Teraz jest 21 cze 2018, o 15:01

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 wrz 2012, o 09:03 
Użytkownik

CATCH_SKATING ? gra zespołowa na rolkach lub łyżwach.
W grze biorą udział co najmniej trzy osoby. Gra odbywa się na terenie o wcześniej zdefiniowanych granicach.
Przed rozpoczęciem gry wszyscy zawodnicy dzielą się na dwie drużyny: goniących i uciekających. Zazwyczaj uciekających jest dwa razy więcej niż goniących, ale może się to zmieniać w zależności od stopnia zaawansowania jazdy graczy w poszczególnych drużynach (za obopólną zgodą).
Przy dużej ilości osób, dla rozpoznania graczy goniących od uciekających można użyć elementów odróżniających (opasek, kamizelek, koszulek itp.)
Po skompletowaniu drużyn, goniący liczą do 10-ciu, w tym czasie uciekający rozjeżdżają się po placu i zaczyna się gra.
Zadaniem goniących jest złapać wszystkich uciekających. Zadaniem uciekających- przetrwać jak najdłużej (można ustalić limit czasu dla jednej gry albo grać do czasu aż goniący się poddadzą).
Goniący unieruchamiają uciekających dotykając dowolnej części ich ciała albo ubrania, włącznie z włosami, rolkami lub łyżwami. Goniący nie może jednak unieruchomić uciekającego dotykając go swoimi rolkami lub łyżwami. Po unieruchomieniu uciekający musi wrócić w to miejsce, w którym został dotknięty, i zaznaczyć swój status unieruchomionego poprzez rozłożenie rąk w pozycji stojącej . Uciekający, który opuścił strefę gry (wyjeżdżając poza granice placu), jest również uznany za unieruchomionego i musi stanąć z rozłożonymi rękoma w tym miejscu, w którym przekroczył granicę placu.
Wolny uciekający może wyswobodzić unieruchomionego, dotykając go. Unieruchomiony, który nie wrócił w miejsce złapania (unieruchomienia), nie może być wyzwolony.
Użycie siły w grze (uderzenia, popychanie itd.) są zabronione.

Jeśli goniący unieruchomił uciekającego, a zaraz potem wyjechał za strefę gry, to unieruchomienie jest unieważnione.
Uciekający, który wywrócił się pod nogi goniącemu, uznany jest z unieruchomionego.
Zabrania się tworzyć łańcuch (poprzez ciągłe dotykanie się przez unieruchomionych (jeden drugiego) w celu natychmiastowego oswobodzenia wszystkich w przypadku wyzwolenia jednego z graczy będących w łańcuchu).
Dopuszcza się wykonywanie ?ruchu bejsbolowego? unieruchomionemu graczowi (tzn. kroku, w którym jedna noga zostaje w miejscu, drugą zaś można poruszać).
http://sofik.nstrefa.pl/catchskating/zasady/catchskating/

https://www.facebook.com/events/380300638716213/

Miejsce: Stadion Narodowy (północna strona niedaleko PKP stadion)
Czas: 30.09.2012 od 15:00

Impreza cykliczna więcej info via FB ;)))

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=x-oCob4RETE[/video]
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8tbLrbwJqNs[/video]
http://www.catchskating.com/

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 29 wrz 2012, o 13:00 
Site Admin

Przyznam że uwielbiam ta grę, chyba sentyment z czasów dzieciństwa :)
Przyznam że nie grałem jeszcze w taka odmianę w której kolejny osoby wyłącza się z gry, tylko tradycyjnego berka gdzie jedna osoba przekazuje "berka" kolejnej.

PostNapisane: 29 wrz 2012, o 19:53 
Użytkownik

Fajny motyw, Nareszcie dokopie slalomistom :D

PostNapisane: 29 wrz 2012, o 21:35 
Site Admin

Teraz obejrzałem filmiki.
Kompletnie nie przekonuje mnie ta zmodyfikowana wersja, zdecydowanie wolę normalną wersję berka w którą wszyscy gramy i jest świetna zabawa.

PostNapisane: 29 wrz 2012, o 22:58 
Użytkownik

siwy napisał(a):
Kompletnie nie przekonuje mnie ta zmodyfikowana wersja, zdecydowanie wolę normalną wersję berka w którą wszyscy gramy i jest świetna zabawa.

hehe w zwyklego berka jak jestes najlepszy na boisku to nikt ciebie nie będzie łapał wiem to z doswiadczenia jak gram z Vovą ;)

PostNapisane: 29 wrz 2012, o 23:19 
Użytkownik

No to trzeba być w teamie który łapie albo pomagać swoim kolegom :)

PostNapisane: 29 wrz 2012, o 23:48 
Site Admin

piotrek napisał(a):
siwy napisał(a):

hehe w zwyklego berka jak jestes najlepszy na boisku to nikt ciebie nie będzie łapał wiem to z doswiadczenia jak gram z Vovą ;)

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy w berka, albo macie za słabą kondycje albo za słabe charaktery :D

Każdego można złapać, bo każdy się męczy, no chyba że goni osoba która technicznie jest dużo słabsza wówczas nic nie pomoże.

W ogóle nie wiem o co chodzi z tymi "najlepszymi" w konkretnych rzeczach, jakieś kompleksy? :P

Piotrek, a wy jak gracie? Normal czy Exra berek ? :)

PostNapisane: 30 wrz 2012, o 00:03 
Użytkownik

graliśmy w berka na rolkach ze znajomymi na takim oto placu KLIK
bez eliminacji osób, wg mnie daje to większy fun, ucieczka w grupie przed kimś jest po prostu zabawna, a tak to ktoś zostaje wyłączony no i co ma robić ?

PostNapisane: 30 wrz 2012, o 00:06 
Site Admin

bo to jest berek dla słabeuszy :P oni wtedy odpoczywają :D

PostNapisane: 30 wrz 2012, o 00:58 
Użytkownik

ron1 napisał(a):
graliśmy w berka na rolkach ze znajomymi na takim oto placu KLIK
bez eliminacji osób, wg mnie daje to większy fun, ucieczka w grupie przed kimś jest po prostu zabawna, a tak to ktoś zostaje wyłączony no i co ma robić ?

nie czytaliście chyba zasad... jest np. 4 łapiących i 8 uciekających jak łapiący dotknie uciekającego to on staje i czeka az inny uciekający go nie dotknie i odblokuje :) jak wszyscy uciekający zostana złapani to koniec
w zwykłym berku 1/1 jak np. nie ma ograniczenia placu to życzę powodzenia w złapaniu np. Vovy...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1