Teraz jest 24 paź 2017, o 12:29

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sty 2013, o 17:04 
Początkujący

W moim przypadku większy problem jest w tym, że prawdopodobnie nie wykorzystam możliwości danego modelu w pełni, więc po co przepłacać? Chyba zrobię jak mówicie, odłożę i zapoluję na jakąś okazję bliżej wiosny.

W przypadku wypożyczanych łyżew często miałem problem obtartej kostki od wewnętrznej strony śródstopia, co było spowodowane prawdopodobnie "nieprzyzwyczajonym" do mojej stopy butem wewnętrznym. Jest możliwość wymiany samego buta wewnętrznego w przypadku kupna używek? Jaki jest to mniej-więcej koszt?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 8 sty 2013, o 19:14 
Stały bywalec

Przeczytałem cały temat i moje zdanie jest takie:

Twister lub FR2, z naciskiem na Twister, jeżeli finanse pozwolą i będą dobrze leżały. Dlaczego?

Zadajcie sobie pytanie, ilu znacie rolkarzy którzy psioczą na swoje Twistery, którym się porobiły dziury w skorupie, którym popękały cholewki, pourywały się haczyki do sznurowania, klamry. Ja osobiście nie znam żadnej osoby której by się przytrafiły poważne usterki tych rolek, po za tym ze pasek od klamry pękł czy cała klamra przy upadku się uszkodziła. A znam kilka osób o całkiem sporych umiejętnościach którzy w Twister jeździli nie sezon czy dwa ale 4-5 lat.

Z kolei w przypadku obecnych modeli Seba FR ma się to tak że rolki na nogach ambitnego rolkarza wytrzymują sezon, dwa i trafiają się poważne usterki. Śmieszne jest to że w połowie zeszłego roku, gdy był konkurs fotograficzny BV widziałem zdjęcia ludzi w nowiutkich FR a dziś widzę zdjęcia tych samych ludzi, z tymi samymi rolkami na nogach, tyle że z podziurawionymi skorupami, na facebook.

Twister moga się wydawać mniej atrakcyjne bo pozornie nie mają tylu bajerów co FR, gorsze koła i łożyska, ale mają za to coś, co wyróżnia RB na tle innych marek - wysokiej jakości materiały użyte w produkcji.

PostNapisane: 8 sty 2013, o 19:25 
Site Admin

Bez zagłębiania się i tworzenia wywodów odpowiem ci najkonretniej ze wszystkich przedmówców.

Rolki z twardą skorupą.

Czyli co kolwiek z tego co napisałes nada sie.

Rozchodzi ise o to że osoby poczatkujace nie mają wyrobinej postawy, czy odruchów i od początku w 90% wykrzywiaja nogi do środka.

Tolka z twarda skorupą koryguje taka postawę ale oczywiscie nie zrobi wszystkiego za ciebie.

Tragedia jest to co mozemy zobaczyc latem w parkach, rzesze ludzi w markowych bądź nie fitnessach ze szczątkowym wsparciem dla kostki i z powykrzywianymi noga.

Dochodzi jeszcze kwestia wygody, i tutaj zdecydowanie stawiał bym na rolki Seba.

Osobiście testowałem po kilka mieisęcy FRX i FR, i są one najwygodniejsze, z tych których jeździłem.

Nie wiem jak wygodne są twistery niestety, nie jeźdizłem w nich, najlepiej dopytac osoby które w nich jeżdzą.

PostNapisane: 8 sty 2013, o 19:43 
Stały bywalec

Żadne rolki nie będą wygodne jeżeli ich konstrukcja nie pasuje do stopy. Twister lepiej pasują na węższą stopę niż FR. Mają także inne przeskoki rozmiaru skorupy, nieco wyższą cholewkę, cieńszy liner bez wiązania, więc ciężko ocenić które będą wygodniejsze, najlepiej przymierzyć.

