Teraz jest 20 cze 2018, o 12:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2013, o 18:51 
Site Admin

Znalazłem dość ciekawy plecak, starej, cenionej niegdyś a dziś nieco zapomnianej marki ROCES.

Mocowanie rolek podobnie jak w innych plecakch, np. Rollerblade'a natomiast tutaj jest to nieco lepiej roziwązane, dodatkowa wstawka materiału o większej powierzchni trzymającej rolki.

W RB są wyłącznie paski przez które rolki wypadają gdy jest on pusty w środku.

Obrazek

Co ciekawe, na zdjęciu poglądowym zapięte rolki to agresywne KHUTI, więc sam plecak produkowany był już wczęsniej i nie jest to jakaś nowość, podobnie jak sprzedawane do dziś rolki Roces M12, jednak nieco odświeżone.

Warto zastanowić się nad tym plecakiem, gdy będziecie poszukiwać jakiegoś na rolki.

Cena 30 euro.

Link bezpośrdenio na stornę rocesa:
http://www.roces.it/

Link do sklepu gdzie możecie kupić taki plecaczek:

http://www.thisissoul.com/bags/1021-roces-backpack.html

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 29 mar 2013, o 11:26 
Początkujący

Od dłuższego czasu szukałem plecaka z mocowaniem rolek w rozsądnej cenie - thx Siwy. Dziś przyszła paczka (zamówiłem w sobotę 23.03, realizacja w poniedziałek 25.03, wybrałem najtańszą wysyłkę za 6 euro). Cały zakup wyniósł ? 35,95

Oto co otrzymujemy za tę cenę:
Plecak o średniej pojemności. Na poniższym zdjęciu uzbroiłem plecak w rolki rozmiar 45, do środka włożyłem komplet ochraniaczy (kolana, łokcie, nadgarstki), butelkę wody 1,5l i bluzę. Zapas jeszcze został.
Obrazek
Obrazek

Mocowanie rolki wygodne i pewne. Zastosowano tylko jedną klamrę na rolkę - w zupełności wystarcza. Nie ma potrzeby zbytniego naciągania paska. Rolka nie wypadnie.
Obrazek
Obrazek

Tył plecaka ubogi. Nie wysilono się na wyprofilowanie, zapomnijmy o 'systemach wentylacji'. Postawiono na prostotę, lecz nie zapomniano o dodatkowym pasku wokół tułowia.
Obrazek

Pasek na ramię niezbyt szeroki, wyposażony w skóropodobny materiał.
Obrazek

Spód plecaka z tego samego materiału co sam plecak. Brak wzmocnień.
Obrazek

Dla upartych istnieje możliwość schowania rolek w plecaku, lecz nie pozostaje już nic wolnej przestrzeni.
Obrazek

Doszukałem się potwierdzenia dalekowschodniej technologi produkcji
Obrazek

Plecak bez zamocowanych rolek. Boczne kieszonki będą lekko powiewać
Obrazek

Podsumowując.
Plecak marki ROCES jest dobrą opcją w swojej kategorii cenowej. Konstrukcja i dobór materiałów raczej nie pozwolą na zbytnie jego obciążanie. Powinien jednak zdać egzamin we freeridzie z podręcznym ekwipunkiem.

PostNapisane: 29 mar 2013, o 12:02 
Site Admin

Dzięki za recenzje i fotki Halfen ! :)

PostNapisane: 29 mar 2013, o 13:16 
Dużo pisze

Jak widzę, nie ma osobnej kieszeni na notebooka np? (ze względu na poruszanie się na rollach do pracy, szukam czegoś co ewentualnie pozwoli mi zabrać lapka ze sobą)

PostNapisane: 29 mar 2013, o 19:19 
Użytkownik

~mer napisał(a):
Jak widzę, nie ma osobnej kieszeni na notebooka np? (ze względu na poruszanie się na rollach do pracy, szukam czegoś co ewentualnie pozwoli mi zabrać lapka ze sobą)

Problem w tym, że potrzebowałbyś jakiegoś sztywnego, twardego opakowania laptopa żeby wytrzymał glebe na plecy. Jeździłem sporo z iPadem i nawet zabezpieczając go specjalnymi etui i tak udało mi się go wygiąć. Osobiście wziąłbym miękkie etui, opakował to z obu stron czymś sztywnym (np. sklejka) i wpakował do zwykłego plecaka. Inaczej czarno to widzę.

Co do plecaka do freeride to IMHO najlepiej sprawdzają się rowerówki - są niewielkie ale mają system z wodą, wąskie plecy i przewiewne ramiona co ma dramatyczny wpływ na komfort w czasie jazdy. Rolek oczywiście nie schowasz :)

Potłuczeni na Facebooku - zapraszam
Obrazek

PostNapisane: 30 mar 2013, o 20:40 
Użytkownik

50/50 Backpack wygląda na spoko plecak ale dostępność zerowa...

PostNapisane: 30 mar 2013, o 21:27 
Dużo pisze

ja posiadam JUG Jugpack XL i lepszego nie ma po prostu :) Miałem wcześniej Razors humble. Jest pojemny, ma przegródkę na laptopa, baaaaardzo dużo miejsca na rzeczy. Uchwyty na rolki. Mnóstwo kieszonek. Do tego jakość to klasa sama w sobie. Mam go chyba 2 albo 3 lata. Nic sie nie pruje, nic nie urwało.

Ma jedną małą wadę, jest duży :D Ja odkąd go mam to praktycznie na wyjazdy mieszczę się w ten plecak. do środka wejdą rolki, 1,5l wody, ochraniacze. A i jeszcze trochę miejsca zostanie.

Obrazek

PostNapisane: 30 mar 2013, o 21:28 
Site Admin

mówisz poprawili jakość wykonania i materiałów? bo stary prół się jak ręcznik paierowy :D

PostNapisane: 30 mar 2013, o 21:31 
Dużo pisze

Sam się dziwie jak on to wszystko wytrzymuje. Po takim czasie moj Razors był totalnie rozwalony, a ten nawet nie ma żadnego uszkodzenia.

Strefa czasowa: UTC + 1