Teraz jest 18 wrz 2018, o 15:28

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Zajawka!
PostNapisane: 1 cze 2014, o 18:50 
Użytkownik

Yo!
Pochwalę się, bo wróciłem do domu z bananem na gębie:D Dzisiejszy dzień na rolkach poza porwanymi nakolannikami przyniósł też nowy progres:)

Udało mi się skoczyć ze schodów, których zdjęcie macie w załączniku. Wiem, że piaskownica, bo normalny, prosty skok, nawet bez pełnego graba, ale jestem z siebie dumny:D Zajawę mam taką jak dawno nie miałem. ;victory;

A korzystając z okazji to podpytam. Co zrobić, żeby dokręcać skoki 180? Przyjdzie z czasem jak będę ćwiczył, czy jest na to jakaś technika?

Pozdro!

Załączniki:
IMAG0438 (640x383).jpg
IMAG0438 (640x383).jpg [ 194.89 KiB | Przeglądane 6009 razy ]
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Zajawka!
PostNapisane: 1 cze 2014, o 19:19 
Site Admin

Zamach ramion+ obrót i głowa kręcisz, reszta dokręca się sama, poćwicz na płaskim to sam sie przekonasz jak to fajnie działa.

PostNapisane: 1 cze 2014, o 19:25 
Użytkownik

No właśnie ćwiczę przez tyczkę. Ale kręcę jakieś 150-160 stopni i zawsze ląduję trochę bokiem. Na małej prędkości to nie problem, ale jak jadę szybciej to potrafię roztoczyć orła cień pod sobą:D Nad głową pomyślę, bo ją zostawiałem zawsze z tyłu, żeby widzieć gdzie ląduję.

Swoją drogą to łądne foto mi wyszło, nie? :]

PostNapisane: 1 cze 2014, o 19:30 
Użytkownik

GiS napisał(a):
No właśnie ćwiczę przez tyczkę. Ale kręcę jakieś 150-160 stopni i zawsze ląduję trochę bokiem. Na małej prędkości to nie problem, ale jak jadę szybciej to potrafię roztoczyć orła cień pod sobą:D Nad głową pomyślę, bo ją zostawiałem zawsze z tyłu, żeby widzieć gdzie ląduję.
Swoją drogą to łądne foto mi wyszło, nie? :]

To ja mam taki sam problem, ale przy 360*, zazwyczaj robię ze 300 i klops ;cry;

PostNapisane: 1 cze 2014, o 19:51 
Użytkownik

Do 360 na razie się nie przymierzam, bo tego nie widzę. ;smile; Będę musiał to chyba najpierw poćwiczyć na sucho bez rolek.
Ale tego jeden osiem nie ogarniam. Na sucho bez rolek bez spiny kręcę 200-210 i to nawet z grabem, a w rolach nie mogę...

PostNapisane: 2 cze 2014, o 18:17 
Użytkownik

180 się nie dokręca.
Do 180 wystarczy tylko nogi z biodrami obrócić po wybiciu. Nie musisz kręcić barkami, rękami, głową, nic.
Ba. Głowa zostaje patrząc cały czas w to samo miejsce.

Chodzi mi o skoki z wysokości/flat. Przez tyczkę nie skaczę, więc się nie wypowiadam.

PostNapisane: 10 cze 2014, o 14:26 
Początkujący

ja jestem co prawda świeżakiem w fsk jednak spędziłem parę lat wstecz na agro więc sporo skakałem i jeśli chodzi o rotacje ze schodów to jest dużo łatwiej wykonać obrót niż na płaskim tylko trzeba się przemóc i świetnie działa tutaj przysłowie "jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz" aczkolwiek polecam zaczynać z 2-3 schodków a dopiero potem rzucać się na większe, mnie się na płaskim udawało prawie dokręcać 720 tylko tutaj barki już nie wystarczały i trzeba było dokręcać jeszcze nogami

Strefa czasowa: UTC + 1