Teraz jest 24 wrz 2017, o 02:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lip 2012, o 19:17 
Site Admin

Grzegorz Olędzki

Pierwszy raz spotkałem Grześka parę lat temu na PTG, jak cisnął royala na najwyższym stopniu (jeszcze starego pomnika) a inne triki zawsze na pełnej prędkości. Jeszcze wtedy interesował go tylko aggresive jednak po pewnym epizodzie przekonał się również do freeskate i dużych kółek.
Miałem przyjemność jeździć z nim kilka razy. Jest osobą, która nie boi się próbować nowych trików i jeździć w nowych wymagających miejscach. Jeśli chodzi o jego styl to powiedział bym, że jest takim agresywnym freeskaterem.
Zapraszam do przeczytania krótkiego wywiadu z kolejnym miejskim skaterem z Katowic.

Obrazek

1.Siemka Grzesiu, standardowo na początek. Powiedz coś o sobie, ile masz lat, od kiedy jeździsz, skąd jesteś, itp.

Cześć, nazywam się Grzesiek Olędzki, mam 17 lat, urodziłem się w Katowicach. Mieszkałem na Giszowcu 16 latek, teraz rok na Gwiazdach i na dniach kolejna przeprowadzka, tym razem do ścisłego centrum Katowic :-)

Początki mojej jazdy zaczynają się w dzieciństwie, z kolegą Alexem na rekreatkach skakaliśmy z krawężników, małych schodów itp.

Potem była długa przerwa, ale zajawka(nieświadoma) wróciła i kupiłem pierwsze rolki w go-sporcie (wielki błąd), pojeździłem rok i całe się rozpadły, szkoda się rozpisywać na ten temat :D później przyszedł czas na Razory które katowałem prawie 3 lata i sprzedałem ;) ogółem jeżdżę od jakiś czterech, może pięciu lat aggresive, a freeskate od dwóch i nie wyobrażam sobie życia bez tej zajawki.

2. We wstępie już nadmieniłem o aggressivie w twoim wykonaniu, w takim razie powiedz nam teraz co daje ci większy fun; katowanie murków na PTG czy przejażdżka nocą po centrum Katowic?

Są dni zajawki na jedno, są dni zajawki na drugie :D, jednak ostatnio zdecydowanie bardziej interesuje się freeskate, więcej w następnym pytaniu...

3. Ok. Pomęczę Cię jeszcze trochę z tą jazdą agresywną. Co sądzisz o Powerbladingu? Przekonuje Cię koncepcja łączenia dużych kół i możliwości grindowania jednocześnie?
Czy myślałeś by jeździć na takim setupie z szyną do PB?

Będąc szczerym ? na początku w ogóle mnie to nie przekonywało... myślałem ze to skok na kasę, byle by zarobić troszkę więcej ;-) Oglądając pierwsze edity z szynami do Powerbladingu, większość riderów robiła to samo co na aggresive tylko że na dużych kołach... Jednak z biegiem czasu i wgłębianiem się w freeskate zaczęło brakować mi grindów! No i musiałem spróbować... Setup z szyna PB? Chętnie !

4. Czy jeżdżąc na szynach fsk łączysz oba style? Mam na myśli grindy z jazdy agresywnej i freeskating. Bo wiem, że śmigasz na aluminiowych szynach, nie koniecznie do tego przystosowanych.

Staram się łączyć, ale na obecnym setupie wychodzi to średnio, tak jak wspomniałeś mam aluminiowe szyny i najlepiej się grindowało na marmurowych murkach, ale to nie ta sama przyjemność co na plastikowych szynach ;-)

5. Kolejne pytanko sprzętowe, na czym obecnie jeździsz? Jeśli masz ochotę wymień jego wady, zalety.

Rollerblade Solo Tribe ? bardzo odpowiada mi ta skorupa, wcześniej jeździłem w Razors Icons (Genesys), w obu jeździ mi się równie dobrze ;-)

liner: Jug Big J ? najwygodniejszy liner, mimo że ma już swoje (3) lata i mimo że jest ?trochę? potargany to nie obciera, nigdzie nie uciska, prawie ideał :D

szyna: Powerslide Cell 2009 - tymczasowa, nie jest zła, jednak muszę dorwać coś do PB :)
kola: Powerslide FSK ? chcę je dojechać i założyć wygrane Hypery... ale na razie dzielnie się trzymają ;-)

6. Co przekonało cię do freeskatingu? Na pewno pozytywnie zadziałało zwycięstwo w konkursie na Edit. Ale co poza tym?

Na początku sam konkurs, podczas nagrywanie zrozumiałem że freeskate daje nowe możliwości i można w miarę normalnie jeździć po kostce brukowej, w przeciwieństwie do małych kółek, no i to zawsze coś innego, świeżego, ale od aggresive nie odejdę ;-)

7. Na pewno to zainteresuje naszych użytkowników. Wasz filmik konkursowy (bo wiem, że robiłeś go wspólnie z kolegą) zrobił duże wrażenie jeśli chodzi o pomysł i ciekawe triki (mimo waszego debiutu jeśli chodzi o kręcenie). Jak długo nagrywaliście cały materiał, czy były jakieś problemy z niektórymi miejscówkami, które możemy zobaczyć w tym materiale?

