Teraz jest 23 paź 2018, o 22:41

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 wrz 2013, o 11:02 
Początkujący

[attachment=228][attachment=229][attachment=230]Witam. Jak wielu rolkarzy i jeżdzących na łyżwach wielokrotnie upadałem podczas jazdy na moją szanowną De odnosząc czasami bolesne kontuzje, które potrafiły czasowo wyeliminować mnie z treningów. Zakupiłem nawet spodenki ochronne w sklepie internetowym ale nie spełniły one moich oczekiwań. Lycra to nie jest dobre rozwiązanie na lato a przyszyte poduszki niedostatecznie chroniły moje kości /zbyt cienkie, bez elementów plastikowych rozpraszających uderzenie/. W związku z tym -kierując się własnym doświadczeniem- sporządziłem ,,samoróbki" .
Spodenki ochronne wykorzystuję głównie w trakcie jazdy na rolkach. Najlepiej jeśli są one dość luźne aby nie krępowały ruchów w trakcie użytkowania należy je jednak dość mocno zaciągnąć w pasie aby nie zsuwały się i w momencie upadku elementy ochronne znajdowały się w miejscach, które mają chronić .Elementy ochronne pochodzą z typowych ochraniaczy na łokcie i kolana. Należy pamiętać aby wybrać możliwie płaskie i ochraniacze tak aby po założeniu na spodenki ochronne spodenek czy spodni rozmiar naszej szanownej De nie wprawiał nas w zażenowanie - nie da się jednak tego zupełnie uniknąć. Elementy ochronne należy przyszyć tak aby pokrywały się z miejscami na które najczęściej padamy a więc; dolne obszary miednicy, kość ogonowa i boczna część stawu biodrowego /częste miejsce urazów przy jeździe na łyżwach/.
Należy też pamiętać aby były one w miarę solidne /na jednym ze zdjęć mamy dowód jaki efekt przynosi pozorna oszczędność -i tak trzeba wydać pieniądze jeszcze raz na coś solidniejszego /. Poduszki ochronne należy przed przyszyciem ,,zawinąć" do wewnątrz lub tam gdzie jest to wskazane aby zapewnić odpowiednią ruchomość ochraniaczy umieścić ich część pod elementem sąsiedniego ochraniacza. Po wcześniejszych doświadczeniach z pękającymi elementami plastikowymi umieściłem wewnątrz ich dodatkowo piankę z uszkodzonych wcześniej ochraniaczy aby wzmocnić efekt rozpraszania siły uderzenia na większy obszar.
Spodenki bardzo dobrze zdały egzamin -,,zaliczyłem" w nich kilkadziesiąt upadków, w tym kilkanaście naprawdę solidnych i nie miałem ani jednej kontuzji. Ponieważ nie wygląda sie w nich zbyt estetycznie nakładam na nie ,,normalne" spodenki. Koszt sporządzenia spodenek to około 100 zł,

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1