http://freeskatenews.pl/

Kizer Level 2 vs Advance
http://freeskatenews.pl/viewtopic.php?f=14&t=1812
Strona 1 z 1

Autor:  dkownacki [ 3 cze 2013, o 13:26 ]
Tytuł:  Kizer Level 2 vs Advance

Witam Panowie ;haha; wacham się nad wyborem między tymi dwoma szynami. Jeżdże FSK od kilku tygodni, a że w mojej mieścince jest skatepark (jaki jest taki jest, ale jest xD) pomyślałem, że można by coś na nim skleić. Skoki wchodza, wskoki na przeszkody wchodzą, ale śruby blokują slidy.. Ale od czego jest powerblading pomyślałem. Tylko, czy warto brać Level 2 na mniejszych kółkach ale z miejscem na grindy, czy Advance na większych kołach. Różnica między 80, a 76 mm jest bardzo zauważalna ? Aktualnie jeżdżę na secie z dwoma 76 z przodu i dwoma 80 z tyłu. Zależy mi na uniwersalności przede wszystkim ;)

Autor:  Szymon [ 4 cze 2013, o 09:08 ]
Tytuł:  RE: Kizer Level 2 vs Advance

Z racji że jeżdżę agresiv bralbym Level 2 ;)

Autor:  kruku [ 21 kwi 2014, o 20:25 ]
Tytuł:  Re: Kizer Level 2 vs Advance

Dołączam się do tematu. Chcę zamienić Arrow na jeden z tych kompozytowych wynalazków. Robię to ze względu na to iż kupiłem twisty do przejazdów, a set na szynie adv/lvl2 będzie na miejscówki i parki.

Więc podsumujmy co wiemy. ( bardzo ważne pod kątem parku, a nie FSK)

Advance
  • 80mm
  • lżejsza 217g
  • brak groova (groovegrindy niemożliwe dla nowicjuszy)


Level 2
  • Ewidentny Groove
  • Dłuższa 253mm
  • Sztywniejsza lepszy kompozyt
  • Szybsze łapanie krawędzi (aczkolwiek ścięte ścianki)
  • Cięższa 273g


Dobrze by było jakby napisał ktoś z autopsji. Typuje tutaj franka, bo on objeżdżał to wszystko. Franek co mam wziąć na park. Powiedz np czego nie da się zrobić w adv, a czego np w lvl2. Plusy i minusy na bieżąco lecimy. Zapraszam do dyskusji.

Ja np bardzo boje się, że w lvl2 szybko zciorają się kółka i zrobi się szyna agro.

pzdr kruk o_0

Autor:  myzok [ 22 kwi 2014, o 09:42 ]
Tytuł:  Re: Kizer Level 2 vs Advance

Dwójki są równie szybkie, co advance, bo mimo mniejszych kół, szyna jest zauważalnie dłuższa (lepsze odepchnięcie i stabilność). Masa w tym wypadku nie robi żadnej różnicy, bo szyna jest cięższa, ale koła mniejsze=mniej uretanu=lżej.
W dwójce nie udało mi się jeszcze złapać krawędzi szyny, a jeżdżę na niej dość sporo, ale plejty w carbonach są na tyle szerokie, że prędzej nimi zahaczę.
Z grindów zrobi się wszystko, tylko do niektórych rzeczy trzeba więcej skilla/odwagi. Ostatnio nawet ja trzepnąłem unity na murku, frontside'y robię na niej od zawsze, a jestem trochę kaleka. Mamy człeka w Krk, który sprzedał szynę aggr, bo na lvl2 robi wszytko co mu się zamarzy, ale on jeździ od wieków.

Na advance (w każdym razie dla początkującego) odpadają wszystkie grindy groove'owe (front/backside, unity, savannah, royale, nifty, torque, backslide, putslide, fastslide, jak coś pominąłem, to nie bijcie), które z kolei da się zrobić na lvl2. Nawet głupi soul wymaga zejścia sporo niżej, co może wadzić.

Wnioskując: polecałbym dwójkę.


W ogóle zaczynanie aggressivu od szyny pb to raczej średnia sprawa, ale co kto lubi.

Autor:  kruku [ 22 kwi 2014, o 11:51 ]
Tytuł:  Re: Kizer Level 2 vs Advance

Cytuj:
myzok


Dzięki serdeczne. Za wyczerpującą odpowiedz która w moim wypadku mocno przechyliła szale zwycięstwa na lvl2.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/