Teraz jest 18 sie 2018, o 16:02

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 mar 2012, o 19:14 
Dużo pisze

Za takie materiały promocyjne może i mają jakąś kasę, i to nie tylko materiały dotyczące rolek.
Jak się uszkodzi lustrzanka, to kupują nową :) i kręcą dalej.

Dwa: oni czują się na rolkach jak ryba w wodzie (nie sądzę, że nikt z nas też tak się nie czuje), ale może i to kwestia praktyki i obycia się z drogim sprzętem podczas jazdy, pewność siebie itd.

Ja na początku zeszłego sezonu nie pomyślał bym aby nawet do ręki wziąść gorszą lustrzankę (kupiłem uzywaną na Allegro) niż tą która mnie kosztowała znacznie więcej i miałem ją od nowości. Ale pod koniec sezonu trochę śmigałem tu i tam - była i tak mała obawa, że coś mogło by się stać, też stąd wziąłem tą uzywaną.

Nex jakościowo na pewno fajne kręci filmy, ale fakt, trochę szkoda by było go brać :)

Myślę, że obudowa do XTC jest idealna - dobrze, że ją kupiłem nawet dla samej ochrony soczewki/przedniej szybki, obudowa może być i porysowana, ale na szkle jak coś się pojawi to już może zdecydowanie wpłynąć na obraz.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 7 mar 2012, o 20:08 
Stały bywalec

tomek_wap napisał(a):
Za takie materiały promocyjne może i mają jakąś kasę, i to nie tylko materiały dotyczące rolek.
Jak się uszkodzi lustrzanka, to kupują nową :) i kręcą dalej.

Zdziwiłbyś się Tomasz, wcale to tak wesoło nie wygląda, filmy rolkowe nie płacą jakiś kroci za edity... ani filmowcom, ani riderom.

PostNapisane: 7 mar 2012, o 20:22 
Dużo pisze

Ale jak pisałem, materiały filmowe nie tylko w tematyce rolek. Więc odbiorcami mogą być "normalne" firmy potrzebującego materiały marketingowego w postaci filmu czy zdjęć.

PostNapisane: 7 mar 2012, o 21:52 
Stały bywalec

Hehe, no tak. Tylko teraz pomyśl: taki Ben zarabia kręcąc spoty o samochodach, Greg w modellingu, to raczej nie są bardzo ryzykowne dla sprzętu branże. Wątpię, by na rolki brali najlepsze kamery, aparaty i obiektywy których używają w pracy zawodowej - mało się to kalkuluje, w sytuacji gdy za edit nie dostaną nawet tyle by wymienić ten hi-endowy sprzęt w razie zniszczenia. Je jestem zdania że w kręceniu sportów ekstremalnych króluje "średnia półka" sprzętowa i tyle.

PostNapisane: 12 mar 2012, o 03:08 
Dużo pisze

No i mały teścik ... w obu filmach pamiętajcie aby dać na jakość HD.

Link:
test kamerki XTC-200

Generalnie jakość mało zadowalająca :(
Ale może to kwestia pogody? Braku słońca? Obudowy wodoszczelnej, gdzie pamiętajmy, że jest dodatkowe szkiełko (plastik).
Poza tym poucinane nogi ;-) - brak LCD robi swoje. Ale myślę, że to kwestia wprawy aby wiedzieć jak kamerkę ustawić.

To już lepszej jakości był materiał nagrany telefonem Samsung Galaxy S, z ręki.
Może porównanie tych dwóch filmów nie jest na miejscu? Niestety nie mam doświadczenie w materiałach video.

Link:
Freeride

Bez retuszu obrazu, bez korekty itd. Dodałem powitalny slajd i standardowe przejścia. Muza z zasobów YT.

Następny test jak będzie odpowiednia pogoda, minimalne zachmurzenie, oraz bez obudowy wodoszczelnej. Myślę, że tym razem test się odbędzie już na mieście.

