Teraz jest 23 paź 2018, o 16:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 cze 2014, o 10:27 
Początkujący

Witam

Jak w temacie. Zastanawiałem się jak wyprać ochraniacze, które z wiadomych przyczyn są całe przepocone. Pierzecie swoje w pralce, czy raczej ręcznie. Ochraniacze firmy Powerslide.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 29 cze 2014, o 10:36 
Site Admin

Raczej ręcznie, wiaderko, gorąca woda, jakiś płyn do prania (nie proszek)

PostNapisane: 29 cze 2014, o 13:23 
Użytkownik

Piorę ręcznie w proszku (Lovela kolor dla dzieci, antyalergiczny). Wsypuję proszek, napuszczam wodę. Mieszam wodę, żeby dobrze rozpuścić proszek. Wrzucam ochraniacze na 5 min, potem piorę każdy z osobna poprzez uciskanie (nie tarcie). Płuczę dwukrotnie, zmieniając wodę.

PostNapisane: 29 cze 2014, o 18:29 
Użytkownik

Można wrzucić do automatu :)
Swoje piorę normalnie w pralce razem z linerami w płynie do prania i do płukania, ale dolewam dodatkowo ok 5-10l wody, żeby nie waliły tak mocno o bęben.

PostNapisane: 29 cze 2014, o 20:50 
Początkujący

Ja też wrzucam razem z linerami do pralki na 30 stopni bez obrotów bębna podczas prania z wirowaniem na końcu żeby pozbyć się z nich wody(próbowałem bez to schły z 2 dni). Dodaję płynu do prania zamiast proszku i narazie po 5 takich zabiegach wszystko wygląda cały czas jak nowe.

PostNapisane: 30 cze 2014, o 16:30 
Użytkownik

Spokojnie można wrzucić do automatu. Jeśli ktoś nie chce, żeby ochraniacze stukały o bęben pralki, to można je włożyć np. do jakieś poszewki. Swego czasu tak właśnie robiłem, teraz już mi się nie chce i swobodnie się kręcą :)

PostNapisane: 30 cze 2014, o 21:33 
Początkujący

Ochraniacze wytrzymują gleby na rolkach to i pralce dadzą radę. Nie ma co się bać :P

PostNapisane: 30 cze 2014, o 22:11 
Dużo pisze

Ja tam też zawsze wszystko w pralce piorę, linery, ochraniacze a kiedyś nawet wyprałem K2 w miękkim bucie z przynitowaną szyną :P trochę bęben się pogiął i nic poza tym, tyle że to była pralka starej daty i to wytrzymała.

Ciekawostka, jakiś czas temu wyprałem linery bo sól z potu się osadzała ale nic nie waniały i zadowolony pojechałem na miasto, kiedy wróciłem i się schyliłem żeby rozwiązać rolki dostałem prosto w nos smrodem z rolek. Ale to dosłownie waliło! mówię co jest grane ( nie mam żadnych problemów ze stopami) zacząłem niechętnie obwąchiwać linery i skarpety i okazało się że to śmierdzi język w lewej rolce a na białej skarpecie była taka zielono żółta kropka która też capiła że szkoda gadać. Po wnikliwym śledztwie doszedłem do tego że to wleciał mi do buta kwiatek lub liść z krzaków koło których często jeżdżę a które śmierdzą jak stare skarpety. Po praniu zapach zniknął jednak wypiorę je po paru dniach jeszcze raz tak dla pewności...

Strefa czasowa: UTC + 1