Teraz jest 23 wrz 2018, o 16:11

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 lut 2013, o 23:38 
Stały bywalec

Właściciel/zarządca danego obiektu bądź terenu może sobie wprowadzić jakie chce obostrzenia i nic wam do tego. Nieważne, czy właścicielem jest osoba prywatna, spółka, czy miasto - zasady może narzucać na swoim terenie odgórnie, pod warunkiem że nie są niezgodne z konstytucją i swobodami obywatelskimi. Dlatego nie wolno prowadzić knajpy z hasłem przewodnim "czarnoskórych nie wpuszczamy", ale można prowadzić taką z maksymą "w dresie nie wpuszczamy". Nie podoba się że zabraniają wejść? To idź do domu i ubierz coś innego niż dres.

Rzecz w tym że nikt nie zabrania wam wejścia na teren dworca. Zabrania wam jedynie wjazdu na jego teren w rolkach. Nieważne czy dyktują to względy bezpieczeństwa, czy widzimisię zarządcy obiektu - jak się nie podoba idź jeździć gdzie indziej, jak chcesz przedostać się przez dworzec zdejmij rolki, a nie awanturuj się że zabraniają Ci jeździć i ochrona Cię goni.

To nie socjalizm, podejście "mi się należy, mi wolno, ja mam prawo" już dawno jest nieadekwatne, tak samo jak przekonanie że skoro przestrzeń publiczna jest dobrem wspólnym, to można czuć się jak u siebie w domu.

Co do statusu prawnego rolkarzy - zastanówcie się co najmniej 10 razy, czego oczekujecie. Ewentualne ujęcie w przepisach ruchu drogowego nie będzie wiązało się wyłącznie z przywilejami - ale i obowiązkami. Choćby oświetlenie. A może chcielibyście by był nakaz jazdy z hamulcem, co? Bo przecież rower wg. przepisów musi mieć sprawne hamulce.

Po rozum do głowy iść, a nie o rewolcie śnić.

Bywają w lecie chwile gdy wk.... mnie dzieciaki grające w piłkę na podwórku, mimo zakazu, bo kopią mechanicznie w ścianę i nie dość że hałas, to jeszcze mają w nosie czy ludzie chodzą, czy nie. Nie raz ludzie ze słabym refleksem obrywają. Nie jest to niebezpieczne, ale irytujące. Rolkarz z sianem w głowie, adrenaliną w żyłach, jadący tyłkiem do przodu jest nie tylko irytujący ale i niebezpieczny - a takich jest sporo, byli są i będą. I nieważne że 80% będzie zachowywać się kulturalnie i jeździć bezwypadkowo - zawsze trafią się tacy którzy mając w zadzie wszystko i wszystkich będą narażać nie tylko siebie, ale i innych. Takie jednostki z niedorozwojem wyobraźni są wśród kierowców, motocyklistów, rowerzystów, są i pośród rolkarzy i zawsze będą, a jak się ich ze smyczy spuści i pozwoli na jazdę wszędzie, to dopiero zobaczycie jak ludzie zmienią nastawienie do rolkarzy... na gorsze.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 7 lut 2013, o 15:31 
Dużo pisze

popieram Herbatę X100.
[hr]
w ogole film zaczyna sie od tego, ze jedziecie po jakims parkingu- lewy pas prawy pas-
tak wolno niby pieszym ?

Prawda jest taka, że KAŻDY z nas łamie prawa ruchu drogowego jeżdząc po ulicach. Kto tego nie robi? Taki element tej zajawki. No i nie jest to szkodliwe, więc nie widzę problemu. Da się gdzies jezdzic- jeździj. Wyganiają- idź jeździć gdzie indziej albo przyjdź wtedy gdy nikomu nie będzie to przeszkadzać.

Chcecie walczyć o prawa i co ? Raz być pieszym( w sklepie/ na dworcu) a raz rowerem (na ulicy). Tak się nie da.

A w ogóle nie rozumiem po co uciekaliscie na tym filmie będąc pieszo? Z bronią Was gonili ? Smieszne to jakies...

PostNapisane: 8 lut 2013, o 00:09 
Dużo pisze

W moim odczuciu uciekając daliście tylko sygnał, że robiliście coś illegal - a ludzie bardzo szybko wpadają w takie schematy. Infantylne to trochę i niestety w ten sposób o prawa rolkarzy długo nie powalczycie - lub też skutek będzie mizerny.

Co zaś się samych praw tyczy, jestem zdania że balansując na krawędzi legalności i zdrowego rozsądku jest znacznie ciekawiej. Zauważcie też, że w chwili obecnej taka straż miejska czy policja nie za bardzo wie, za co takiego rolkarza karać - brak regulacji prawnych, brak paragrafu i w efekcie puszczają wolno. Określenie takich ram spowoduje, że będą mieli podstawy do tego by nam coś wlepić - uczestnik ruchu - a to światełko, a to kask, a to ochraniacze, a to tabliczka rejestracyjna, znając naszych urzędników do takich absurdów może dojść. Zatem lepiej niech pozostanie jak jest, byle jeździć z głową :)

PostNapisane: 8 lut 2013, o 00:26 
Site Admin

Tabliczka rejestracyjna to by było coś ! :D

PostNapisane: 8 lut 2013, o 02:15 
Użytkownik

I obowiązkowe oc .... chociaż warto jakieś tam ubezpieczenie mieć na wszelki wypadek skoro już się po ulicy chodniku jezdzi.
Uważam ze jak jest zakaz to nie ma co cwaniakowac a w innych sytuacjach korzystać z zasadt "co NIE JEST zabronione JEST dozwolone! ". I wyjdzie to wszystkim na dobre. :d

