Teraz jest 22 paź 2018, o 03:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 wrz 2016, o 18:16 
Dużo pisze

Jak wiecie od pewnego czasu ujeżdżam Trixy, rolki są na prawdę dobre a jak to u mnie bywa, nie mogłem się powstrzymać żeby czegoś nie zepsuć ;)

Dla mnie są dwa rodzaje rolek, są rolki które są jakie są i są rolki które wymagają modowania, mówią do mnie, naciskają i nie odpuszczają dopóki się za nie wezmę z brzeszczotem w ręku. Na razie Trixy nie wymagają brzeszczota ani innych narzędzi tortur, męczyło mnie jednak żeby nadać im charakteru, chciałem żeby było po nich widać, jak świetnie mi się na nich jeździ..

Skoro rolka nie wymaga przeróbek technicznych, padło na custom wizualny, nie mogłem jednak wymyślić co zrobić, jak, jakich kolorów użyć. Stockowe custom kity mają według mnie słabe kolory, tworzywo z którego są wykonane nie wygląda dla mnie wystarczająco dobrze. Jakieś dwa tygodnie temu wracałem w nocy z miasta i tak świetnie mi się jechało że doznałem olśnienia :P

Niebieski i biały, wiedziałem czego mi trzeba, już wcześniej myślałem o tej kolorystyce przy RB Fusion które modowałem, jednak żeby nie było za łatwo, chciałem zaaplikować rolce daleko idące zmiany, postanowiłem że użyję białej perły i soczystego jasno niebieskiego.

Zakupiłem więc farby a w http://www.zicoracing.com potrzebne graty, biały custom kit i Hyperki, biały custom dlatego że nie da się uniknąć otarć a chcę żeby rolka jak najdłużej wyglądała dobrze, zwyczajnie jeśli coś uszkodzę to pod spodem będzie biały plastik, który nie będzie tak widoczny jak w innym kolorze.
Obrazek

Custom ewoluował w czasie prac, pomalowałem wszystkie białe elementy i shell żeby uzyskać jednolity odcień, opalizująca perła w ciepłym odcieniu dobrze współgra z czarnym matowym bootem i niebieską szyną, odcięcia koloru nie są dzięki temu drastyczne. Także w trakcie prac postanowiłem że szyna będzie w dwóch kolorach, uzyskałem dzięki temu fajny efekt wizualny, kiedy się patrzy z tył lub z przodu szyna wygląda na białą i bardzo dobrze komponuje się z podstawą rolki, myślę że ten patent jeszcze nie raz wykorzystam.

Najwięcej pracy miałem z powodu użytych farb, kilka podkładów, tak samo z kolorem i ostatecznie wielokrotne lakierowanie, na koniec przyszedł czas na pomalowanie śrub, tulejek przy "spojlerach", końcówek sznurowadeł itd
Sporo wysiłku kosztowało mnie też wyszlifowanie i polerka shella, były na nim nadlewy po wtryskarce, postanowiłem wszystko wygładzić, gdybym to zostawił mocno szpeciło by wygląd w połączeniu z opalizującym lakierem.

Co mi z tego wyszło możecie obejrzeć na załączonych fotkach, nie tuningowałem w żaden sposób zdjęć, poza przycięciem i znakiem wodnym niczego nie modyfikowałem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak rolki prezentowały się przed zabiegiem w klinice plastycznej strusia.

Obrazek

Tutaj już szczęśliwe i chętne poobdzierać trochę lakierek, żeby wrócić na kolejną kurację ;)

Obrazek

Aktualizacja 29.10.2016

Zastanawiałem się czy napisać o tym w recenzji czy tutaj, stwierdziłem że wrzucę to do tego tematu bo będzie kolejny mod, kiedy będę kończył test i reckę podsumuję wszystko we właściwym temacie.

W tym momencie zrobiłem na Trix jakieś 1250km z czego około 450km już na wymienionym cuffie. Od momentu wymiany cholewki zaobserwowałem trzy rzeczy o których warto wspomnieć.

