Teraz jest 11 gru 2017, o 21:34

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 paź 2017, o 22:00 
Dużo pisze

Jak już wspominałem wcześniej, otrzymałem od Helikon-Tex odzież do testów, używam ich spodni i czapek od wielu lat, teraz doszła jeszcze koszulka polo, nie taka zwykła bo termoaktywna.

Zawsze skłaniałem się ku bawełnie, przyjemne to i wygodne, może i płowieje na słońcu, ale jest naturalne, syntetyki które miewałem były zazwyczaj z różnej maści marketów, czułem się w nich jak zawinięty w folię stretch, brak cyrkulacji powietrza i dziwne zapachy, były na porządku dziennym.

Dlatego z dystansem podszedłem do nowej linii Helikon-Tex, okazało się jednak że to bardzo dobra odzież, jakościowo nie ma się do czego przyczepić a w wielu aspektach, nowe materiały okazały się lepsze od naturalnych, odzież jest lżejsza, zapewnia komfort bez względu na warunki atmosferyczne i jest bardzo wygodna.

Dzisiaj chcę Wam przedstawić koszulkę z serii Urban Tactical, jest to koszulka polo z termoaktywnego poliestru wykończonego technologią TopCool. W teorii, koszulka ma być dłużej sucha, nawet podczas wysiłku fizycznego a co za tym idzie, komfort powinien być na wysokim poziomie.

Koszulka ma klasyczny krój, przywodzi mi na myśl, stare tradycyjne koszulki polo z lat 90, kiedy Hip Hop miał klasę, ognisko można było rozpalić wszędzie a chłopaki jeździły w szerokich spodniach ;)

Obrazek

Wykonanie stoi na wysokim poziomie, wszystko jest dobrze obszyte, nie sterczą nitki, po kilku miesiącach użytkowania nic się nie snuje, nie puszczają szwy, świetne jest też to, że materiał nie płowieje na słońcu i nie traci koloru w praniu, tak jak bawełna. Nawet zakończenia szwów, gdzie normalnie zostawia się nitkę, są ładnie przycięte, najdłuższe mają kilka mm.

Obrazek

Materiał jest wysokiej jakości, wewnątrz delikatny, dość miękki, przyjemny w dotyku, na zewnątrz ma charakterystyczny grubszy splot, podobny do tego, jaki kiedyś miały wszystkie polówki, wygląda to na prawdę dobrze.

Obrazek

Jak na polówkę przystało mamy; kołnierzyk i guziczki, są też dodatkowe ficzery w postaci zawieszki na okulary i kieszonki na rękawku. Kołnierzyk jak i cała koszulka trzymają fason, materiał zawsze wygląda jak wyprasowany a kołnierzyk stoi jak straż miejska w krzakach, podczas laptopowej projekcji, najnowszych Transformersów ściągniętych z sieci.

Dzięki materiałowi, poza praniem, koszulka jest praktycznie bezobsługowa, testowałem ją na rolkach, na koncertach i w czymś co ludzie nazywają normalnym życiem. Świetne jest to, że jeśli zmokniemy, koszulka schnie bardzo szybko a nawet kiedy jest mokra, nie sprawia dużego dyskomfortu, nie klei się do ciała, tak jak bawełna...
Zawieszkę na okulary, można wykorzystać na różne sposoby, jako że okulary wolę mieć na nosie, używam jej do montażu Ipoda, myślę że wiele odtwarzaczy MP3, papierosów elektronicznych, długopisów, identyfikatorów i innych dynksów, ten kawałek materiału uniesie bez problemu.

Obrazek

Kieszonka znajdująca się na lewym rękawku, to dobry schowek na cukierki, za sprawą ukrytego guzika, jest prawie nie widoczna, więc koledzy nie zjedzą całego prowiantu ;) Z początku jest nieco trudna w obsłudze, ale kiedy dziurka na guzik się wyrobi, wszystko działa jak trzeba.

Obrazek

Obrazek

Na prawym rękawku znajduje się logo, wyszyte nićmi w kolorze materiału.

Obrazek

Poświęciłem się na Woodstocku i używałem jej przez kilka dni, złapał mnie deszcz, potem słońce, szaleństwo na koncertach, jazda na rolkach, wariacje na naszym woodstockowym rowerze, po 3-4 dniach koszulka nie objawiała symptomów festiwalowego życia, bawełna po jednym dniu, była by nie do zniesienia...

Używam tej koszulki od kilku miesięcy i mogę ją szczerze polecić, jest prawie bezobsługowa (pierzesz, wieszasz i zapominasz), niezależnie od sytuacji, zawsze wygląda dobrze, wyciągasz ją z szafy, wymiętoloną, ubierasz.. i wyglądasz jak byś miał żelazko. Jak dotąd, poza tym, że w praniu zeszło logo wewnątrz koszulki, nie zaobserwowałem żadnego zużycia, nawet noszenie plecaka nie powoduje mechacenia się materiału, co jest bardzo powszechne w innych koszulkach i bluzach.

Do tego wszystkiego ma dużą zaletę, materiał który nie traci koloru, dzięki temu, koszulkę możemy używać o wiele dłużej od bawełnianych tworów i nie widać na niej zużycia. W tej chwili, jej cena wynosi około 100zł, myślę że to dobra cena za koszulkę tej jakości, szczególnie biorąc pod uwagę jej uniwersalność.

p.s. Sorry za jakość zdjęć, materiał koszulki generuje refleksy i nie byłem w stanie, wyeliminować tych przebarwień, koszulka jest czarna jak smoła, oczywiście dostępne są też inne kolory, możecie je sprawdzić tutaj>>https://www.helikon-tex.com/pl_pln/pd-utl-tc-polo-utl-topcool.html

Podziękowania dla Helikon-Tex za udostępnienie odzieży do testów.
https://www.helikon-tex.com/

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1