Teraz jest 18 lip 2018, o 02:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lip 2013, o 17:00 
Użytkownik

Dużo użytkowników na tym forum wie, rolki składają się z wielu części, każda z nich ma jakiś wpływ na komfort jazdy. Często spotykamy się ze zjawiskiem że w tej perfekcyjnej całości jakiś element nie spełnia swojego założenia, tam coś uciska, tu coś się pruje.

Większość linerów zbudowana jest w podobny sposób, kilka warstw różnego rodzaju gąbek sklejonych ze sobą. Główne różnice to jakość użytych materiałów jak i sposób ich zszycia czy też sklejenia.

Obrazek

Okolice ścięgna Achillesa
Obrazek

okolice kostki
Obrazek

Kilka rzeczy dzięki którym jeździło mi się lepiej.
Kupując Liner za 200 czy nawet 300 zł każdy chciałby żeby służył mu jak najdłużej, niestety dzisiejszy rynek opiera się głównie na taniej sile roboczej jak i tanich materiałach przez co cierpimy my - konsumenci. Mianowicie zdarzają się linery które przecierają się już po pół roku tak jak mój 5 Star fit Rollerblade`a.

Obrazek

Jak widać można sobie z tym poradzić w prosty sposób naklejając na przetarty fragment kawałek skóry syntetycznej bądź innego elastycznego materiału. Po tym zabiegu zero dalszych zniszczeń. Materiały na ten zabieg znajdziemy w każdym domu gdzie jest kobieta, każda ma jakąś starą torebkę albo kurtkę.

Kolejną przypadłością która mnie spotkała jak i po części spowodowała przetarcie linera była konieczność mocnego zapinania rolki w górnej części. Spowodowane jest to w wielu przypadkach słabym (cienkim) paddingiem. Można sobie z tym poradzić poprzez naklejenie po bokach kawałków filcu, ja osobiście użyłem grubszej wkładki z butów.

Obrazek

Po tej czynności nie musiałem już tak mocno dopinać rolki a trzymanie w okolicach kostki było takie samo. Dodatkowym efektem było to że dziwnym sposobem język przestał wyskakiwać. Jest to znany problem w rolce Rollerblade Fusion. Język przez mocne dopinanie gdy raz już wyskoczył nie mógł wrócić na swoje miejsce.

Posiadam również liner Salomona który to trochę ubił się w okolicach kostki, a każdy lubi gdy przy kostce jest ciasno - ale komfortowo.
W celu pogrubienia użyłem cieniutkiej warstwy gąbki która dopasowuje się do kształtu stopy, na to nakleiłem wierzchnią warstwę innego linera. Może nie wygląda to najbardziej estetycznie ale spełnia swoje zadanie.

Obrazek

Kolejnym elementem linera wpływającym na komfort jest wkładka, wielu użytkowników nie zwraca na nią większej uwagi, chociaż ona też ma wpływ na jazdę. Nawet materiały użyte do jej produkcji są ważne. Bardzo śliska górna warstwa wkładki może powodować ze nasza stopa będzie się przesuwać w środku rolki do przodu co może powodować dyskomfort.
Większość wkładek dostępnych na rynku wraz z rolkami jest anatomicznie dopasowana do budowy stopy. Zdarza się ze wielu ludzi ma trochę inną budowę stopy. Często spotykanym problemem jest ucisk przy wewnętrznej części stopy od spodu, każdy kto choć raz to odczuł wie o czym mówię.

Obrazek

Z pomocą mogą przyjść nożyczki ciach ciach i po problemie. Jak widać wycięcie wewnętrznej części wkładki która zazwyczaj jest grubsza i uniesiona pozwoliło mojej nodze trochę odetchnąć.

Należy pamiętać że nawet najlepszy liner nie da nam zbyt wiele kiedy skorupa naszej rolki nie współpracuje z naszą stopą i powoduje ucisk.

Obrazek

Czasem do ręki trzeba wsiąść dłuto i pogłębić miejsca w których nas ciśnie. Dobrą metodą może być również przykładanie od wewnątrz rozgrzanej łyżeczki, ale radzę z tym uważać.

Jeśli zastanawiacie się jakiego kleju użyć do podobnych modyfikacji polecam :

Obrazek

Zachęcam do dzielenie się waszymi metodami dzięki którym uporaliście się z różnymi problemami jak i do eksperymentowania.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 5 lis 2013, o 20:19 
Użytkownik

Obrazek

No i zdarzyło mi się poprzycinać kolejny liner, tym razem Salomona, bardzo wygodny lecz w miejscu gdzie powinien być V-Cut był uniesiony. Wystarczył ostry nożyk trochę kleju i powstał delikatny V-cut.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1