Obrazek

Rzep vs klamra na cuffie, początkowo wykorzystałem rzepy które odprułem od buta, jednak ostatecznie zamontowałem klamry. Rolka jest wąska i cuff ma sporo miejsca u samej góry, nie jest to żaden problem bo boot ma tyle wsparcia że nie dopinam górnego zapięcia, wystarczy wsunąć kilka ząbków paska w receptor. Polubiłem bardziej wersję z klamrą z powodu lepszej stabilizacji u samej góry, plastikowy pasek lepiej łączy dwie strony cholewki, sprawa prawie nie wyczuwalna, ale jednak.

Tak się prezentują z rzepą.
Obrazek

Kilka tygodni temu, losowo pojawiał się ucisk w wewnętrzne strony kostek, po chwili jazdy dyskomfort mijał ale świeżo po ubraniu rolki potrafiło nieźle zaboleć, pomacałem rolki i okazało się że to górna krawędź skorupy, nad gwintem od cholewki. Podobny problem miał kolega z forum który opisywał Ultrony, zastanawiałem się nad formowaniem cholewki ale wystarczyło podnieść ją na śrubie regulacyjnej i problem już nie występuje.

I teraz największy problem, jakiś miesiąc temu rolki zaczęły mi niemiłosiernie obijać paluchy, kombinowałem z wkładkami, wiązaniami, cuffem bo myślałem że wypycha mi stopę do przodu... Ok wiem że poszedłem z downsizingiem po bandzie ale było dobrze, rolka się rozbiła i uzyskałem idealny luz, około 2mm, wszystko pięknie działało, mogłem bez problemu zrobić 50km. Jednak w ostatnich dniach nie byłem w stanie przejechać 10km bez 2-3 przerw i ponownego wiązania rolek a palce miałem zmasakrowane..

Przemyślałem sprawę, pogadałem z kolegą który też ujeżdża bezlinerowe Sebixy i wniosek był jeden: język zdechł na dobre ;)
Ubił się tak bardzo że ma grubość około 4-5mm i w ogóle nie jest sprężysty, nie zeszmacił się tak jak to się dzieje w niektórych rolkach, nadal stanowi integralną całość a pianka w środku siedzi na swoim miejscu, niestety przestał wywiązywać się ze swojego zadania i nie trzyma stopy na miejscu. Mocniejsze wiązanie nic nie daje bo stopy drętwieją a nawet zaczynają boleć.

Na pierwszy ogień poszły plastikowe języki z Salo, stopa wróciła na swoje miejsce, palce przestały się wbijać w przód rolki ale kształt tych plastików nie do końca pasuje do rolki i podczas mocnego gięcia do przodu tworzywo zagina się i ciśnie punktowo w stopę.

Po lewej język K2, po prawej plastikowy z Salo
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzisiaj wypróbowałem dodatkowe języki z moich poczciwych K2 Natural i to jest to! Pewnie dorobię coś z filcu żeby nie było tak sprężyste i lepiej dolegało na całej powierzchni, Przemek podsunął mi fajny pomysł z tasiemką przyszytą na dodatkowym języku, będzie można przez nią przeciągnąć sznurowadła i nie będzie problemu z przesuwaniem się jęzora. Tak że jeśli ktoś ma w Trix problem z przesuwaniem się stopy do przodu, warto dorzucić dodatkowy język, przetestowałem dzisiaj ten patent i po niespełna 30km nie odczułem żadnego dyskomfortu.

Tak to wygląda z językiem, praktycznie nic nie widać, jeszcze nie wiem czy te zostaną, chyba wolę coś z filcu..
Obrazek

Gdyby ktoś miał ochotę na custom swoich rolek serdecznie zapraszam, myślę że pomału rozkręcę pracownię w której będę mógł wykonywać takie prace na zamówienie :)
http://tinyurl.com/z2t4ymv

Ostatnio edytowano 29 paź 2016, o 20:17 przez doc struś, łącznie edytowano 4 razy

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 5 wrz 2016, o 09:36 
Site Admin

Szyna mistrzostwo.
Całkowite zestawienie kolorystyki mistrzostwo.
Detale mistrzostwo.

Udała ci się bardzo trudna rzecz, normalne customy jak zmiana sznurowadeł, kół, czy firmowy custom kit nie są tak ryzykowne jak dodatkowe malowanie elementów, wiadomo może wyjść kiczowato, tu wyszło wprost przeciwnie.

Rolka nabrała charakteru, z tyłu dzięki białemu połyskowi i malowanym detalom wygląda jak by z jakiejś gry Halo, albo albo część zbroi Samus Zero z Metroida.

