

PostNapisane: 2 lut 2012, o 13:12 
Użytkownik

Można powiedzieć, że zastosowaliście tu system zero - jedynkowy, znaczy są skrzydełka, albo nie ma. A jak Twoim zdaniem zachowałby się mod, gdyby uciąć skrzydełka w połowie tego co Ty zrobiłeś, albo jakoś tak, żeby były, ale mniejsze. Dałoby to coś, poza ułatwieniem dociągnięcia rzepu?
Choć to może bez sensu :P

PostNapisane: 2 lut 2012, o 14:29 
Stały bywalec

Bujak, sporo rolek, np. Metro ma skrzydełka które nie zachodzą na siebie, ale miejsce między nimi jest małe. Jeździłem w Metro i wiem że przy mocnym zapięciu rolki w pewien sposób blokowały ruchomość nad kostką ale faktem jest że były to rolki dużo sztywniejsze. Ja sam trochę tu oszukałem, bo zewnętrzne zostawiłem minimalnie dłuższe, niż wewnętrzne, w myśl zasady że w tę stronę wsparice powinno być trochę lepsze. Jak jesteś ciekaw, sprawdź na swoich. Siwy, możesz dla dobra nauki poświęcić fioletowy cuff ;)

PostNapisane: 2 lut 2012, o 15:20 
Użytkownik

Tylko z czystej ciekawości pytałem. Mi się dobrze w moich jeździ;)

PostNapisane: 2 lut 2012, o 15:26 
Stały bywalec

no w sumie, mimo żeś chudy, to nogę nad kostką masz ze dwa razy tak grubą jak moja ;)

PostNapisane: 2 lut 2012, o 15:35 
Użytkownik

Sport od dzieciństwa robi swoje :P
Też nie uważam siebie za koksa. Co do tych skrzydełek, kusi ta skoczność. Wybicie rzeczywiście czuć, że jest ograniczone, ale za to wsparcie nogi jest pełne. Zawsze może jednak się zdarzyć jak w Krk, co babka nogę nad cuffem złamała, dobrze kojarzę? Bez skrzydełek może by się nie złamała... Kij wie.

Sprawa bardzo indywidualna, znając mnie, nie tknę moich rolek niczym ostrym :D

PostNapisane: 2 lut 2012, o 16:15 
Stały bywalec

No, dobrze kojarzysz. Odwiedź Zica i przymierz jakieś nowe Fusion, to będziesz miał obraz tego jak to działa. A ta noga... trzasła by chyba nawet bez skrzydełek, jej się stało to w Cell, które mają dość elastyczny cuff.

PostNapisane: 3 lut 2012, o 00:53 
Dużo pisze

takie skrzydełka w przypadku złamania nogi nie mają wiele do rzeczy. Ja złamałem piszczel w Rb downtownach. Jak się łamie piszcze to wiadomo że dzwon jest konkretny :)

PostNapisane: 3 lut 2012, o 01:23 
Stały bywalec

W jej przypadku to cuff akurat by współwinowajcą, a raczej jego boczna krawędź. Podczas zjazdu z rampy (niedoświadczona w tym) przekręciła jej się rolka (być może koło zablokowało?) którą miała wysuniętą do przodu o jakieś 90 stopni do wewnątrz, dziewczyna straciła równowagę, cały ciężar ciała skupiony w jednym punkcie podparcia, dźwignia się zrobiła ...trach. Dzwon wcale nie był jakiś konkretny. Myślę, że mocno zapięty cuff przyczynił się do złamania nogi ale równocześnie uchronił ją przed rozerwaniem torebki stawowej i poważnym uszkodzeniem kostki. Miała szczęście w nieszczęściu, bo łatwiej poskładać do kupy kość długą, niż staw, a próby jego reperacji przeważnie nie przywracają pełnej sprawności i konieczna jest długotrwała rehabilitacja.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1