Teraz jest 28 maja 2020, o 16:02

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sty 2013, o 22:52 
Początkujący

dokladnie, w niedziele jeszcze napisze czy zniosły skoki z ponad 160cm :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 8 sty 2013, o 22:56 
Site Admin

Powinieneś opisać te rolki na forum, w prawdzie ja też je testowałem ale nie tak długo i intensywnie jak ty to robisz :)

PostNapisane: 8 sty 2013, o 23:11 
Dużo pisze

Herbata napisał(a):
Na szynie 276mm i z wysokim balansem - imo stanowcze nie, dla początkującego, który chce skakać i zjeżdżać po schodach. W ogóle, rolki fsk na kołach 90mm to już opcja dla bardzo ogarniętych w jeździe freeskate, z mocnymi kostkami i ponadprzeciętną kontrolą nad rolkami. Co do buta, to w GT teoretycznie powinno się jeździć freeskate podobnie jak w High, czy nawet nieco wygodniej, ale nie wytrzyma on tyle samo z prostej przyczyny - brak sliderów i plastikowej osłony na palcach. Każdy kto widział High używane do fsk wie że materiał po wewnętrznej, niechronionej stronie ma tendencje do odklejania się od skorupy i prucia - no to teraz wyobraź to sobie także na palcach oraz po stronie zewnętrznej... :)

Nie żebym Ci psuł rynek, ale jestem zdania że po prostu scrobbi nie tego poszukuje i nawet FRX czy Metro będą lepszym wyborem w tym wypadku.

Rozumiem w czym rzecz. Ale trzeba tym rolkom przyznac jedno - nieźle się na nich zapie*dala:D
Siwy, Bosiu filmik z niedzieli będzie? Byle bez małej złoślwej dziewczynki ;)

PostNapisane: 8 sty 2013, o 23:25 
Site Admin

Bedzie, biore lepszy sprzęt, oby dał radę w tych ciemnościach :)

Ja sobie też chwalę koła 90mm, mam taką szynę do fusion 273mm, świetne na miasto i na dlugie proste, spokojnie ogarniam w nich jazdę po stromych schodach.

To prawda że są mniej zwrotne ale świetnie oddają energie przy odpechnięciach!

PostNapisane: 8 sty 2013, o 23:50 
Dużo pisze

Siwy gdyby przy postach była opcja "lubię to!" to kliknąłbym ją;) A serio to z chęcią zostawiłbym te Seby właśnie dla prędkości. Ale po raz są trochę za duże, a po dwa składam podwozie do Salomonów, a flota ulicą nie chodzi. BTW wiadomo kiedy CAGE wejdzie na rynek?

PostNapisane: 8 sty 2013, o 23:59 
Site Admin

Wiem jak to jest...gdyby nie kasa to miał bym wszystkie testówki do dziś :) Tylko gdzie bym to trzymał :P

Jaką szynę chcesz do salo?

PostNapisane: 9 sty 2013, o 00:08 
Dużo pisze

Się zobaczy. Na pewno coś na kóła 80 mm więc LVL2 odpada. Salo ciężko dostac więc raczej się nie nastawiam. Ciekaw jestem właśnie tej szyny od RLS. Na pewno będzie to coś koło 243 mm bo mam buta 40-41. Czekam co się pojawi początkiem sezonu. I na Twój art o ustawieniu kółek.

PostNapisane: 9 sty 2013, o 14:25 
Początkujący

Dopiero teraz miałem możliwość zajrzenia do tego tematu i widzę, że sporo się działo :P Dzięki za zainteresowanie i Wasze opinie, na pewno z nich skorzystam przed zakupem.
Z tego co piszecie powinienem wybrać pomiędzy FR1/FRX albo Twisterami, ogólnie chodzi o to (jak Siwy napisał) by rolka miała twardą skorupę. Nie ma się co oszukiwać, na początku muszą wytrzymać sporo upadków, uderzeń itd. a przede wszystkim korygować chociaż trochę moją postawę.

Herbata, napisałeś "Na szynie 276mm i z wysokim balansem - imo stanowcze nie, dla początkującego" - czyli krótsza szyna będzie lepsza na początek, bo jest bardziej zwrotna? FR mają chyba 243mm. Jak z kółkami, najbardziej optymalne to 80mm?

Bosiu, skoro FRX to był Twoje pierwsze rolki do nauki i szczerze je polecasz to muszę uważnie przeglądać allegro co jakiś czas. Najważniejsze, że wytrzymują gleby i wszelkiego rodzaju próby wytrzymałości :D

Póki co muszę śledzić tę aukcję http://allegro.pl/show_item.php?item=2927014750 tylko kółka bym wymienił na jednakowe na początek. A poza tym na bieżąco przeglądać allegro, póki co brak rolek Seba (używek) poza http://tnij.org/t0jo ale te chyba odpadają, jak tak patrzę na rozmiary szyny i kółek a Wasze opinie :P
Ale sezon dopiero przed nami, mam nadzieję, że ludzie pogrzebią trochę w swoich szafach i w poszukiwaniu gotówki wystawią kilka aukcji.

PostNapisane: 9 sty 2013, o 15:31 
Początkujący

scrobbi napisał(a):
Póki co muszę śledzić tę aukcję http://allegro.pl/show_item.php?item=2927014750 tylko kółka bym wymienił na jednakowe na początek.

Z ta aukcje to bym uważał, sądząc po zdjęciach, to to jest największa skorupa Twisterów, od rozmiaru 44,5, a nie 42,5 jak stoi w opisie (porównaj mocowanie szyny z rolkami z tej aukcji http://allegro.pl/rolki-rollerblade-twi ... 72057.html)

PostNapisane: 9 sty 2013, o 15:44 
Użytkownik

scrobbi napisał(a):
A ponieważ miałem kilka urazów obydwu nóg wolę nie ryzykować.
Oprócz tego freeride - skoki, schody itd. ale bez slalomu, jakoś mnie to nie kręci :P

A ja doradze Ci Fusion x5 lub Rollerblade Solo z szyną na koła 80.
Wszystkie Seby i Twistery mają słabe shockabsorbery, a ty mówisz że miałeś problemy z nogami. Z tego powodu powinieneś wybrać fusion, dla zdrowia.

Skoro nie kręci Cię slalom (a to może się zmienić;haha; ) to nie potrzebujesz rolek w SSM takich jak Seba czy Twist.
Fusion w UFS będą lepsze na miasto. Możesz je także łatwo przerobić na rolkę do jazdy agresywnej i jeździć w skateparkach od zaraz. Bez względu na porę roku.

Jak widzisz zdania są podzielone ale jedna rzecz się nie zmienia. Wybierz te które najlepiej pasują :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1