Teraz jest 21 sie 2018, o 15:41

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sie 2014, o 21:43 
Użytkownik

Custom za 170, Balance okazja za 200 ;)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 26 sie 2014, o 21:49 
Użytkownik

Balance nowy? U kogo takie promocje? To bierz balance, albo daj mi namiar ;D

PostNapisane: 26 sie 2014, o 21:55 
Użytkownik

A myślisz, że będę miał gdzie nogę włożyć, jak wsadzę Balance?

PostNapisane: 26 sie 2014, o 21:58 
Użytkownik

Nie mam pojęcia, balance widziałem tylko na półce :( Sam miesiąc temu kupowałem liner custom za 170zł, a balance kosztował 270zł, więc sobie go odpuściłem, ale za 200zł bym wziął na pewno.

PostNapisane: 15 lis 2014, o 10:06 
Użytkownik

Chce ktoś porównanie linerów, wrażenia i takie tam? Mogę napisać post, tylko nie wiem, czy jest sens ;)

PostNapisane: 15 lis 2014, o 10:22 
Użytkownik

Dawaj :) Ja też już mam doświadczenia z obydwoma linerami, więc mogę coś dopowiedzieć ;)

PostNapisane: 15 lis 2014, o 10:30 
Użytkownik

Ja chciałem napisać przede wszystkim pod kątem tych linerów w Twisterach.

PostNapisane: 15 lis 2014, o 10:39 
Użytkownik

No właśnie pochwal się jak się spisują customy w twisterach ;D Szczerze mówiąc to myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie i sam nawet kiedyś chciałem kupić skorupy Twisterów, żeby coś takiego wykombinować.

PostNapisane: 15 lis 2014, o 13:48 
Użytkownik

napisz cos, bo aktualnie szukam jakis linerów do Twisterów.

PostNapisane: 15 lis 2014, o 22:31 
Użytkownik

Zgodnie z obietnicą wrzucam małe porównanie stockowego linera z Twisterów z linerem Seba Custom.

Sprzęt:
Jeżdżę w Twisterach LE '14 (tak, tak, to te zielone żabki), rozmiar stopy 41,5. I to rozmiar był zapalnikiem całej tej akcji z linerem Seba Custom. Już tłumaczę. Po roku jazdy liner Rollerblade rozbił się tak bardzo, że musiałem klamrę 45st zapinać na maksa, a pięta i tak się unosiła. Do tego pojawiło się gięcie na boki. Skorupa moim zdaniem za duża jak na ten rozmiar (41-42,5 to ten sam shell), liner po prostu swobodnie jeździł po skorupie. Z przodu około 1,5cm luzu. Jednym słowem ? zrobiło się niestabilnie.

Decyzja:

W końcu postanowiłem zaryzykować i kupiłem Seba Custom w rozmiarze 42. Stwierdziłem, że powinien on ?rozepchać? shell i zlikwidować wszelkie luzy.

Pierwsze wrażenie:
Różnice między linerami są spore. Po pierwsze, Seba jest bardziej mięsisty, sztywniejszy, przy czym lżejszy! Jakość wykończenia leży i kwiczy przy Rollerblade. Tu klej wylany, tam jakaś nitka, tu coś niedocięte, tam coś krzywo. Słabo pod tym względem. Do linera z Twistów nie miałem żadnych zastrzeżeń.
Obrazek

Wkładamy!
Po włożeniu nowego linera odetchnąłem z ulgą ? wchodzi do skorupy Twisterów na styk, wypełnia całą przestrzeń, ale nie zagina się nigdzie.
Obrazek
Obrazek

Mocny v-cut tego linera jest minimalnie ponad cuffem (obawiałem się, że w tym miejscu będzie za niski). Paski do transportu rolek też delikatnie wystają, więc nie ma problemu. Wygląda ładnie.
Obrazek
Obrazek

Jazda testowa:

Wkładam stopę do rolki - ?cholera, ale tu wygodnie?, nie muszę wiązać, ani zapinać, a czuję, że stopa siedzi pewnie i stabilnie, mimo tego, że delikatnie zmieniła położenie (przez konstrukcję linera poszła trochę do przodu). Aż taki głupi nie jestem, żeby jeździć w rozpiętych rolkach, więc zapinam i jazda. Jest rewelacja, świetne wyczucie rolki, żadnych luzów, żadnego gięcia na boki, stopy dosłownie zabetonowane. Po kilku minutach jazdy jednak nie jest tak kolorowo ? po pierwsze, coś gniecie w wenętrzną część stopy i w kostkę, to tego czuję ucisk na podbicie, a pot zalewa nogi. Przez chwilę źle czułem się z mocnym v-cutem, ale szybko się oswoiłem.
Obrazek

Dochodzenie i modyfikacje:
Gniotły mnie gumowe, twarde ściągacze języka ? po wycięciu, problem zniknął.

Ucisk z góry związany jest z tym, że w Twisterach liner ma usztywniony język, w Sebach jest delikatny, przez co czułem klamrę 45st. Po kilku jazdach problem zniknął.

Ból kostki wywoływał... Uwaga... Nit linera do jego wiązania. Skorupa akurat tak nachodzi na ten nit, że ten po prostu z agresją chciał robić dziurę w kostce. Kawałek metalu usunięty, po problemie.

Zmianie uległa też wkładka. Ta z Sebów totalnie mi nie pasowała. Wrzuciłem z Rollerblade, jest moim zdaniem lepsza.

Niestety, Seba Custom wywołuje u mnie termiczny dyskomfort, a na dworze jest maksymalnie 16st, już boję się, co będzie w przyszłym roku latem. W twisterowych linerach jeździłem godzinami w upale i było OK, teraz muszę mieć przy sobie wodę, bo odwodnię się przez stopy.

Podsumowanie:
Po przeprowadzonych modyfikacjach jest rewelacja. Warto było położyć kasę na liner Seba Custom. Jeździ się pewniej, przy skokach i bombach z wysoka jest stabilniej, znacznie lepsza kontrola przy slide'ach (nie ma motywu ?przegięcia rolki?, co eliminuje nagłe zmiany środka ciężkości), do tego dochodzą walory estetyczne (wypełnienie skorupy). Pod kątem freeskatingu uważam, że jest to świetne zestawienie! Dopiero teraz na 100% cieszę się z jazdy w tych rolkach. Żadnej innej skorupy moje stopy nie przyjmują, więc z Twistami będą już związany, ale dobrze, że udało mi się dobrać inny liner. Problemem jest jedynie mała przewiewność Seba Custom, no i delikatne czucie klamry 45st przez miękki język.

Dla kogo?
Zabieg wkładania Seba Custom polecam tym, którzy jeżdżą w skrajnych dolnych rozmiarach dla danej skorupy, inaczej może nie pasować. Poza tym, jeśli ktoś nie ma problemu z nadmiernym luzem i unoszącą się piętą, chyba nie powinien robić takiej przekładki, bo zrobi mu się tak ciasno w rolce, że zatrzyma krążenie. Zdjęcia załączę, ale nie wiem, czy będzie na nich coś widać ? jak nie, to jutro zrobię przy lepszym świetle.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1