Teraz jest 23 cze 2018, o 10:47

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 cze 2013, o 23:01 
Początkujący

Witam

Moim problemem jest za mały liner w rolce Roces Metropolis... wątpie żeby sie rozbił o 0,5cm(tak wiem to 1 rozmiar ale rozmiarów-ka była zaniżona)
Niestety wyszedłem z wniosku że "rozbije się" jednak po zrobieniu na rolkach ~40 km efektów brak(tzn liner wciąż lekko pije w palce )
Moim pytaniem jest czy jeżeli kupie liner o rozmiar(ew. dwa) wiekszy to zmieści się on w skorupę

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 17 cze 2013, o 23:08 
Site Admin

wewnątrz skorupy, na dnie bądź na bocznej ściance podany jest przedział rozmiarowy (na cholewce jest drugi rozmiar który tyczy się wyłącznie cholewki)

PostNapisane: 17 cze 2013, o 23:10 
Użytkownik

To zależy jak dużo miejsca masz w skorupie.

PostNapisane: 18 cze 2013, o 00:42 
Początkujący

hymm jedynie oznaczenia jakie znalazłem to :
na dnie buta
017
5->6
L

Na cholewce jest kilka numerów
8-9L na lewej ściance lewego buta
810-LH na tyle
i 9-8
L
także na tyle ...

PostNapisane: 18 cze 2013, o 07:56 
Użytkownik

Popatrz może na shell (but) od środka trochę powyżej sznurowania - w skorupach M12 i pokrewnych tam jest numer shella (tutaj jest zdjęcie gdzie tego szukać: http://thisissoul.es/187-2764-thickbox/ ... te-wit.jpg ). Obstawiam, że w metropolis może być w tym samym miejscu. Porównaj go z numerem (numeracja US) na linerze. Jeśli jest taki sam, to z wciśnięciem większego możesz mieć kłopot (chyba, że zdecydujesz się na trust'a z neoprenu - są tabele jakie rozmiary linera do jakich rozmiarów shella podchodzą, nawet zdaje się o 2 numery w dół).
Druga metoda - dużo prostsza - to wsadzić nogę do shella bez linera i zobaczyć ile tam masz miejsca przed palcami i za piętą i zdać się na logikę - jak sporo, to coś jeszcze zmieścisz, jak palce i pięta Ci dotykają do shella to masz za małą skorupę...
Inną kwestią jest to, że najprawdopodobniej po 40 km liner Ci się nie zdążył jeszcze dobrze rozbić, jak się ugniecie od strony pięty i Achillesa, to palce dostaną trochę więcej luzu. Sugerowałbym jeszcze trochę cierpliwości (czyli jakieś 150-200 km - coś około 2 tygodni średnio intensywnej jazdy) i zorientujesz się czy problem nie zniknął lu nie zmniejszył się do granic akceptowalności. Żeby nakreślić kontekst - niektórzy użytkownicy Seba np. twierdzą, że jak liner na początku nie obciera do krwi to znaczy, że jest za duży (czy coś w tym stylu :P). A na serio: jeśli koniecznie chcesz coś z tym robić już teraz - to patrz wyżej ;)

PostNapisane: 18 cze 2013, o 09:06 
Dużo pisze

Systu - spokojnie. Ja po zakupie PS Metro rozbijałem liner przez ok 2 miesiące średnio intensywnej jazdy. W pewnym momencie myślałem o tym, żeby go rypnąć za okno jak stoi ;) Także daj sobie chwilę czasu, nim kupisz kolejny - ponadto pamiętaj, że Roces Metropolis to dość wąska rolka i nie każdy liner tam podejdzie... podejrzewam, że linerami z rolek agro mógłby być problem - co prawda nie jestem tego pewien, nie sprawdzałem osobiście, ale brałbym to pod uwagę przy ewentualnym zakupie skarpetek.

PostNapisane: 19 cze 2013, o 22:01 
Początkujący

W Rocesach rozmiarówka shella jest wewnątrz buta, na spodzie (pod linerem), Liner ma rozmiarówkę na języku, żeby było śmieszniej to wkładka w linerze też ma swoją rozmiarówkę, w moim przypadku rozmiar mniejszą od linera. Cuff też ma swój rozmiar.

Może w twoim wypadku wymiana wkładki coś pomoże?

Tak w ogóle to radze ludziom dobrze wymierzyć te rolki przed wyjściem na ulice, po dłuższym czasie zaczynają wychodzić kwiatki.

Strefa czasowa: UTC + 1