Teraz jest 13 gru 2018, o 15:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lip 2013, o 21:36 
Początkujący

Cześć!
Jestem tu nowy. Ciekawie się przegląda i czyta forum. Sam mam kilka pytań, ale zacznę od tego, które mnie nurtuje ostatnio najbardziej. Jakie są najlżejsze rolki na rynku - oczywiście do freeride? Widziałem SEBA High Light, ale nigdzie nie mogę znaleźć wagi i porównać z moimi dotychczasowymi Twsterami.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 30 lip 2013, o 00:32 
Użytkownik

Najlżejsze to chyba k2 il capo chyba będą.
Poczekaj na Przemka on wszystko tutaj waży.

PostNapisane: 30 lip 2013, o 08:34 
Dużo pisze

Igory i Evo pewnie, ale freeride w nich to i dla nich i dla użytkownika raczej męka będzie. Z rolek FSK faktycznie o K2 na razie pisano, że najlżejsze. Ciekawi mnie porównanie wagi High Light, High Carbon Pro, Igor, Evo, Il Capo.

PostNapisane: 30 lip 2013, o 08:50 
Site Admin

IL Capo, ale coś za coś, bo w praktyce to szmaciane rolki, tragiczne trzymanie stopy.
Jeśli chodzi o skorupy to Imperiale jak dla mnie są lekkie, jest waga na forum, a ostatnio wrzucałem wagę imperial pro rozm 42 na fb, podobna z resztą będzie waga Twister RB, nic lżejszego nie dostaniesz.

PostNapisane: 30 lip 2013, o 10:24 
Początkujący

Waga SEBA High Light - 1.65kg jednej roki, więc to jest to prawie to samo co Imperial - 1,635 kg (nieodczuwalna różnica). Na jednej stronie znalazłem RB Twister waga 3 kg, ale to pewnie jest przybliżona waga.

Dzięki za uwagi zostanę na razie przy moich Twisterach. Imperiale trochę plastikowe mi się wydają, może w przyszłosci pomyślę nad tymi SEBA'mi.

PostNapisane: 30 lip 2013, o 10:31 
Site Admin

No, nie ma co kombinować, nic lżejszego nie znajdziesz niestety. 1,5kg to naprawdę mało, ja jeździłem cały czas na customie ponad dwa kilo jedna rolka :)

PostNapisane: 30 lip 2013, o 10:54 
Dużo pisze

Przy czym Seba High Light wygląda w moim odczuciu również mocno szmaciano... na editcie promującym co prawda jeżdżą na nich jakiś lekki freeride, ale ze względu na miękki but to nie będzie dobre rozwiązanie - parę upadków/przetarć i lądujesz u szewca albo w sklepie po nowy sprzęt. To była rolka dedykowana do slalomu - Seba nie miała modelu konkurencyjnego dla PS S4 - czyli bezlinerowej/kompozytowej rolki w niższej cenie.

Natomiast co do porównania wagi, to możemy w piątek zrobić - weź swoje, ja wezmę swoje, Il Capo już pomierzono, a High Carbon Pro nie są produkowane (a szkoda bo wydaje mi się, że to byłą jedyna na rynku carbonowa konstrukcja wyposażona w liner) więc problem sam się rozwiązuje...

Będziesz miał Przemek wagę na zbyciu??:P

Na jednym z zagranicznych for ktoś napisał, że waga High Light jest taka sama jak Seba High Carbon...
Co ciekawe... Seba High Carbon teoretycznie nadal są produkowane... ale imo bardziej konstrukcyjnie przypominają Light wykonany z carbonu zamiast kompozytu... patrz str 13. bo z poprzednim modelem średnio mi się kojarzą....

http://u.jimdo.com/www49/o/s5c2cbb93a0f ... 1375178206

PostNapisane: 30 lip 2013, o 11:10 
Site Admin

mozemy zwazyc

PostNapisane: 30 lip 2013, o 12:48 
Dużo pisze

Ja biore Evo i FR, ty wez Igory i Salomony, powazymy.
BTW. Chyba startuje na Urban Race w Evo, beznadziejnie sie na nich czuje na kostce, ale maja swietny transfer energii i te pare kilometrow wytrzymam.

PostNapisane: 30 lip 2013, o 14:02 
Użytkownik

Fsk thunder alu 1613 gram szyna fsk 255 kola 2x80 2x76
Rb g2 na sznie fs 255 alu 1990gram
K2 fatty pro z level 2 1916gram kola 4x 76
Rozmiar shella 44

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1