Teraz jest 17 sie 2018, o 05:20

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 mar 2014, o 15:21 
Dużo pisze

Dzień dobry wiosno.

Przyszedł czas na nowe postanowienia (cele) rolkowe na ten sezon. Pierwszym etapem niech będzie wykręcenie 540. Doświadczonych graczy proszę o włączenie się do dyskusji, porady, wszelakie moce magiczne i klątwy. Graczy na poziomie 360 zapraszam do wspólnej zabawy i relacji ze swoich zmagań.

pzdr. kruk

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 27 mar 2014, o 18:51 
Dużo pisze

Ktoś na tym forum trzaska 540 ?

PostNapisane: 27 mar 2014, o 21:16 
Site Admin

Mój kolega Grzesiek, ale on mało co pisze, bardziej czyta tylko.

PostNapisane: 27 mar 2014, o 22:43 
Użytkownik

Ja szlifuje 360, będzie dobrze to pogadamy o 540 :) mogę dodać od siebie że staram się wykonywać ewolucje najpierw bez rolek, potem z rolkami w miejscu. następnie jadąc coraz to szybciej i skacząc z coraz to większej wysokości. Wiadomo że nie można zastosować tej zasady do wszystkiego ale opanowanie czynności ruchowej bez rolek na nogach bardzo pomaga :) Przed chwilą próbowałem wykręcić 540 na sucho i wychodzi to w momencie kiedy tułów jest już dosyć mocną skręcony w momencie odbicia i wtedy siłą rzeczy ciągnie resztę ciała. Trzeba pamiętać też że wykonanie 540 wymaga więcej czasu więc należy się odpowiednio mocno i wysoko wybić. No i oczywiście aspekt techniczny czyli nogi podciągnięte lub ewentualny grab, taka pozycja jest stabilniejsza w powietrzu i mamy pewność ze wykonujemy 540 a nie piruet. No i oczywiście prędkość, bezpieczniej jest upadać lecąc po pewnej paraboli niż bezpośrednio w dół jeśli mówimy o skoku z pewnej wysokości.

PostNapisane: 28 mar 2014, o 16:18 
Dużo pisze

Ron może próby na sucho są rzeczywiście jakimś rozwiązaniem. Ja jestem raczej człowiekiem chaosu i pożogi. Nigdy jakoś specjalnie nie przygotowywałem się do trików. Zadziwia mnie z jaką lekością rolmistrze agregaty ciskają te obroty i zastanawia mnie, czy jest na to jakas reguła. Na 360 była prosta, obkręcając się patrz na miejsce w które chcesz wylądowac i kręcisz się jak szalony.

Ostatnio edytowano 2 maja 2014, o 20:44 przez kruku, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 28 mar 2014, o 18:16 
Użytkownik

dla przykładu Roman Abrate- koleś ma w ogrodzie wypasioną trampolinę i to właśnie tam bez rolek uczy się nowych ewolucji. A jeśli chodzi o bariery psychiczne to racja bo gdy nie czujemy się pewnie z danym ruchem to nasze ciało się przed tym broni jak tylko może. Na necie też jest tego trochę jak zrobić 540 ale tłumaczone dosyć ogólnikowo:

https://www.youtube.com/watch?v=4KpAeXivvLA
https://www.youtube.com/watch?v=GaISFLz-h9o

Gdyby baseny z gąbką były bardziej powszechne to nauka szła by szybciej ;)

PostNapisane: 1 lip 2014, o 23:26 
Dużo pisze

Pociągnę jeszcze ten wątek. Zauważyłem, że robię kardynalny błąd. Przy 360 kręceniu się w lewo, podwijam kolana w lewą stronę i łapie nogi z prawej strony (bardziej mute). Jeżeli z kolei przy tym samym obrocie jak złapie nogi z lewej strony to kręci mi się łatwiej. Myślę, że czas zacząć nagrywać siebie.

Jak wy łapiecie nogi w którą się kręcicie?

PostNapisane: 3 lip 2014, o 14:58 
Użytkownik

robiąc 360 w lewo można złapać graba po prawej stronie, co jest stylowe, ale trudne; łatwiej polecieć jak Mirzoyan, czyli podciągając same nogi jak do graba, nie łapiąc rolek, ale w lewo, to dodaje nam rotacji i jest o wiele łatwiej ;)
robiąc 540 nie polecam uczyć się z grabem, bo nawet jak się nauczymy 540tki, to grab nam jeszcze długo nie wchodzi; ważne, aby rozpocząć rotację będąc jeszcze na ziemi - robiąc w lewo, skręcamy tułów w prawo i rozpoczynamy rotację w lewo i w momencie gdy jesteśmy już obróceni w lewo, odrywamy lewą nogę i wybijamy się z prawej, tak jakby bokiem
Generalnie bardzo trudno to wytłumaczyć i tak mało kto załapie, ale do końca wakacji będę kręcił serię 'tutoriali', a mianowicie różnych trików freeskate'owych w slow mo 50% :)

PostNapisane: 3 lip 2014, o 15:26 
Dużo pisze

Cieszę się, że nareszcie ktoś się odezwał. Postaram siebie nagrać i sam ocenisz jak skacze. Kolejne rzecz na którą nie zwracałem uwagi to żeby złączyć nogi przy 540 może pomoże. pzdr

PostNapisane: 4 lip 2014, o 09:54 
Użytkownik

A to czekam :)

Strefa czasowa: UTC + 1