Jeżeli chodzi o ręczny wysięgnik, to średnio zdał egzamin, coś słabo z tą pomocą przy ustabilizowaniu kamerki.

Czekam na pionowy grip - bez ruchomych elementów - może trzymanie kamerki bezpośrednio nad ręką będzie lepszym rozwiązaniem? Jak w przypadku nagrania Samsungiem ... nie trząsło aż tak bardzo, co prawda zostawiłem najlepsze kawałki.

Liczę również na to, że trzymanie kamerki bliżej ciała pozwoli na jej lepsze ułożenie, i lepszy kadr, tzn. bez poucinanych nóg.

PostNapisane: 12 mar 2012, o 10:41 
Stały bywalec

Hmmm, myślałem że szperałeś na temat tej kamerki przed zakupem. Nagranie w słońcu:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c6Rt2RVV-0Q[/video]

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Mm-iIJsImXI&hd=1[/video]

sporo takich filmów na youtube. Trochę opinii o kamerce też jest w necie, wystarczyło wpisać w google "Midland XTC 200 review".

Ja się nie spodziewałem niczego lepszego, szczerze. GoPro HD Hero jakością mnie nie powaliła, to sprzęt niższej klasy cudów też nie zdziała. Sam wiesz jako miłośnik fotografii, że nie matryca, a optyka jest najważniejsza w takim sprzęcie. Kamery "pchełkowe" optyki świetnej nie mają. To fizycznie niewykonalne...

To kamera do podczepienia gdzieś, do kasku, rolki, roweru, motoru etc. i nagrania jazdy - bez targania ze sobą cięższego sprzętu który łatwo uszkodzić. Coś za coś.

PostNapisane: 12 mar 2012, o 11:16 
Dużo pisze

Szperałem i to dużo, nie tylko w kontekście tego modelu. A samych opinii w internecie też marnie. Może jeden konkretniejszy i treściwy review znalazłem.

I XTC i tak był najlepszym wyborem, zarówno pod kątem wyposażenia ale również jakości.

A filmików z XTC-200 nie ma wcale "sporo". Większość robione pod wodą, gdzie nie ma o czym gadać jeżeli chodzi o widoczność i obraz. Co prawda 1-2 filmiki, które widziałem w necie pokazały, że nie jest tak źle. Może po prostu było mocno szarawo w sobote co mogło wpłynąć na jakość obrazu itd.

I tak nie oczekiwałem nic z pokroju Go Pro ;-)
Zobaczę co pokażą dalsze testy. Mam nadzieję, że już bardziej treściwe.

PostNapisane: 12 mar 2012, o 11:31 
Site Admin

a ty Kamil jakim sprzętem dysponujesz? :) :P

PostNapisane: 12 mar 2012, o 11:54 
Dużo pisze

Ani filmowcy ani riderzy nie dostają póki co ani nie będą dostawać kasy za kręcenie :(

A póki co niestety żadna firma nie zapłaci fajnych pieniędzy a film rolkowy :(

PostNapisane: 12 mar 2012, o 12:27 
Stały bywalec

@lenami: dużym ;)

A na serio, nie mam kamerki żadnej. Ale nie bawię się w filmowanie, nigdy mnie to nie jarało, fotografia też nie za bardzo ;) Nie uważam, że XTC 200 to zły sprzęt, racjonalnie rzecz biorąc - po tym co widziałem, uważam że kręci nieźle i nie ma co wymagać cudów. Dlatego mnie zadziwiło narzekanie Tomasza, że słabo.

Swoją drogą, obiektywnie patrząc - czy jakość obrazu jest aż tak zła? Do ujęć w ruchu, przy dużej prędkości w sam raz. Nagrania Bena z Krakowa też nie powalają jakością, mimo że targał ze sobą lustrzankę z wielkim uchwytem. Jak będziecie ekipą kręcić materiały filmowe pod szyldem freeskatenews, to XTC będzie super na szybkie przejazdy i freeride. Takie slalomiki jak na materiale próbnym, spoko NEXem nakręcicie ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1