Teraz jest 24 paź 2018, o 00:50

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 cze 2014, o 18:16 
Dużo pisze

Taka sytuacja. Dzisiaj się skumałem, że shock który siedzi w moim carbon II, tak naprawdę nie był tam od nowości. Mam włożoną tam sifike którą widać o tutaj http://rollacje.blogspot.com

Włożyłem rolkę bez shocka z seryjną wkładką i poczułem, że dopiero teraz noga jest idealnie dostosowana do rolki. Jednak tym zabiegiem kolejny raz pozbawiłem się umiejętności jazdy na rolkach.

Jest tu ktoś co też kombinował coś z wkładka w sowich carbonach.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 1 cze 2014, o 18:24 
Dużo pisze

Dobra kolejna nowina. Ta sifika jest seryjnie w II. W takim razie dlaczego nie jest w wersji PB?!

PostNapisane: 1 cze 2014, o 18:40 
Dużo pisze

PB to Carbon III

PostNapisane: 1 cze 2014, o 19:21 
Site Admin

W Carbon PB kiedyś była sifika teraz jest tylko miętka wkładka.

PostNapisane: 2 cze 2014, o 18:15 
Użytkownik

Ja mam honeycomba. Rządzi. Polecam.

PostNapisane: 2 cze 2014, o 19:54 
Dużo pisze

myzok napisał(a):
Ja mam honeycomba. Rządzi. Polecam.

Mógłbyś mi zalinkować, tego shocka. jest wyższy od sifika?
Zależy mi, żeby było niżej niż w sifice ale wyżej niż w zwykłej wkładce.

Proszę was moglibyście mi to przetłumaczyć:
"The sifika one raised my heel but no support in the foot arch i modded a salomon shock absorber to fit which felt great except it made the skates feel very low cut on the cuff and with no absorber no flex on the boot trs insoles feel just the right height. raised heel ,supported arch but not too much or to little to affect the flex "

PostNapisane: 3 cze 2014, o 00:34 
Stały bywalec

"The sifika one raised my heel but no support in the foot arch i modded a salomon shock absorber to fit which felt great except it made the skates feel very low cut on the cuff and with no absorber no flex on the boot trs insoles feel just the right height. raised heel ,supported arch but not too much or to little to affect the flex "

"Absorber Sifiki podniósł mi pozycję pięty, ale nie dawał wsparcia na łuku stopy, zmodowałem shocka z Salomon by pasował i uczucie było świetne, z tym że to sprawiło że rolki były odczuwalnie niskie w cholewce (jak wpier.... taki gruby absorber to nic dziwnego - przyp. tłum.), a bez absorbera buty się nie gięły, wkładki z TRS jednak mają odpowiednią wysokość. Podniesiona stopa, wsparcie łuku stopy, ale nie za bardzo ani zbyt mało, by wpłynąć na gięcie rolek."

Czyli:
-absorber Sifika - lipa, podnosi piętę ale słaby support śródstopia z nim
-absorber Salo - za gruby, cuff jest za nisko nad kostką i rolki nie dają dobrego wsparcia z nim
-bez absorbera - cuff za wysoko nad kostką i gięcie kuleje
-wkładki z TRS sprawują się lux.

Tez polecam USD honeycomb insole. To wkładka ze zintegrowanym shockiem, podobna do tych, które są w nowszych wersjach Carbon. Naprawdę daje radę. Co prawda nie poleciłbym jej do każdych rolek/linera (np. w linerze Blank to porażka, w połączeniu z pianką pod linerem i grubym shockiem z Fusion uczucie było jakbym miał pod piętę poduszkę żelową...) ale jestem przekonany, że w rolkach typu Carbon czy K2 Fatty, a nawet Valo/M12, gdzie nie ma prawdziwego shocka, sprawdzi się doskonale.

PostNapisane: 3 cze 2014, o 01:28 
Dużo pisze

Herbata mój mistrzu. Dziękuje Ci nie tyle za samo tłumaczenie tekstu, co za postawione wnioski na których przede wszystkim mi zależało, a nie potrafiłem ich wyłuskać.

Jeszcze jedno "-absorber Sifika - lipa, podnosi piętę ale słaby support śródstopia z nim" -> Jak na jazdę może wpływać słaby support śródstopia?

PostNapisane: 3 cze 2014, o 05:56 
Użytkownik

kruku napisał(a):
(...)
Jeszcze jedno "-absorber Sifika - lipa, podnosi piętę ale słaby support śródstopia z nim" -> Jak na jazdę może wpływać słaby support śródstopia?

Na bazie swoich doświadczeń ukułbym takie dwie definicje.

Dobry support śródstopia pozwala kontrolować gięcie rolki na boki (w trakcie zwykłej jazdy), przy kołach min. 80mm i przy luźno zapiętym (a nawet nie zapiętym) cuffie.

Komfortowy, dobry support śródstopia, to taki, gdzie przy spełnieniu powyższych warunków, występuje krążenie krwi w palcach nóg ;)

Myślę, że problem słabego supportu śródstopia dotyczyć będzie przede wszystkim osób z niskim podbiciem albo/i osób, które trafiły z rozmiarem stopy na początek rozmiarówki shella, tzn. shell jest dla rozmiarów 43-45, a stopa ma rozmiar 42 2/3. Wówczas trzeba ratować się grubszym linerem, albo/i podnosić stopę, np. z użyciem wkładek.

PostNapisane: 3 cze 2014, o 12:19 
Stały bywalec

Chodzi o łuk stopy, od wewnątrz. Jeżeli masz luz między nim, a wkładką, to tracisz energię odepchnięcia oraz nieco kontroli nad rolką (stopa bardziej się rusza). Jeżeli stopa jest w tym miejscu podpierana przez wkładkę, jeździ się zwyczajnie lepiej.

Zwróć uwagę, że absorber Sifika jest płaski jak klin pod drzwi, a Jug i Salomon wyprofilowane na piętę i właśnie śródstopie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1