Pomysłów na filmik było kilka, jednak końcowy pojawił się na kilka dni przed końcowym terminem, a samo nagrywanie trwało 2 dni, ledwo się wyrobiliśmy, żeby wysłać filmik do administracji fsknews :D

Trochę się nagłowiliśmy jak to złożyć i jak nagrać, ale przede wszystkim było to fajne doświadczenie i radość gdy zobaczyliśmy, że większości się podoba :) Problemy z miejscówkami są praktycznie zawsze, kilka podejść, różne ujęcia kamer i jakoś to wyszło... nawet kolega (Alex) skacząc przez barierkę na Gwiazdach zaliczył glebę :D

Jako ciekawostkę dodam że użyliśmy 2 kamer do kręcenia tego materiału ;-) A no i kolega nienawidzi biegać, na potrzeby filmu musiał się poświęcić... a trochę się nabiegał :D

8. Mieszkasz w centrum Kato. Co sądzisz o samym mieście jako miejscówce do freeskatingu, daje rade? Pomijając ten paskudny remont rynku i dworca?

Katowice są w porządku, mi się jeździ fajnie, wierzę, że wielu miejscówek jeszcze nie odkryłem:) A remonty... szkoda gadać, oby wyszło na plus !

9. Kolejne pytanie z serii standardowych. Jaki jest twój ulubiony trik na rolkach?

Trik który ja potrafię ? Bardzo lubię 540, ale nie ukrywam że chciałbym w końcu się nauczyć obracać bardziej stylowo... no i Royal ;-)

10. Każdego muszę o to spytać, kwestia bezpiecznej jazdy, używasz ochraniaczy? Jeśli tak to powiedz jakich.

Używam ochraniaczy na kolana Rollerblade TRS i czasem na nadgarstki, też z Rollerblade :) Myślę że kwestia bezpiecznej jazdy to kwestia osobista, osobiście używam bo to zawsze jakieś zabezpieczenie, no i odwaga nieco wzrasta gdy masz świadomość że w razie gleby wylądujesz na ochraniaczach :)

11. Osoby które Cię znają z jazdy wiedzą, że nie boisz się robienia nowych rzeczy na rolkach,
Jeździsz szybko i dość agresywnie. W kontekście tego powiedz mi jak odbierasz freeskaterów w Polsce?

Ja się nie boje? :D Każdy ma swoje styl, każdemu co innego sprawia przyjemność, a o to w tym wszystkim chodzi, nie? :-)

12. Czy masz jakieś pasje poza rolkami i dziewczyną?

Koszykówka, piłka nożna, a i pozamulać przy komputerze trzeba ;-)

13. Jakaś ulubiona miejscówka?

W Katowicach? Bardzo lubię PTG, Mariacką i sąsiednie ;-)

14. A ! Zapomniałbym! Pytanko o ochraniacze już było, to teraz ciekawsze, urazy.
Czy ucierpiałeś jakoś poważnie podczas swojej rolkowej ?kariery? złamania, potłuczenia? Może były jakieś szwy?

Zawiodę was ? prócz stłuczeń i obdarć nic na rolkach mi się nie stało :) Podczas gry w kosza miałem obie kostki po dwa razy skręcone... ;P

15. Wiem, że załapałeś się na reklamówkę Internetu dzięki konkursowemu editowi. Czy jest szansa, że wkrótce zobaczymy Cię w naszych telewizorach? Czy pomysł upadł?

Szansa jest, na dzień dzisiejszy nadal nie wiem jak to będzie wyglądać, mam nadzieje że nie zrobią mnie w balona ;-) Jak będzie coś pewnego na pewno napiszę !

16. Dziękuję za wywiad. Tutaj możesz napisać coś od siebie, jeśli masz ochotę (np. pozdrowić swoją dziewczynę ;) )

Również dziękuję ;-) Chcę pozdrowić przede wszystkim wszystkich moich znajomych którzy mnie zawsze wspierali :)

Poniżej kilka fotek z czilowej jazdy Grześka po mieście.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć znajdziecie na: https://picasaweb.google.com/thomasloba/FreeskateProject2012
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.282096911865569.66430.100001957881846&type=1

Zdjęcia: Tomasz Loba http://www.lothom.com
Tekst: Siwy

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 20 lip 2012, o 11:31 
Stały bywalec

Mam nadzieję że Grzesiek nie straci zajawki na rolki, bo młody jest i ma potencjał, kata dobrze - nie przeszkadza mu nawet wzrost i budowa bo kawał chłopa z niego.

Bardzo udana sesja zdjęciowa. Tylko szkoda trochę że żadnej fotki na secie aggressive nie ma.

PostNapisane: 20 lip 2012, o 13:55 
Site Admin

nie ma ale zrobimy oddzielną sesję z grindami i skokami

PostNapisane: 20 lip 2012, o 15:51 
Użytkownik

Rozumiem, że w tym projekcie będą tylko 'katowiccy' riderzy? :|

PostNapisane: 20 lip 2012, o 15:54 
Stały bywalec

Nie

PostNapisane: 20 lip 2012, o 16:02 
Użytkownik

No to z południa Polski :P

PostNapisane: 20 lip 2012, o 19:16 
Site Admin

Nie, kwestia tego że poza forum jeszcze pracujemy, lubimy sobie też pojeździć :P wiec gospodarujemy z Tomkiem czas jak się tylko da.
Natomiast będą też inne miasta, i nie tylko z południa, czy Katowic!

PostNapisane: 20 lip 2012, o 22:46 
Użytkownik

siwy napisał(a):
(...)
Jest osobą, która nie boi się próbować nowych trików i jeździć w nowych wymagających miejscach.
(...)

Pamiętam jak w opolskim Okrąglaku Grzesiek skakał z hopki o nietypowym profilu. Pierwsze próby nie były udane. Pomimo upadków z naprawdę sporej wysokości, nie zrażał się i próbował dalej - równie wysoko i w fajnym stylu. Naprawdę duża odwaga i umiejętności.

PostNapisane: 5 wrz 2012, o 18:35 
plus size lingerie sexy pajamas sexy chemise sexy silk nightdress sexiest knickers adult costume sexy Obrazek erotic panties

Strefa czasowa: UTC + 1