Na pewno znajdą się chętni na podobne mody wykonane tak profesjonalnie, skoro już brandy uruchomiły sklepy z modyfikowanymi rolkami to coś musi być na rzeczy że jest na to zapotrzebowanie.
A zakładam że u ciebie będzie taniej... ;)

PostNapisane: 5 wrz 2016, o 11:39 
Użytkownik

Kolorystyka bomba. Uwielbiam takie zestawienie. Niestety w Hc Evo z 2012 tego nie zrobię but mam różnokolorowy.

PostNapisane: 5 wrz 2016, o 11:54 
Site Admin

Sebastian by coś zaradził.... ;)
HC Evo nie jest czasem czarno biały?
Te grafiki pod cholewką można pewnie zmyć acetonem lub benzyną ekstrakcyjną, jeśli to masz na myśli pisząc kolorowe.

PostNapisane: 5 wrz 2016, o 18:58 
Dużo pisze

Dzięki Przemek, u mnie to jest tak że zazwyczaj do końca nie wiadomo co wyjdzie z dłubania, choć w tym wypadku oklejałem rolki papierem żeby zobaczyć czy kolorystyka siądzie jak należy, nie zapominaj że konsultuje z Tobą takie zabiegi i zazwyczaj powstrzymujesz mnie od przeładowania detalami co tylko na dobre wychodzi :) Czasem Spleen mi pomoże odnośnie kolorystyki bo jako utalentowany plastycznie lepiej sobie wyobraża efekt finalny, jest jeszcze Pani Kasia, która radziła mi aby szyna była matowa, niestety nie było takiego koloru w macie. Ja to jestem techniczny więc takie kolorowanki muszę bardzo dobrze przemyśleć.. Brzeszczotem za to władam bez zastanowienia ;)

Te skojarzenia Sci-Fi są faktycznie trafione, bardzo lubię estetykę Halo, Mass Effect, Odyseja Kosmiczna 2001, Deus Ex i tym podobne, mógł bym sobie pokój urządzić w stylu z tych tytułów.

Sporo ludzi nie zwraca uwagi na wygląd rolek, kupują jedne na 2-3 lata i je katują, trochę im zazdroszczę, jednak ja nie mogę zbytnio szaleć ze względów zdrowotnych i chyba modując rolki rekompensuję sobie to czego nie mogę/boję się zrobić na rolkach. Dlatego jak mi coś zaświta w głowie, to muszę to zrealizować, nawet gdyby rolka nadawała się potem tylko na niedzielny spacerek, jestem w stanie poświęcić funkcjonalność dla wyglądu. Trochę to dziwne, bo nie jestem osobą która ubiera się trendy i za wszelką cenę chce nadążyć za modą.. ;)

Duże firmy wiedzą najlepiej gdzie leży pieniądz, skoro działają w tym temacie to coś jest na rzeczy, jednak ktoś kto na większą skalę będzie próbował robić takie rzeczy nie zrobi ich tak dobrze jak ktoś z pasją. Druga sprawa to możliwości dobierania kolorów na etapie produkcji, tego im zazdroszczę ;)

Myślę że będzie taniej, na pewno dokładniej, niepowtarzalnie, wszystko wyjdzie w praniu, rolka jest elastyczna i problemem może być dobranie odpowiednich farb, wszystko jednak można ogarnąć.

h3ymdall tak jak Przemek pisze, grafiki najprawdopodobniej idzie łatwo zmyć, prawdę mówiąc zrobić idzie wszystko, czasem tylko trochę to kosztuje, głównie dlatego że dla jakiegoś detalu trzeba kupować drogie farby lub inne potrzebne rzeczy, ja bym jednak spróbował z tymi Evo ;)

PostNapisane: 29 paź 2016, o 20:20 
Dużo pisze

Panie i Panowie, patrzcie co się wyrabia ;)

Załącznik:
DSC_0158 gotowe.jpg
DSC_0158 gotowe.jpg [ 254.29 KiB | Przeglądane 5417 razy ]

W istniejące fabrycznie otwory do przykręcenia cholewki, wstawiłem gwinty. Ten cuff jest tylko przykładowo, jeszcze nie wiem jaki będzie..

Ostatnio przesunięty w górę 29 paź 2016, o 20:20 przez: doc struś.

Strefa czasowa: UTC + 1