Teraz jest 18 paź 2018, o 13:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Plecak
PostNapisane: 20 sie 2012, o 12:28 
Użytkownik

Witajcie,

zastanawiałem się gdzie i czy w ogóle umieszczać taki temat. Postanowiłem zainwestować w plecak na rolki. Moje dwa plecaki turystyczne niezbyt się do tego nadają, a niestety plecak jest mi niezbędny.

Potrzebuję oczywiście takiego, do którego będę mógł przypiąć rolki. Zazwyczaj upycham do środka butelkę 1,5l (czasem dwie), duży ręcznik, "suche" ciuchy, buty i jakieś jedzenie. Niby nie dużo, ale też i nie mało. Z czasem pewnie dojdą jakieś ochraniacze. Przejrzałem wszystkie dostępne plecaki na rynku. Na chwilę obecną te trzy uważam za najciekawsze:

Kizer Backpack 12
http://bladeville.pl/p/plecaki/kizer/ki ... k-12-11607

Ground Control Proven Idea 3
http://bladeville.pl/p/plecaki/ground-c ... kpack-6386

Rollerblade Street LT25
http://niecodzienni.pl/plecak-na-rolki- ... 25-id-2320

No właśnie, najciekawsze, ale optycznie. Pomijając ceny, czy moglibyście co nieco o nich powiedzieć, może jakiś link. Za wiele informacji w internecie o nich nie znalazłem, a na żywo żadnego nie widziałem, w rękach nie miałem...

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: RE: Plecak
PostNapisane: 20 sie 2012, o 14:09 
Site Admin

Wszystkie z wymienionych się "sypią", polecam JanSport, np. Mazama, tyle że bez zaczepu na rolki ale gwarantuje ci najwyższą jakość.

PostNapisane: 20 sie 2012, o 14:20 
Dużo pisze

Poszukaj czegoś dobrej firmy zajmującej się produkcją plecaków typu Jansport czy Dakine.

PostNapisane: 20 sie 2012, o 14:23 
Użytkownik

Ja posiadam Powerslide Sport Backpack - http://powerslide.de/bags/bags.html przeżył ze mną 2 sezony w tym kilka grubszych wyjazdów, często ciężko obładowany. Jedyne uszkodzenia to popsuta klamra od paska do zapinania w okół pasa. Minusem jest słaby system wentylacji pleców, pocę się jak świnia.

PostNapisane: 20 sie 2012, o 15:27 
Początkujący

Jestem posiadaczem plecaka rollerblade'a (15l) i jestem z niego bardzo zadowolony. Plecak jest porządnie szyty i póki co nigdzie się nie rozłazi, mimo że często jest wypchany na maxa. Dzięki szerokim ramionom i usztywnionym "plecom" jest bardzo wygodny. Pasek zapinany na brzuchu ma duże możliwości regulacji i obejmie nawet "grubasa". Osobiście z niego nie korzystam, a mimo tego plecak dobrze siedzi na grzbiecie i nie utrudnia jazdy.
Paski trzymają rolki bardzo mocno i są bardzo łatwe w obsłudze (nic nie trzeba na siłę upychać jak w niektórych plecakach ps).

PostNapisane: 20 sie 2012, o 15:56 
Użytkownik

Dzięki wielkie :)

Mój problem polega przede wszystkim na tym, że potrzebuję przypiąć rolki na zewnątrz plecaka. Jak wspomniałem wcześniej, posiadam dwa dobre plecaki turystyczne. Jednego mi szkoda, a drugi jest typowym plecakiem przeznaczonym do wspinaczki (lodowej konkretnie) i jest niezbyt praktyczny (jedna duża komora + kieszeń na kominie). Da radę do niego przymocować rolki na sposób jak w RB LT25, ale trzeba się z tym nieźle napierniczyć, a shelle gniotą mi wszystko co jest w plecaku i zsuwają się powoli coraz niżej. Jest to upierdliwe.

Będę jeszcze szukał, jeśli nic nie znajdę to zasugeruję się ceną i wezmę coś tańszego. Nie lubię tylko kupować bubli. Wolę dopłacić i mieć coś konkretnego.

Odnośnie innych plecaków, Jansport i Dakine znam. O firmie Evoc nie mam bladego pojęcia. Czy to dobra marka? Patrząc na zdjęcia, plecaki wyglądają bardzo przyzwoicie.

Sprawdziłem firmę Evoc, niezłe kosmosy niektóre plecaczki (ceny proporcjonalne).

PostNapisane: 20 sie 2012, o 17:03 
Site Admin

RB Street, czy jakoś tak się nazywał dawał radę, nawet go tu opisałem i poleciłem jednak nie zniósł próby czasu, to czym "podgumowany" jest materiał od wewnątrz wykruszyło się w 40%, i szef przy zamku puścił na pewnym odcinku.

Pozyskałem z niego uchwyty na rolki i miałem zamiar przyszyć do innego plecaka.

PostNapisane: 20 sie 2012, o 17:08 
Użytkownik

Czytałem, to był chyba poprzednik aktualnego LT25, jeżeli dobrze zapamiętałem. Taki srebrny z logo chyba TRS...

Znalazłem showthread.php?tid=94&highlight=plecak+rollerblade

PostNapisane: 19 lut 2013, o 15:18 
Początkujący

A czy ktoś miał styczność z plecakami od SEBA?

PostNapisane: 19 lut 2013, o 16:00 
Użytkownik

Ja nie miałem, ale wiesz co? Pierniczyć plecaki na rolki. Lepiej kupić konkretny plecak dobrej jakości, typu Dakine czy Evoc :) Jeśli koniecznie musisz transportować rolki i nie chce Ci się ich nosić w rękach, kup sobie w Decathlon torbę na rolki (nie pamiętam tej nazwy... ta sama co i rolki, nie jest droga). Rolki wyjmiesz, a torbę schowasz do plecaka. Wygodny plecak na plecy i możesz śmigać.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1