Teraz jest 20 sty 2018, o 14:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lip 2012, o 10:37 
Użytkownik

Hej,

Czy są osoby na forum, które zrezygnowały z Advance na rzecz Arrow bądź odwrotnie? Ewentualnie użytkownicy jednej z powyższych, którzy podzielą się informacjami?

Zamówiłem Rob G 2, które już do mnie idą (swoją drogą udało mi się znaleźć Rob'y za 700zł + dostawa (niestety) 150zł, a dla zainteresowanych są jeszcze w rozmiarach 28 i 28,5 na tirolski). Teraz potrzebuję szyny :) Już odrzuciłem aluminiowe 255 Salomon'a i Fusion na rzecz właśnie szyn Kizer (szkoda, że tylko 243).

Czytałem recenzje szyn Arrow siwego i Advance zico. Rozumiem, że Arrow jest droższa, sztywniejsza i szybsza, pytanie tylko czy warto dopłacać do Arrow? Przy zakupie kół, łożysk i szyn na dzień dobry do nowych rolek tak czy inaczej tanio nie wychodzi :/

Nie chcę całego zestawu z kołami od UC, interesują mnie same szyny. Przy okazji, co jest w pudełku z szynami Advance? Czy oprócz kół i łożysk muszę zamówić oddzielnie tulejki i śruby do kółek oraz szyn? To w sumie najważniejsze pytanie, bo czy Arrow czy Advance to muszę po prostu jeszcze się zastanowić.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi ;)

Pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 29 lip 2012, o 11:23 
Dużo pisze

tulejki i śruby dostaniesz w zestawie. Musisz mieć koła, łoża i jazda. Dobrze zrobiłeś biorąc te rolki, fajna opcja, dobra cena.

Ja smigam na arrow, na advance nie jezdziłem jeszcze.

Plusy:
- szybka, sztywna
-wytrzyała ( skoki z 6 schodów, slizgi, murki, rurki)
- szybka na dobrze nasmarowanych murkach- ten materiał sidewalli jest naprawdę mocny i twardy. W komplecie masz 4 takie sidewalle, ja śmigam głównie na prawą nogę więc na dobrą sprawę zużywa się tylko jeden side wall. Zmieniam je przy przekręcaniu kół i wróżę im bardzo dobrą żywotność :)
- śruby 8mm są mocne i nie wyrabiają się co jest bardzo spoko.

Wady:
- mocowanie tego do Rb to dość katorga :) Piłowanie wypustek i używanie całej pary, żeby dokręcić UFS ( pytaj siwego co lepiej poszło, ale chyba advance- bo w arrow mostki wypadają w całkiem chujowym miejscu)
- przy lądowaniach z większych wysokości czuć aluminium pod nogami ( z doświadczeń na szynach kompozytowych wnioskuję, że na arrow było by "mięcej")
- Cięższa niż arrow

Generalnie polecam tą szynę. Dobry sprzęt za niewygórowaną kasę. Do długości 243 przyzwyczajasz się szybko, choć przyznać muszę, że na 255 swego czasu jeździło mi się fajniej i mam nadzieję, że w przyszłości zrobią te szyny PB ciut dłuższe. Wytrzymałe są- na razie nic nie zepsułem a raczej nie oszczędzam sprzętu.
Z właściwości jezdnych jestem bardzo zadowolony a jeszcze bardziej z jej zachowania na murkach i boksach. Około 60% trików jakie robiłem na rolkach typowo agresywnych wrzucam na murki i rurki na tych szynach... mając ją hm, 2 miesiące ? Sidewalle chronią super, jeszcze nie zaryłem aluminium o nic :)

Dla mnie sprawa jest prosta:
- chcesz śmigać po mieście i opcjonalnie się ślizgać i skakać- bierz arrow
- chcesz dużo skakać i katować spoty, używać tych rolek bardziej agresywnie ale po mieście też często śmigasz- bierz advance :)

PostNapisane: 29 lip 2012, o 12:31 
Początkujący

ja od kilku dni katuje advance. Koła UC 85a już muszę przekładać... ;D. Nie jeździłem na arrow, ale mogę powiedzieć, że advance daje radę. Są szybkie i daję kupę radochy ;]

PostNapisane: 29 lip 2012, o 15:46 
Użytkownik

Dzięki panowie :)

Bulkaa, rozumiem, że wypisując wady, miałeś oczywiście na myśli Arrow, a nie Advance? Idąc za recenzjami siwego i zico, to Advance jest lżejsza i raczej bardziej "miękka". Taka literówka, podwójna :P

Czy powinienem zaopatrzyć się w jakieś szczególne narzędzia do montażu jednych czy drugich? Siwy, mógłbyś podzielić się doświadczeniem proszę?

PostNapisane: 29 lip 2012, o 16:27 
Początkujący

przy advance nie dodaja imbusów, więc musisz je mieć. Duży do szyn (UFS) + mały do kół

PostNapisane: 29 lip 2012, o 16:30 
Dużo pisze

Tak tak opisywałem Arrowy, Arrowy cięższe :)

PostNapisane: 29 lip 2012, o 17:10 
Site Admin

No tak, to co pisał bulkaa, największy minus to złe zaprojektowanie obu tych szyn, które mają zbyt płytkie zagłębienia na wypustki UFS, być może ot poprawią.

W przypadku Advance nie ma problemu z przykręceniem jeśli chodzi o sam rozstaw otworów itp.

Arrow jest bardziej lanserska, sztywniejsza.

Dokręcając Arrow dość mocno koła wolniej się kręcą.

No i ośki, materiał z jakich są wykonane jest bardzo miękki, objechałem już dwa otwory na imbus, a mam bardzo dobre klucze.

To samo miał kolega.

PostNapisane: 29 lip 2012, o 17:21 
Użytkownik

Ok, dzięki. Muszę zdecydować i coś zamówić, bo rolki mogą jutro dojść i pozostanie mi jazda na kołach 60mm hehe

PostNapisane: 29 lip 2012, o 19:24 
Site Admin

Już jeżdżę trochę na advance i powiem ci że nie ma co przepłacać w sumie, z Rob G i tak szyny wyglądają całkiem fajnie, koniecznie czarne bierz.

W arrow łatwiej o uślizg na sidewallu, np. przy bardzo ostrym zakręcie, w advance też na początku krawędzie szyn chwytają asfalt, ale jest lepiej, chyba trochę węższe są krawędzie...

PostNapisane: 29 lip 2012, o 23:34 
Użytkownik

Właśnie przepłacać nie chcę, tym bardziej wtedy, kiedy nie warto. Nie lubię... i nie zamierzam :)

Ciekawi mnie czemu koniecznie czarne. Skoro już napisałeś, myślisz, że białe nie będą ok? Korcą mnie bardziej niż czarne ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1