PostNapisane: 8 lut 2013, o 15:34 
Dużo pisze

mer- zgadzam się w 100% z tym co piszesz. To jest urok tej zajawki. Nikomu nie wyrządzasz krzywdy, etc, ale jednak nie jest to do konca legalne- np bomba po ulicy tylem. No przeciez nie jest to bezpieczne uczęszczanie w ruchu, tylko brawurowa jazda, nie ?

a co do tego ze policja nie wie co zrobic, to mialem sam taka sytuacje. Jest w Krakowie taka ulica wielopole, dawniej znana z tego ze był tam Kicz, ludzie żygali pod drzewka i uprawiali sex w bramach. No i ta ulica jest jednokierunkowa, lekko nachylona i wieczorami mało co po niej jeździ. Jechałem ja, tylem, szybko, pod prąd, no i jedyne auto które spotkałem to policja. Jakos sie wytlumaczylem, że po chodniku nie jadę bo nierówny, bo nie chce potracic kogos wychodzącego z klatki i ze mniejsze zagrozenie stwazam jadąc drogą.... no i w sumie nie mieli pomysłu jak mnie ukarac- jakby chcieli na bank by sie cos znalazło.

Z rowerami jest zas tak ze przepisy są konkretne( troche pojebane) ale na polskich drogach latwo jest karac rowerzystow... wiec karzą bo to hajs.
[hr]
i jeszcze jedno- chcecie traktowani jak piesi? to sobie po ulicy nie posmigacie- i Policja będzie za to mandaty wlepiac i wyganiac na chodniki. Brak regulacji prawnej rolkarzy- dla freeriderow jest bardzo na plus.

PostNapisane: 7 lip 2013, o 11:43 
Użytkownik

W Rz pojawił się artykuł o jeździe na rolkach i deskorolkach http://prawo.rp.pl/artykul/756571,10269 ... lkach.html
Przy okazji znalazłem inną informację. Np. w Warszawie nie można przebywać w rolkach w środkach komunikacji miejskiej (par. 15).
http://www.ztm.waw.pl/?c=134, czyli krótki przejazd metrem jest nielegalny.

A jak to wygląda w innych krajach? Są jakieś zasady?

PostNapisane: 7 lip 2013, o 12:18 
Użytkownik

Przeczytałem ten artykuł i mi się rzadki włos zjeżył na głowie! Absurdem byłoby uregulowanie wszystkiego co się da, zrównanie rolek z rowerami w PORD może w rezultacie wprowadzić: obowiązek posiadania świateł o odpowiedniej barwie i na wyznaczonej wysokości, sprawnego hamulca itp. Pomijam już kwestię, że za jazdę na rolkach na rauszu możnaby stracić prawo jazdy (na samochód!), a nawet pójść do pierdla (w przypadku recydywy - jak to jest z rowerzystami). Brawa dla tej części środowiska rolkarskiego, które żąda zmian w prawie!
Żadne przepisy nie chronią przed głupotą - ci dwaj opisani goście, którzy zapakowali się pod samochód byliby cośkolwiek bezpieczniejsi, gdyby ich status był uregulowany prawem? Mniej by się obili? A na ścieżkach rowerowych nikt nie ściga nawet pieszych pchających wózki (handlowe lub z dziećmi), więc o co chodzi?
Za jazdę stanowiącą zagrożenie dla otoczenia - proszę bardzo - można ścigać i to na podstawie istniejących przepisów (stwarzanie zagrożenia w ruchu, czy jakoś tak), ale regulowanie wszystkiego na poziomie przepisów jest po prostu głupie i nieżyciowe. Może ustalmy od razu ile kółek i jakiej wielkości mają mieć dopuszczone do ruchu rolki :P
Trochę się uniosłem, ale znów ktoś próbuje strzelić sobie (i innym, w tym mi) w kolano.

PostNapisane: 7 lip 2013, o 20:07 
Dużo pisze

Podobne wrażenia mam i ja.. aż mnie zagotowało. Napiszę do autorki jak ochłonę - skąd ona taką farmazonę wzięła, że cyt. "Środowisko rolkarzy chce, aby ustawodawca unormował ich status tak jak narciarzy." Do reszty popierdoliło chyba... Jako członek środowiska rolkarzy w polsce, jestem temu przeciwny... Głupota ludzka pozwala sądzić, że wraz ze zmianą prawa przyjdzie przystosowanie infrastruktury pod jazdę na rolkach... znając życie - "takiego wała i cześć" - znajdzie się paragraf, ale nic w zamian.... grrrr

PostNapisane: 8 lip 2013, o 08:03 
Początkujący

siemma napisał(a):
W Rz pojawił się artykuł o jeździe na rolkach i deskorolkach http://prawo.rp.pl/artykul/756571,10269 ... lkach.html
Przy okazji znalazłem inną informację. Np. w Warszawie nie można przebywać w rolkach w środkach komunikacji miejskiej (par. 15).
http://www.ztm.waw.pl/?c=134, czyli krótki przejazd metrem jest nielegalny.

A jak to wygląda w innych krajach? Są jakieś zasady?

To dlatego tak dziwnie się wszyscy patrzyli jak wracałem na rolkach metrem z NS ^^

Co do przepisów, to zrównanie rolkarzy z rowerzystami nie ma najmniejszego sensu. Rolki to nie rower. Chodź uważam, że powinny być przepisy pozwalające rolkarzom jeździć legalnie po ścieżce rowerowej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1