Teraz jest 23 paź 2018, o 16:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 wrz 2015, o 17:40 
Początkujący

Witam,

Panowie i Panie, szukam dobrych nakolanników do kwoty max 200 zł. Może macie jakieś sprawdzone modele, coś co warto polecić. Aktualnie posiadam ochraniacze na kolana, jednak nadają się bardziej do jazdy rekreacyjnej, praktycznie po każdym skoku muszę je poprawiać, przy upadku bardzo często się zsuwają odsłaniając kolano, w wyniku czego szoruję kolanami po asfalcie. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 28 wrz 2015, o 19:30 
Dużo pisze

Protec street, pomimo całkiem luźnych górnych rzepów bo się z czasem gumy rozciągnęły, siedzą bardzo dobrze na kolanie. Nigdy nie obtarły i są bardzo wygodne, mam trochę zastrzeżenia odnośnie jakości rzepów, reszta ok

PostNapisane: 29 wrz 2015, o 07:50 
Początkujący

Fajne te Protec Street - tylko trochę duże. Patrzyłem również na Triple8, model KP22, z tym że też "ogromniaste" są.

PostNapisane: 29 wrz 2015, o 10:20 
Dużo pisze

Przez lata jeździłem bez ochraniaczy, Pro-tec nawet od początku, nie przeszkadzały mi wcale. Są duże ale tak wygodne że się o nich nie pamięta.

PostNapisane: 29 wrz 2015, o 11:37 
Początkujący

Przejdę się po sklepach, może uda mi się je gdzieś przymierzyć.

PostNapisane: 29 wrz 2015, o 21:12 
Użytkownik

Podpisuję się. Pro-tec street. Myślę, że w tej cenie lepszych nie znajdziesz. A tak jak pisali przedmówcy, są bardzo wygodne i nie przeszkadzają w jeździe. Ja w nich slalom trenowałem i było spoko:)

Co do rozmiaru, to możesz zaryzykować zakup w necie. Pro-tec ma w miarę sensownie przygotowaną tabele rozmiarów do samodzielnego mierzenia. Jak nie trafisz to zawsze możesz odesłać/wymienić. Takie prawo do zakupów w necie. Tu tylko uwaga ode mnie: jak Ci wyjdzie, że jesteś na granicy rozmiarów to bierz mniejsze. Mi tak wyszło i wziąłem większe. Co prawda się nie zsuwają, ale zapinam je na samych końcówkach rzepa i myślę, że mniejsze by jednak lepiej leżały.

A co do rozciągającego się rzepa: powertape odpowiedzią na wszystkie pytania:D Ja tak w pro-tec drop-in rozwiązałem problem połamanej przelotki ;victory;

PostNapisane: 30 wrz 2015, o 05:44 
Początkujący

Wiecie może gdzie znaleźć teraz te Pro-Tec ? Znalazłem w kilku sklepach w ofercie, jednak nie mają ich na stanie.
Natomiast znalazłem jeszcze takie wynalazki:
http://www.longboardy.pl/triple-eight-kp-22-knee-pads-m
http://www.whitesport.pl/oferta/produkt ... /1413/seba

PostNapisane: 30 wrz 2015, o 18:40 
Użytkownik

Jeżeli chodzi o sebę to gdzieś nawet na tym Forum ktoś się o nich pozytywnie wypowiadał. To dobre rozwiązanie jeśli zależy Ci na możliwości zdjęcia padów, bez ściągania rolek (w p-t street tego nie zrobisz), ale osobiście do mnie to nie przemawia. Brakuje mi zaufania do mocowania na zipperze, a kształt ślizgacza jest całkiem kosmiczny i dla mnie nie do przyjęcia, bo jest wycięty tam gdzie ja osobiście najbardziej potrzebuję ochrony. Ale to ja.

Co do tripple eight to niestety nie spotkałem się z tym w boju. Nie wiem jak z wytrzymałością przy dłuższym użytkowaniu, ale kształt i sposób montażu jak najbardziej na plus. Myślę, że zrobią swoją robotę. Jeśli cena Cię nie blokuje to może to być fajne rozwiązanie.:)

Strefa czasowa: UTC + 1