Teraz jest 23 cze 2018, o 10:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sie 2015, o 20:35 
Początkujący

Hej.

Orientuje się może ktoś czy to termoformowanie np w modelu PS 2nd skin umożliwia faktycznie downzising? Na 2 czy trzech stronach się natknęłam, że niby ten liner się do tego nadaje (mała grubość i to termoformowanie) aczkolwiek nie ma takiej sławy jaki liner trusta. Pytam konkretnie o włożenie numeru 41 do shella 40 Razors Genesys 7.4. Brakuje mi dosłownie pół centymetra, a stopa w shellu w skarpecie ma jeszcze luzu trochę. I nie wiem czy próbować się w to bawić i zamawiać z hedona czy może postawić na te Trusty, które są pewne i ściągać je ze Stanów? Próbował ktoś już downsizing'u z nimi?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 22 sie 2015, o 22:18 
Site Admin

To bardzo indywidualna sprawa, w tym przypadku trzeba przetestować na sobie.
Ja powiem ci jak było w moim przypadku.

Mam rozmiar 43/44, stopa 28cm.
Do testów dorwałem roleczkę Rollerblade Twister, tyle że teoretycznie za małą bo w rozmiarze 42,5 co daje 27,5cm w rzeczywistości.

Jednak oryginalnie jest tam fajny liner z neoprenem na palcach, stopę zapakowałem do tego 42,5 i co się okazało pasowało idealnie na styk wypełniając skorupę po brzegi.

Próbowałem potem z innymi linerami w rozmiarze 28 ale o solidniejszej budowie i już nie dawały rady, były za grube, ich materiał się ubijał i odbierał tak potrzebną przestrzeń w tej konkretnej rolce.

Tak że downsizing jest możliwy, zależy tylko czy w skorupie jest rzeczywiście tyle miejsca by pomieściła się twoja stopa i można było używać rolek w komfortowy sposób.

Weź też pod uwagę że styl jazdy również narzuca pewne ograniczenia. Ja np. lubię mieć jednak trochę luzu extra by nie poobijać palców bo mogą dobijać do skorupy. Czasem w jeździe freskate czy aggressive nie unikniesz pewnych sytuacji kiedy stopa mocno przesuwa się do przodu i wtedy robi się mniej ciekawie....

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1