PostNapisane: 8 sty 2013, o 19:50 
Użytkownik

To ja też się przyłączę do sugestii, żeby wziąć używki. Po paru miesiącach jazdy będziesz lepiej wiedzieć czego Ci potrzeba i w jakim kierunku chciałbyś dalej iść i wtedy lepiej trafisz z wyborem. Może na przykład podejdzie Ci powerblading i będziesz inwestować już w but do jazdy agresywnej, lub przekonasz się do slalomu? Będziesz też lepiej niż teraz wiedzieć jaki rozmiar preferujesz (na styk, czy z większym/mniejszym luzem) na podstawie doświadczeń z pierwszych rolek. Nawet tu na forum już parę razy ktoś nie trafił z rozmiarem i potem sprzedawał prawie nowe rolki.

A używki można naprawdę okazyjnie trafić tu i ówdzie. Niekiedy można kupić całkiem sensowny sprzęt dla początkującego w granicach paruset (lub nawet mniej) PLN. W przypadku rolek skorupowych (bo tylko takie wchodzą zapewne w grę) wypranie linera nie jest aż takim problemem jak wypranie rolek "softbootowych". Zbieraj kaskę, poluj, do wiosny kupisz sensowny sprzęt, którym będziesz się cieszyć dłużej niż potrwa spłata rat :D

PostNapisane: 8 sty 2013, o 19:52 
Site Admin

Tak jak napisałem wyżej, nie jeźdizłem na Twister, nie wypowiadam się na ich temat.

Nie chcę wprowadzić kogoś w błąd.

Seby mogę szczerze polecić.

Dodam jeszcze że FR1, FR2 mają cieńszy liner (mi akurat bardziej przypadł do gustu mimo waskiej stopy i niskiego podbicia) a Seba Deluxe, FR-A mają liner Balance bardzo gruby w górnej cześci, z grubym językiem i nieco wyższy(idealnie nadający się do nowej konstrukcji Seby "open shell") Są również wygodne jednak na początku mocno spasowane i nie dają takiej swobody jak te z FR1/FR2.

Balance dawały lepsza kontrolę nad rolką, ale nie pozwalały na bardziej swobodne róchy w górnej części rolki, mi to akurat nie odpowiadąło w 100% przy moim stylu jazdy.

PostNapisane: 8 sty 2013, o 21:38 
Dużo pisze

A co powiecie na Seba GT90? Za połowę ceny sklepowej puszczę rozmiar 42, używane 1 sezon, stan bdb (kilka rys i otarć), koła zjechane 4-5 mm, but coś jak w Deluxe, do tego szybkie bo na szynie 276 a do zwrotności można się przyzwyczaić :)

PostNapisane: 8 sty 2013, o 22:26 
Stały bywalec

Na szynie 276mm i z wysokim balansem - imo stanowcze nie, dla początkującego, który chce skakać i zjeżdżać po schodach. W ogóle, rolki fsk na kołach 90mm to już opcja dla bardzo ogarniętych w jeździe freeskate, z mocnymi kostkami i ponadprzeciętną kontrolą nad rolkami. Co do buta, to w GT teoretycznie powinno się jeździć freeskate podobnie jak w High, czy nawet nieco wygodniej, ale nie wytrzyma on tyle samo z prostej przyczyny - brak sliderów i plastikowej osłony na palcach. Każdy kto widział High używane do fsk wie że materiał po wewnętrznej, niechronionej stronie ma tendencje do odklejania się od skorupy i prucia - no to teraz wyobraź to sobie także na palcach oraz po stronie zewnętrznej... :)

Nie żebym Ci psuł rynek, ale jestem zdania że po prostu scrobbi nie tego poszukuje i nawet FRX czy Metro będą lepszym wyborem w tym wypadku.

PostNapisane: 8 sty 2013, o 22:44 
Początkujący

FRX polecam scrobbiemu na początek, sam od nich zaczynałem nie tak dawno i dalej je katuje. Skorupa wytrzymuje duzo, a nawet bardzo duzo bo gleb zaliczylem w nich multum, są oczywiscie po przecierane i mają pełno rys, ale wytrzymują co jest najważniejsze. Pogrindować też można tylko szyny obrywają i sie dosyć mocno rysują, nie wiem ja kto bedzie wygladac z plejtem. Ogolnie te rolki oceniam na +, jestem zadowlony.

PostNapisane: 8 sty 2013, o 22:47 
Site Admin

No właśnie, są wytrzymałe, i znoszą liczne skoki z wysokości ponad 140cm :) sam widziałem :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1