Teraz jest 26 wrz 2018, o 02:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 maja 2012, o 11:17 
Początkujący

Jechac do tylu umiem rozpedzic sie skrecac. troche przeplatanka skrecac ale od prawa z tylu skrecam w prawo lewa do tylu skrecam w prawo jak dobrze pamietam. chcialbym umiec tak jezdzic do tylu jak na tych 2 filmikach ze ciagle mam prawa z tylu skrecam w kazdym kierunku i jeszcze z taka predkoscia jechac

2 czesc tego filmiku
http://www.youtube.com/watch?v=kK30wgAq ... r_embedded

i tutaj tez czasami tak jada do tylu skrecaja itp
http://www.youtube.com/watch?v=e7MmVp0q_5w

Jak nauczyc sie w ten sposob jechac do tylui czyli wyzszy poziom tutoriali szukalem i nie ma nic

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 7 maja 2012, o 11:26 
Site Admin

Najlepiej było by ustawić się na jazdę z osobą która potrafi tak jeździć, to najszybszy sposób nauki. Można obserwować filmiki, ale żywa osoba powie ci co robisz dobrze a co źle. Pytanie skąd jesteś?

PostNapisane: 7 maja 2012, o 11:32 
Początkujący

Jako początkujący mogę Ci powiedzieć ,że na pewno trzeba dużo jeżdzić tyłem i z czasem będzie coraz lepiej. Ja już po 3 jeździe nastawionej typowo na nauke jazdy tyłem czułem różnice tzn. czułem się pewniej. Pomogło mi też większe ugięcie w kolanach. Trochę nienaturalnie się czułem tak jakbym prawie siedział ale różnica jest znacząca jeśli chodzi o kontrole na mocno ugiętych kolanach a lekko.

PostNapisane: 7 maja 2012, o 12:20 
Początkujący

Tak jak mówią przedmówcy - najszybciej nauczysz się dobrze jeździć tyłem, dużo jeżdżąc tyłem (: Możesz pojeździć w jakiejś bardziej ruchliwej okolicy (ludzie, inni rolkarze, rowerzyści) to z konieczności nauczysz się lepszego panowania nad rolkami.
I, jak pisze siwy, najszybciej nauczysz się, kiedy będziesz jeździł z kimś, to tak jeździć potrafi.

I zacznij używać jakiejś interpunkcji. Bardzo trudno się czyta twój post (ani interpunkcji, ani polskich liter, wiec odróżnienie biernika i mianownika miejscami niemożliwe, więc niemożliwe odróżnienie dopełnienia od podmiotu, więc trudno znaleźć granice zdań d; )

PostNapisane: 7 maja 2012, o 12:54 
Użytkownik

To skąd jesteś? :)

PostNapisane: 7 maja 2012, o 12:56 
Użytkownik

ja dopowiem tylko tyle, że bez kasku nie polecam nauki jazdy tyłem.

PostNapisane: 7 maja 2012, o 13:05 
Site Admin

racja!

PostNapisane: 7 maja 2012, o 16:19 
Początkujący

jestem z Gliwic i będę na warsztatach w Katowicach 12 maja 13 raczej mnie nie będzie. Nie mam osoby takie aby mnie uczyła jeździć, nawet nie mam z kim za bardzo, może moja laska kupi natomiast kumpel ma sobie kupić rolki. Kasku nie mam wiec sobie puki co daruje skoki ze schodów narazie umiem przeskoczyć 30-40 cm około przeszkodę.

PostNapisane: 7 maja 2012, o 16:45 
Dużo pisze

Neoko napisał(a):
jestem z Gliwic i będę na warsztatach w Katowicach 12 maja 13 raczej mnie nie będzie. Nie mam osoby takie aby mnie uczyła jeździć, nawet nie mam z kim za bardzo, może moja laska kupi natomiast kumpel ma sobie kupić rolki. Kasku nie mam wiec sobie puki co daruje skoki ze schodów narazie umiem przeskoczyć 30-40 cm około przeszkodę.

W sensie będziesz 12 a 13 już nie?

Na warsztatach na pewno znajdzie się ktoś kto pomoże ci i pokaże jakieś ćwiczenia lub wypunktuje błędy.

Ważne (DLA WSZYSTKICH) - ucz się jeździć tyłem patrząc przez jedno i drugie ramię.

To później znacznie ułatwi naukę trików typu obrotu a głównie obroty z najazdu tyłem.

PostNapisane: 7 maja 2012, o 17:54 
Początkujący

tak 13 na 90% mnie nie bedzie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1