Teraz jest 20 wrz 2018, o 06:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 maja 2012, o 23:39 
Początkujący

pawione napisał(a):
Neoko napisał(a):
jestem z Gliwic i będę na warsztatach w Katowicach 12 maja 13 raczej mnie nie będzie. Nie mam osoby takie aby mnie uczyła jeździć, nawet nie mam z kim za bardzo, może moja laska kupi natomiast kumpel ma sobie kupić rolki. Kasku nie mam wiec sobie puki co daruje skoki ze schodów narazie umiem przeskoczyć 30-40 cm około przeszkodę.

W sensie będziesz 12 a 13 już nie?

Na warsztatach na pewno znajdzie się ktoś kto pomoże ci i pokaże jakieś ćwiczenia lub wypunktuje błędy.

Ważne (DLA WSZYSTKICH) - ucz się jeździć tyłem patrząc przez jedno i drugie ramię.

To później znacznie ułatwi naukę trików typu obrotu a głównie obroty z najazdu tyłem.

No mnie kiedyś uczyli, jak zaczynałem pierwsze tricki na skateparku, żeby zawsze zaczynać się uczyć tricków od tej nogi, na którą jeżdzę (w moim wypadku na lewą) i te skoki w którą stronę mi się łatwiej obracać (zwłaszcza na pipach), a potem wprowadzać te na switchu (progress szybszy i motywacja lepsza).

Zastanawiam się, jak to jest z jazdą do tyłu, ale może być nieco podobnie.
Ja jeżdząc tyłem patrzę głównie przez lewe ramie, bo "domyślnie" wchodze na fakie w lewą stronę i w lewą wracam. Przez prawe patrze, jak chce zobaczyc, co jest z prawej lub jak świadomie chce się kręcić w prawo skacząc / wracając do jazdy przodem.

W czasie jazdy tyłem kierunek patrzenia mi nie robi zupełnie, ale przed skokiem z obrotem w prawo z najazdu tyłem, muszę się świadomie przestawić i dość świadomie obrócić głowę na prawą stronę (bo potrafi być duży bałagan, jak nie zdecydujesz z góry, że kręcisz w przeciwną stronę niż zwykle lub zmienisz zdanie w ostatniej chwili. Wtedy patrzysz w inną stronę niż się kręcisz, a to już praktycznie alley-oop d; )

Taka dygresja, po prostu się zastanawiam nad tym, bo fakt faktem, że MUSISZ umieć patrzeć przez jedno i drugie ramie jadąc tyłem. I zarówno patrząc przez lewe, jak i przez prawe musisz umięc jechać prosto do tyłu (:

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 8 maja 2012, o 07:45 
Dużo pisze

Trzeba umieć się obracać do tyłu w jedną i drugą stronę - to jest podstawa.
Aby skoczyć tyłem kręcąc się w prawo trzeba najechać od razu patrząc się w prawo a nie jechać przez lewie ramię, obrócić głowę i dopiero wtedy skoczyć.

PostNapisane: 8 maja 2012, o 08:02 
Początkujący

pawione napisał(a):
Aby skoczyć tyłem kręcąc się w prawo trzeba najechać od razu patrząc się w prawo a nie jechać przez lewie ramię, obrócić głowę i dopiero wtedy skoczyć.

No z tym absolutnie nie polemizuję.

Po prostu zastanawiam się, czy nie jest tak, że łatwiej się uczyć początkowo przez jedno ramię - zarówno patrzeć, jak i się odwracać niż ćwiczyć od razu w obie strony i się po którejś glebie zniechęcić.
Pytanie bardziej o metodę szkoleniową niż o docelowe umiejętności d;

