Teraz jest 18 wrz 2018, o 15:28

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sie 2013, o 14:16 
Początkujący

hej jak już pisałem na tym forum od niedawna zacząłem przygodę z rolkami i uczę się niemal od podstaw :)

teraz katuję jazdę tyłem i tu moje pytanie czy znacie może jakieś ćwiczenia pomocnicze do nauczenia się przeplatanki tyłem? albo ogólnie jakieś rady jak się tego nauczyć ? :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 19 sie 2013, o 14:22 
Początkujący

Idziesz na parking/plac/ulicę/whatever i napierdzielasz kółka tyłem najpierw w jedną stronę a potem w drugą (oczywiście przeplatanką). Ja staram się tak ćwiczyć i coś tam już widać.

PostNapisane: 19 sie 2013, o 16:06 
Dużo pisze

Jeżeli w ogóle nie idzie, to:
- ugięte kolana (to rada odnośnie większości manewrów/tricków)
- jak jedziesz tyłem to rób sobie zakręty i podczas zakrętów zwróć uwagę na to, żeby noga wewnętrzna (jak zakręcasz w prawo to prawa) była wychylona od pionu do wewnątrz zakrętu tak jak noga zewnętrzna - z tym ludzie mają na początku największy problem i jak to opanujesz w zakrętach to będzie dużo łatwiej
- jak już zakręty z przechyleniem obu nóg tyłem wychodzą w miarę sprawnie, to próbuj sobie nogę zewnętrzną podnosić na chwilkę, żeby jechać chociaż przez moment tylko na wewnętrznej nodze
- to samo co powyżej na zewnętrznej nodze
- podczas zakrętów patrzysz przez 'wewnętrzne ramię' i obracasz nieco tułów do środka kreślonego przez tor jazdy okręgu
- jak przeplatanka zaczyna wychodzić, to łupiesz te ćwiczenia i ósemki przeplatanką do obrzygu zwiększając/zmniejszając promień zakrętu/prędkość itp
- eksperymentuj z utrzymywaniem się dłużej/krócej na każdej z nóg podczas przeplatanki
- na początku z reguły łatwiej jest robić to prawie nie odrywając nóg od podłoża, ale nie daj się zwieść łatwości i nie wyucz się jazdy tylko w taki sposób

PostNapisane: 19 sie 2013, o 18:48 
Początkujący

dzięki, jutro będę próbować! :)

PostNapisane: 19 sie 2013, o 19:41 
Użytkownik

http://www.youtube.com/watch?v=2WziVhSWwyI

lub 'przekładanka tyłem na rolkach' na YouTube

PostNapisane: 19 sie 2013, o 20:04 
Site Admin

hehe, do tego pana z tutoriala polecą dwie nasze koszulki forumowe z rolka ;)

PostNapisane: 20 sie 2013, o 10:58 
Dużo pisze

Do kształtowania techniki podstawowych manewrów niezastąpione są video tutoriale hokejowe. Różnice w technice są na podstawowym poziomie bardzo małe i wynikają bardziej z tego, że to hokej niż z tego, że to łyżwy (kij, szerokie trzymanie nóg, szczególnie w spoczynku i związane z tym osiadanie na wewnętrznych krawędziach, często krótkie i szybkie kroki). W tym wypadku szukamy youtube pod hasłami: hockey backwards skating, hockey backward crossover, hockey forward bacward transitions. Z filmów hokejowych można się też sporo nauczyć o startowaniu i rozpędzaniu, ponieważ w hokeju to istotny element i bardzo intensywnie eksplorowany.

Strefa czasowa: UTC + 1