Teraz jest 23 cze 2018, o 20:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 wrz 2011, o 21:33 
Użytkownik

Rolki do śmigania po mieście kupię dopiero wiosną, ale już chciałbym zacząć uczyć się nowych rzeczy. Mój "garaż" to fitnesy z szyną 285mm, rekreacyjne z szyną 273mm i oldtimer Oxygen AR 1,1 szyna chyba 266 kółka flat. 2 ostatnie mają końcówkę kółek i mogę je zakatować. 180 i powerslide jakoś mi wychodzą.Co możecie polecić, chodzi mi o triki przy których raczej mało upada się na plecy, nie mam kasku i ochraniaczy na łokcie.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 7 wrz 2011, o 22:31 
Użytkownik

Skoki wzwyż, np przez tyczkę czy taśmę. Niewielka urazowość, a bardzo dużo uczą. Lądowań, wybicia, obycia z lotem.

Obroty wszelkiego typu, różne metody zmiany kierunku jazdy, ostre skręty, jazda na jednej rolce przodem, tyłem. Przeplatanek to nie zaliczam do tricków. Generalnie czegokolwiek nowego byś się nie uczył, będzie to rozwój, nowe możliwości, obycie. Generalnie wraz ze wzrostem pewności przychodzą do głowy nowe "ewolucje" które pojawiają się w zasięgu ridera.

Moim zdaniem, na początek najważniejszą umiejętnością jest płynna jazda. Przodem, tyłem, na prostym, na górce, na zakręcie, na wertepach. Tych umiejętności nie da się przecenić, a ćwiczyć można wszędzie :)

PostNapisane: 8 wrz 2011, o 09:07 
Użytkownik

Bujak chyba masz rację, zamiast uczyć się nowych rzeczy lepiej dopracuję to co już potrafię albo kiedyś potrafiłem. Od ok 2000 roku jeżdżę raczej rekreacyjnie, wcześniej ok 3 lata było dużo ostrzej. A w przyszłym roku na nowym sprzęcie spróbuję nowych rzeczy.

PostNapisane: 8 wrz 2011, o 09:53 
Dużo pisze

fajne obycie z wybiciem i ogólnie lądowaniem dają skoki fakie. Jedziesz tyłem, podstakujesz, możesz próbować dodac graba lądujesz tyłem. Nie jest to wbrew pozorom takie proste, fajnie tak poprzeskakiwać nad różnymi małymi rzeczami. daje punkty do kontroli i wyczucia :)

Strefa czasowa: UTC + 1