Teraz jest 22 cze 2018, o 21:45

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lip 2013, o 23:08 
Początkujący

Witam, 4 tygodnie temu zdjąłem gips z dłoni (złamanie kości promieniowej przy nadgarstku), a więc chciałbym kupić do jazdy jakieś w miarę ochraniacze na nadgarstki. Wiem, że już były podobne tematy ale co roku wychodzi nowy sprzęt, może coś się zmieniło.

Tu np. znalazłem jakieś ochraniacze niby z 2013 roku -> http://www.whitesport.pl/oferta/produkt ... ollerblade

Najtańsze jakie widziałem to K2 Moto, ale nie wiem czy można im zaufać, warto wydać trochę więcej na rollerblady czy może kupić jeszcze coś innego? co polecacie?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 5 lip 2013, o 06:02 
Użytkownik

Sprawa wygląda następująco:
Zainwestuj w ochraniacze które dadzą konkretne usztywnienie dłoni zarówno z dołu jak i z góry, ze sprawdzonych konstrukcji polecę ci powerslaide ale pod nie trzeba założyć rękawiczkę najlepiej jakąś ze skóry z wzmocnieniami wewnątrz dłoni (ochraniacz przy upadku potrafi się lekko przesunąć w bok tnąc dłoń) albo konkretnie zainwestuj z rękawiczki hillbilly fullfinger http://sklep.flybag.pl/rekawice-hillbil ... inger.html drogie ale skuteczne. usztywniaja górę i dół a jednocześnie chronią całą dłoń przed otarciami.

ja po złamaniu raczej szukał bym czegoś takiego bo kości straciły nieco na wytrzymałości

PostNapisane: 5 lip 2013, o 09:07 
Dużo pisze

Anioł nie zgodzę się z Tobą - po złamaniu kości wręcz stają się mocniejsze (tkanka kostka nie tylko zrasta się w miejscu złamania, ale również obrasta je do okoła), niestety kosztem sprężystości.
Co do ochraniaczy, to RB ma calkiem niezłe i niedrogie - przetestowane w wielu sytuacjach w moim wypadku - sprawdzają się bez zarzutu.

Niestety BV się wysypało, więc nie wrzucę linka :(

PostNapisane: 5 lip 2013, o 10:19 
Początkujący

Tyrion, te Rollerblade'a które wysłałeś nie są takie złe jak masz zdrowe ręce ;)
Mam rozwalone oba nadgarstki i przy upadku trochę je czuć. Szukałbym czegoś usztywnionego z obu stron.

PostNapisane: 5 lip 2013, o 10:54 
Dużo pisze

Te RB mają od góry usztywnienie częściowe (wszyta pianka), ogólnie dość dobrze opinają rękę i całkiem solidny plastik+pianka od strony narażonej na uderzenia - moim zdaniem są wystarczające do większości zastosowań, w tym wypadku najprawdopodobniej też. Od kiedy je mam i męczę na lodzie i asfalcie nie zdarzył mi się jeszcze upadek, w którym coś by mnie bolało w okolicy dłoni/nadgarstka w sytuacji, gdy ochraniacz mógł zadziałać a upadam sporo, szczególnie na lodzie. Pomijam upadki, w których jadę palcami po asfalcie czy wykręcam kciuk, bo w tym przypadku nie dałem im szansy się wykazać.

PostNapisane: 5 lip 2013, o 11:02 
Początkujący

Jakbyś się zdecydował na te RB, to mam nowe rozm.M na sprzedaż.

Strefa czasowa: UTC + 1