PostNapisane: 8 maja 2012, o 08:16 
Dużo pisze

Duzo ciekawych cwiczen wyciagniesz z filmikow na yt dotyczacych jazdy hokejowej na lyzwach. W treningu hokejowym, szczegolnie obroncow, mocno stawia sie na dobra technike jazdy tylem. Panuje ciekawa zasada dotyczaca treningu, o ktorej czytalem w kilku miejscach, a ktora zastosowana przy cwiczeniach techniki jazdy daje swietne rezultaty: zawodnik ma byc prawie caly czas poza 'granica komfortu'. Wiele cwiczen jakie widzialem wydaje sie glupie, ale przygladajac sie im przez pryzmat tej zasady zauwaza sie ich nowy sens. Fakty sa takie, ze podczas gry i tak wystepuja sytuacje, ktorych zawodnik nie byl w stanie przetrenowac, ale ciagle trenowanie tych nawet pozornie glupich cwiczen daje spore szanse, ze bedzie do tych sytuacji nalezycie przygotowany technicznie. Polecam takie podejscie przy ksztaltowaniu techniki a nawet zwyklej jazdy bo daje bardzo dobre efekty.

PostNapisane: 8 maja 2012, o 11:28 
Dużo pisze

Sill napisał(a):
pawione napisał(a):

No z tym absolutnie nie polemizuję.

Po prostu zastanawiam się, czy nie jest tak, że łatwiej się uczyć początkowo przez jedno ramię - zarówno patrzeć, jak i się odwracać niż ćwiczyć od razu w obie strony i się po którejś glebie zniechęcić.
Pytanie bardziej o metodę szkoleniową niż o docelowe umiejętności d;

Nie mam pretensji - broń boże :)

Poprostu napisałem że lepiej jest się uczyć przez jedno i drugie ramię od razu bo później wpada się w przyzwyczajenie i ciężko jest się nauczyć patrzeć przez durgie :(

PostNapisane: 8 maja 2012, o 12:12 
Stały bywalec

Każdy ma coś takiego jak "naturalny kierunek obrotu" i jest to związane z rozwojem półkul mózgu w życiu płodowym, podobnie jak leworęczność i praworęczność, oraz to którą nogą wygodniej kopać piłkę. Jadąc tyłem patrząc przez lewe ramię jest mi łatwo, patrząc przez prawe nogi mi się plączą, nie potrafię jechać po prostej i szybko tracę równowagę. Myślę że warto więcej trenować tę słabszą stronę, bo zwyczajnie wymaga więcej pracy.

PostNapisane: 8 maja 2012, o 12:14 
Początkujący

ok dzieki ;) poszukam filmikow dla hokeistow. Patrze przez oba ramiona i nie gadajcie juz otym bo to nie temat jak patrzec tylko jak jechac ;) jak kto ma jeszcze jakies porady to smialo piszcie

PostNapisane: 8 maja 2012, o 23:54 
Początkujący

Co do ogólnie jazdy tyłem, to gdy myślałem, że jest mi bez różnicy, czy jadę tyłem, czy przodem okazało się, że zjazd tyłem ze schodów wymagał ode mnie mimo wszystko pokonania psychicznej bariery jazdy na plecy. Co prawda ćwiczyłem bez żadnych ochraniaczy, ale zaskoczyło mnie, jak duża jest ta bariera strachu dla technicznie dość prostego tricku (właściwie technicznie zjazd ze schodów tyłem jest prostszy od zjazdu przodem).
Być może w dużej części bierze się to stąd, że trzeba patrzeć, gdzie się jedzie, a jednocześnie chciałoby się kontrolować zachowanie rolek na schodach.

PostNapisane: 9 maja 2012, o 16:02 
Początkujący

Na filmikach z hokeja jest wszystko co umiem do tylu nie ma nic ztym ze noga prawa z tylu lewa z przodu i jechac slalomem itd jak na tych filmikach co wrzucilem

PostNapisane: 9 maja 2012, o 17:50 
Dużo pisze

Do trikow slalomowych uzywac filmikow slalomowych :-)
http://www.slalomskating.com/index.php? ... 20Frente#t
http://munobal.net/lessonslalom

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1