Teraz jest 14 gru 2018, o 21:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 kwi 2013, o 22:19 
Początkujący

Witam Fusion X3 kupiłem 3 dni temu. Jeździłem na nich to tu to tam praktycznie wszędzie gdzie się tylko dało. Nie sprawiały żadnego problemu poza tym jak raz ten metalowy uchwyt od rzepów się przekręcił przy zapinaniu i to by było na tyle. Aż tu dziś wychodząc od koleżki pośmigać dalej na moich x3 próbując zapiąć górny rzep metalowy uchwyt wystrzelił niczym z procy. Był pokrzywiony a przy prubach wsadzenia go z powrotem wielkie rozczarowanie pękł.
[attachment=186]
[attachment=187]
Obrazek
Obrazek

Jedynymi sposobami naprawy jakie wyczaiłem to po prostu zmiana całych rzepów na inne bądź na klamry albo użycie jakiegoś zamiennika.
Jeśli macie jakieś inne rozwiązania na ten problem to dajcie znać z góry dziękuje.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 21 kwi 2013, o 22:50 
Stały bywalec

Gwarancja. Jak nie masz gwarancji - tak, zamiennik jest najsensowniejszą opcją, ten uchwyt to w końcu jedynie wygięty kawałek drutu...

PostNapisane: 21 kwi 2013, o 23:13 
Site Admin

Straszna kupa... Nie jesteś pierwszą osobą która ma z tym problem.
Rollerblade robi strasznie kiepskie te paski w modelach Fusion/Solo, a szczególnie w fusion, bo agreswyne solo mają lepsze górne paski(dolne tak samo słabe)
Na forum wielokrotnie poruszaliśmy ten temat, mi osbiście obracały się te sprzączki w Fusion X3, kolegom zrywały i naicagąły się.

Na szczęście mamy już to ogarnięte ;) i powinieneś mieć na czwartek, tylko te śrubki sobie wykombinuj.

PostNapisane: 22 kwi 2013, o 18:55 
Początkujący

Eeee, przesadzacie. Na rzepy w Fusion trzeba mieć sposób ;matrix;
Moje najpierw uszkodziłem (rozprułem), a później zastanowiłem się co robiłem źle.

Naciągamy maksymalnie rzep przez strzemię, jednocześnie przytrzymując drugą ręką cuff i dopiero przekładamy rzep na drugą stronę. Minimalizujemy w ten sposób naprężenia.

Nadal szukam sposobu na dolny rzep. Rozkminiam od dwóch lat co robię źle, bo przecież moje rolki nie mają wad :D

PostNapisane: 22 kwi 2013, o 19:12 
Site Admin

W Xsjado, po przejęciu marki przez Powerslide był podobny problem ze strzeminami obracającymi się(górne zapięcie na języku) ale po roku poprawili to dodając drugą śrubkę mocująca pasek i mocniejszy materiał.
Rollerblade nie uczy na błedach.

PostNapisane: 25 kwi 2013, o 22:06 
Początkujący

halfen napisał(a):
Nadal szukam sposobu na dolny rzep. Rozkminiam od dwóch lat co robię źle, bo przecież moje rolki nie mają wad :D

Chyba, że to wada konstrukcyjna rzepów :P

Ja tam na rzepach w X3 wytrzymałem chyba miesiąc, strasznie irytujące były, potem miałem dość i zamieniłem na klamry. Jak człowiek przyzwyczajony w dzieciństwie do sztywnej nogi to potem ciężko się przyzwyczaić do rzep..

Strefa czasowa: UTC + 1