Teraz jest 21 paź 2018, o 23:18

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lis 2013, o 18:24 
Początkujący

Witam. Chcę zbudować płotek do nauki skakania na rolkach ponieważ w mojej miejscowości nie ma zbyt wielu przeszkód. Mam pewien pomysł z rurką PCV na górze, którą będzie można podnosić po pare cm wyżej ale nie wiem jak zrobić stojaki. Chciałbym aby to nie była zbyt solidna konstrukcja, żebym nie wywracał się o to i aby było w miare lekkie do przeniesienia :) Czy ma ktoś może jakiś pomysł, doświadczenie albo doświadczenie w budowie czegoś takiego?? Z góry dziekuję za odpowiedzi.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 7 lis 2013, o 18:33 
Site Admin

1.Pionowe elementy z grubszych rurek PCV, łączone z dwóch części (dla wygodniejszego transportu) łącznikiem tez do takich rurek.

2.Podstawy wykonałem z 1,5cm grubości kwadratowych kawałków sklejki, także tutaj użyłem elementu do rur PCV, z tym że zakończającego rurkę, z dnem, przewierciłem i krótkim wkrętem przytwierdziłem do płyty.

3. Poprzeczka z cieńszej rurki PCV, też łączona na środku łącznikiem, podczas strącenia bezpiecznie rozpada się na dwie części (trudniej zrobić sobie krzywdę), to że jest węższa też ma znaczenie, optycznie wydaje się lżejsza, węższa i nie "blokuje" podczas skoku.

4. Poprzeczka ustawiona jest na przesównych klmarach np. takie (koniecznie największy rozmiar by objęły gruba rurkę PCV)
Obrazek

A tak wygląda tyczka:
Obrazek
Poprzeczka się ugina ponieważ łącznik jest już mocno styrany a rurki na końcach mocno wyrobione od katowania przez całą zimę.

Więcej fotek z tyczką tutaj:
https://www.facebook.com/FSKnews/media_set?set=a.413649188710340.97273.100001957881846&type=3

PostNapisane: 8 lis 2013, o 15:11 
Początkujący

Dzieki wielkie :) Wlasnie o cos takiego mi chodzilo :)

PostNapisane: 7 kwi 2015, o 13:48 
Początkujący

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1