Teraz jest 19 paź 2018, o 22:02

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 kwi 2013, o 20:10 
Użytkownik

Siemano wszystkim;-)
Tak sobie siedzę i kombinuję co by tu robić byle się nie uczyć i przyszła mi do głowy taka dzika myśl: może by tak zainwestować w ochraniacze! I tu pojawił się od razu pewien problem. Bezsprzeczne jest, że ochraniacze są przydatne, na pewno człowieczyna się czuje pewniej i może nawet bardziej odważnie, ale... Ale czy to jest wygodne? To podstawowa kwestia, która jakoś stanęła pomiędzy mną a ochraniaczami. Poprostu nie wiem jak to jest, a że wczoraj zdążyłem przyszlifować asfalt nie tylko rolkami ale też sobą to mnie natchnął Duch Rolkowy xD, żeby to przemyśleć.

Więc krótko: jak to jest z tymi ochraniaczami? Które są najwygodniejsze a których nie polecacie? I czy wszystkie się przydają, czy np. nadgarstki są ważniejsze, lub łokcie? A może kolana? I czy w ogóle jeździcie w w ochraniaczach? Wiem, że jest tu kilku(nastu/set) ogarniętych ludzi więc pokornie proszę o poradę:)

Z poważaniem
gamoń

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 7 kwi 2013, o 20:19 
Początkujący

Podłączam się do postu kolegi wyżej, bo sam mam zamiar zainwestować w ochraniacze bo się nam wiosna robi ;D

PostNapisane: 7 kwi 2013, o 20:20 
Site Admin

Są jakby trzy typy ochraniaczy, to taki mój podział :)

1. Najbezpieczniejsze, czyli dużo gąbki + plastikowy ślizgacz np. Pro-tec street, mało wygodne na miejską jazdę.Wyłącznie na spodnie bo sa duże poprostu.

2. Średni skuteczne, chroniące przed średnimi glebami, sporo gąbk bez ślizgaczaplastikowego, ale usztywnione gdzie niegdzie np. Pro-tec gravity czy Ennui city gasket. Średnio wygodne, nadal ograniczają ruchy jak te powyżej ale są lżejsze i trochę lepiej dopasowują się do nogi i ruchów podczas jazdy. Nadają się na spodnie, lub pod baardzo szerokie spodnie, lub też do krotkich spodenek.

3. Mało skuteczne, chronią przy lekkich glebach, i bardziej wspomagają gdy potrafisz asekuracyjnie upadać(to moje ulubione), są lekkie, wygodne, z początku przeszkadzają ale szybko dopasowują się do nogi. Np. są to USD knee gaskets. Mieszczą się pod wąskimi spodniami, chronią je przed przetarciem przy upadku.

Co do tego jakie ochraniacze, z doświadczenia powiem, najczęściej cierpią kolana i nadgarstki. Ja używam tylko na kolana. komplet ochraniaczy i kask tylko na downhill i jakieś imperzy gdzie są wymagane ochraniacze i kask.

jednak kazdy ma inne podejście do tej sprawy, ale na początku dobrze mieć jak najwiecej ochraniaczy na sobie a nawet kask.

PostNapisane: 7 kwi 2013, o 20:31 
Użytkownik

upierdliwy gamoń ze mnie, ale dalej mam problem. A co z tymi nadgarstkami? wystarczają miękkie ochraniacze, albo skórzane rękawiczki, czy lepsze są sztywne? I druga kwestia a jak z wygodą ochraniaczy na łokcie? Na lodowisku zazwyczaj ląduję na plecy i wtedy głowa do klatki piersiowej idzie automatycznie, ale niestety łokcie zamiast się chować to próbują ratować sytuację i cierpią niemiłosiernie... Kask to jest też dla mnie temat otwarty:P Niby wiem co może się stać nawet z "klinicznego" punktu widzenia, ale puki co wybieram słuchawki zamiast kasku.

PostNapisane: 7 kwi 2013, o 20:35 
Użytkownik

Ja śmigam w dużych z plastikowym ślizgaczem na kolana i sztywnych na nadgarstki, tak od kilkunastu lat. Na łokcie bardzo rzadko upadam i nie mam ochraniaczy, kask kupiłem w tym roku i mam zamiar używać go tylko czasami. Przemek Pro-Tec Street do krótkich gaci nadają się, nie tylko na spodnie.

PostNapisane: 7 kwi 2013, o 20:43 
Site Admin

W zasadzie to tylko i wyłącznie twój wybór, rozchodzi się tutaj o wygodę poruszania i poziom bezpieczeństwa jakie dają określone ochraniacze.

Wypada mi polecić ci te najbezpieczniejsze, ja używam je tylko do skoków przez tyczkę gdy ucze się obrotów, bo wiem jak potem kontuzja może uziemić na dłuższy czas i poprostu nie warto ryzykować czasem.

Na łokcie, twarde również ograniczają ruchy ale nie są tak upierdliwe jak twarde nakolanniki, i są do przeżycia.

Co do kasku to nie bedę cię namawiał, nie prowadzę sklepu i nie muszę budować fałszywego wizerunku że zależy mi na czyimś bezpieczeństwie ( czytaj pieniądzach) :) - jak już to powinny być gratis do rolek...

Alfi wiem Tomek Loba też ich używał pod spodnie ale to musza być naprawde spore spodnie by było swobodnie, a ja używam takich typu rajtuzy ;) albo ciut szersze i nie ma opcji w moim przypadku :D

A tutaj troche prywaty, moja dziewczyna glebi właśnie w twardych pro tekach street :)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eYoTA-qAdwA[/video]

PostNapisane: 7 kwi 2013, o 20:49 
Użytkownik

A spoko, może od kogoś uda się pożyczyć ochraniacze i pośmigać parę razy i się przekonać, to zobaczę jak sprawa wygląda. Nie mam zamiaru jeździć w pełnej zbroi płytowej:P A kask? Jak wymyślą dla rolkarzy takie kaski z słuchawkami wbudowanym jak do sportów zimowych to sam kupię:P W sumie na desce kask się przydaje a niby śnieg od asfaltu twardością się różni...xD Ale jakieś światło na sprawę rzuciłeś więc dzięki:)

PostNapisane: 7 kwi 2013, o 20:51 
Site Admin

jak będziesz na ns w kato to mogę pożyczyć streety na chwilę tej imprezy

PostNapisane: 7 kwi 2013, o 21:06 
Użytkownik

spoko prywata;) dzięki za propozycję, jeśli do tego czasu się nie ogarnę z przyjemnością skorzystam

PostNapisane: 7 kwi 2013, o 22:04 
Dużo pisze

Ja uzywam sporych, mocno oblozonych plastikiem i piankami ochraniaczy USD (kolana + lokcie) do jazdy agresywnej, nadgarstki RB Pro, kask (hokejowy) jak sie robi goraco i nie wiem jak moge poleciec w kierunku ziemi. Przyzwyczaic sie do sporych ochraniaczy mozna i nie sa az tak ograniczajace jak sie poczatkowo wydaje a sporo bolu potrafia zaoszczedzic.

Strefa czasowa: UTC + 1