Teraz jest 18 sie 2018, o 23:45

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 maja 2014, o 23:24 
Użytkownik

Witam,

od kilku dni zastanawiam sie jakie ochraniacze na kolana i nadgarstki wybrać, otóż na razie jeżdżę w samych ochraniaczach na nadgarstki lecz powoli zaczynaja mnie denerwować, gdyż przy kazdej glepie próbuje spasc na ręce jednak plastik na dłoniach sprawia ze moje ręce "jadą" do przodu a ja ląduję na brzuchu...

Proszę dajcie jakies propozycje na dobre ochraniacze. Jeżeli chodzi o kolana myślałem nad pro-tec gravity ale troche kosztują, Pro-Tec Double Down Knee Pad - moze te wystarczą, chyba ze brać Pro-Tec Street jakoś pod luźne spodnie schowam:)? Co do nadgarstków to Seba link --->
http://www.zicoracing.com/pl/p/Seba-och ... iczki/1018
wygladaja całkiem spoko, chyba ze ktoś jeździ w jakieś tańszej wersji to mile widziany jakis link, ogólnie rzecz biorąc nie chce tych plastików na dłoni bo wiem ze czasami mógłbym sie rękami poratować przy glepie a narazie nie moge bo plastikowe ochraniacze ślizgają się po powierzchni.

proszę o jakieś propozycje.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 14 maja 2014, o 23:56 
Użytkownik

Ja latam w pro-tec street'ach kolana i łokcie. Zajebiste ochraniacze warte swojej ceny, ale zapomnij o tym, że schowasz je pod spodnie, chyba, że będziesz jeździć w takich szarawarach z krokiem w kostkach. :P Buły są konkret, ale to chyba najlepsza opcja jaką można wybrać do ostrej zabawy na mieście. Jak na swoje rozmiary są też dość wygodne, choć trochę mi przeszkadzały przy slalomie.

Używam też tych seboskich rękawic. Generalnie są spoko, ale w moich bardzo szybko rozwaliłem te plastikowe pady. One są zaczepiane na rzepy i plastik mi się rozkleił od tej rzepowanej części po kilku upadkach (dosłownie kilku) i gdzieś go w domu zgubiłem. Dość długo jeździłem bez tego, bo w samej rękawicy jest jeszcze metalowa blaszka na nadgarstku, ale to był słaby pomysł.
Po jednej poważnej glebie miałem tą blachę odciśniętą na dłoni, bo ten plastik z wierzchu ją przykrywa tak, żeby rozdzielić energię uderzenia.
Teraz latam w tych rękawicach jako usztywniaczach, a do tego zakładam zamiast tych plastików jakieś stare ochraniacze ze sportowego za "dychę" i dopiero to zaczęło robić swoją robotę.
Ogólnie to są spoko, mogę polecić tylko pilnuj tego plastiku pod dłonią, bo potem bulić ponad dwie dychy za jeden plus przesyłka to słaba opcja...
Pozdro!

Ps. A tak w ogóle to spędziłem wczoraj ponad 5h na SORze. Diagnoza: ciężkie stłuczenie kolana (zajebiście ciężkie, bo mi się przestało zginać...). Do czterech tygodni robić okłady i zaniechać wszelkiego obciążania nogi. ;cry;
Mówię Wam Ludzie, spadanie z quater pipe to fatalny pomysł na początek wakacji ;boss;

PostNapisane: 15 maja 2014, o 01:28 
Użytkownik

Ja polecam : http://bladeville.pl/p/ochraniacze/ennu ... uard-15073

Dobrze trzymają. Dużo wytrzymują i się nie psują.

PostNapisane: 15 maja 2014, o 10:47 
Użytkownik

Na nadgarstki mam rollerblade pro. Parę osób je polecało.

Miałem też zestaw K2 Moto-biorą na siebie naprawdę dużo-w ogóle nie czuć upadków i zastanawiam się czy potrzebne mi większe ochraniacze. Nadgarstki wygodniejsze niż Rollerbladowe. Tyle, że je podarłem po roku używania-ale to może być wina częstych wywrotek przy nauce jazdy, a nie samych ochraniaczy

Odradzam za to KRM Masohist-mam jakiś starszy model, po trzech upadkach przy naprawdę małej prędkości skorupa pękła... Już lepiej chyba dołożyć do proteców.
Zamierzam kupić 661 rage, tylko wiecznie nie mam czasu się wybrać przymierzyć.

PostNapisane: 15 maja 2014, o 11:29 
Użytkownik

Rollerblade pro było by spoko tylko ja nie chce na dłoniach plastiku bo przy upadkach ręce "wyjeżdzają" mi i ląduje na brzuchu, a czasami jest mozliwośc zeby się nimi podeptrzec to się nie da. Rage 661 troche drogie, to juz chyba te pro-tec wezne tylko sie zastanawiam nad gravity czy Pro-Tec Double Down Knee Pad ??Ktos uzywał obu? Nie ukrywam ze cena gra tu dużą rolę...

PostNapisane: 15 maja 2014, o 12:17 
Dużo pisze

Jak nabędziesz ochraniacze kolan z porządnymi skorupami i nauczysz się przy upadku szybko ich używać (można się tego na lodowisku tanim kosztem szybko nauczyć rzucając się na lód na różne sposoby), to nie będą tak ręce wyjeżdżały. Energia upadku pójdzie w ochraniacze kolan i dłonie będą spełniały tylko rolę pomocniczą (w większości przypadków).

Strefa czasowa: UTC + 1