Teraz jest 18 lip 2018, o 11:49

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 09:00 
Początkujący

Witam, moje seby street invaders z frx'ow 80 model z 2013r. troche sie juz przytarly wiec czas na kupno czegos nowego. I wlasnie chciałem zapytac czy Matter Juice FSK 80mm/F1 nadaja sie do fsk? Czytalem ze maja profil na szybkosc i slajdy, czyli chyba odwrotnie jak w sebach. Jest wgl jakas roznica odczuwalna miedzy takimi profilami i czy latwo sie jest przestawic? Jeszcze jedno czy do fsk uzywa ktos 2 rodzajow koleczek? Np. na zewnatrz jakies tam dajmy na to powerslide fsk, a w srodku matter juice. Czy trzeba miec wszystkie kolka jednakowe ? Bo tez 8 nowych matterow koszt nie maly, a myslalem ze mozna by cos pomieszac. Jest jakas alternatywa dla Matterow? Czytalem cos o hyper concrete, ale wkoncu wyszlo ze jednak mettery od nich lepsze. Po za tym kolor tez mi pasuje bo z zoltym customem ladnie by sie prezentowaly :D. Z gory dziekuje za wszystkie odp. Pozdrawiam Konrad.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 18 wrz 2013, o 09:49 
Site Admin

Jest różnica, i to duża czy to na długiej prostej czy na kostce.

Okrągły profil jak w Hyper concrete jest bardzo wygodny, stabilny i przyjemnie się na takim profilu jeździ po mieście, bo oszczędza ci stawy.

Eliptyczny profil jak w Juice czy PS FSK daje odczuć każde zagłębienie terenu, pęknięcie asfaltu itp. ale czuć też na nich "pałera" przy szybkich startach, no i lepiej radzą sobie na bardzo dużych prędkościach jak np podczas downhillu.

Jeźdizłem na mieszanych kołach np. tyl 2x HC i przód 2x eliptyczne dla stabilnosci do skoków na piecie i zwrotności z przodu, znam tez innych skaterów którzy tak kombinuja.
Np na zewnątrz dają eliptyczne lub bardziej miękkie jak w slalomie, kązdy kombinuje pod siebie.

PostNapisane: 18 wrz 2013, o 14:38 
Dużo pisze

Ja do niedawna stosowałem pod mieszanine fsk/slalom nastepujący set: na zewnątrz twardsze, w środku bardziej miękkie koła (Zafiro, Juice F1). Retoryka stojąca za tym była taka, że chciałem, żeby się w pewnym momencie zrobił lekki banan, ale nie za duży. Sprawdziło się w sumie. Teraz jeżdżę na flat, bo dorobiłem się osobnych rolek do slalomu. Mattery dobre koła i nawet biorąc pod uwagę ich tegoroczne, mocno zawyżone ceny są prawdopodobnie warte każdej wydanej złotówki. Powerslide FSK to tania, niezła alternatywa, w szybkości nie ustępują Juice'om, ale mają mniejszą trwałość i sporo mniejszą przyczepność (dobre do nauki slide'ów).

PostNapisane: 18 wrz 2013, o 16:54 
Początkujący

Dzieki za rady i odp. Wlasnie czytalem duzo ze bardzo latwo sie robi na nich slajdy a w tym mocny nie jestem wiec warto by nad tym popracowac, fakt sa drogie ale na rebel sport maja teraz jakas promocje i za 4 koleczka 119 zl. Wlasnie ja tez czasami jezdze slalom i myslalem ze na slalom mialbym moje stare od seby + mattery a jak na fsk to zmienilbym te seby na jakies wlasnie powerslide czy cos w tym stylu, tylko nie wiem ktore by sie najlepiej zgrywaly z tymi matterami.
Co myslicie o Gyro F2R 80mm 85 A do tych matterow? Profil jest podobny ?

PostNapisane: 18 wrz 2013, o 17:11 
Dużo pisze

Profil i tak sobie dotrzesz z czasem w zależnosci od techniki jazdy - moje mattery mają profil płaski w chwili obecnej. Natomias gyro - słyszałem o tych kołach sporo mało pochlebnych opinii i może warto się rozejrzeć za czymś innym, prywatnie do slalomu używałem setu juice, ps, ps juice.... sprawdzało się:)

PostNapisane: 18 wrz 2013, o 17:52 
Początkujący

Tylko nie wiem czy ten czerwony nie bedzie sie gryzl z tym zoltym, wiadomo estetyka tez wazna :D

PostNapisane: 18 wrz 2013, o 19:40 
Dużo pisze

O masz.. tak się gryzą, o tak... https://lh4.googleusercontent.com/-XaUM ... +small.jpg :P

PostNapisane: 18 wrz 2013, o 20:46 
Początkujący

O kurcze faktycznie nie sa brzydkie :D Dzieki wszystkim za posty i zrobie mieszanke jak mer tylko zastanawiam sie czy lepiej matterow nie dac do srodka :P

Strefa czasowa: UTC + 1