Teraz jest 19 wrz 2018, o 01:14

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prawa rolkarzy
PostNapisane: 4 lut 2013, o 16:06 
Początkujący

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AYsiqOd3HoA[/video]

Walczmy o nasze prawa, o prawa które należą się rolkarzom. Prawo jest takie ze jesteśmy zaliczani do pieszych, a jednak nie mamy praw które nam podlegają. W filmiku jest przedstawiona zaledwie jedna z licznych sytuacji w których rolkarze są dyskryminowani, a dlaczego? Przecież piesi mogą wchodzić do dworca?!

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 4 lut 2013, o 17:17 
Początkujący

na końcu filmiku rolki trzymaliście w rękach...
pogonili Was czy co ??

PostNapisane: 4 lut 2013, o 17:29 
Początkujący

dokładnie, postanowiliśmy sie wrócić juz na dworzec z rolkami w rękach, no i wtedy zaczeli juz nas gonić totalnie. Sam widzisz że jazda była chilloutowa, zero agresywnej jazdy pomiedzy ludzmy po prostu nie ma tu mowy o stważaniu zagrożenia, ale jednak gonili nas. Jak byliśmy na rolkach jeszcze przed dworcem to juz obstawili wejscie tak abyśmy nie mogli wjechać.

PostNapisane: 4 lut 2013, o 17:57 
Początkujący

ale po co uciekaliście?

Ja bym stanął i zapytał wprost w czym problem ??

I niech mi znajdzie jakiś przepis dotyczący zakazu to raz.

a dwa jakby mnie tylko dotknął to zadzwoniłbym na policje!

Tylko najgorsze jest, to że co to da. Taka walka z wiatrakami trochę :(

PostNapisane: 4 lut 2013, o 18:01 
Początkujący

Jeden ochroniarz z którym dyskutowaliśmy pokazał znak, który według niego jest zakazem jazdy na rolkach lecz na znaku ukazana była deskorolka. Szału ten cieć o mało nie dostał jak wróciliśmy na dworzec, ale zwyczajnie olaliśmy go i pojechaliśmy dalej przed siebie.

PostNapisane: 4 lut 2013, o 18:32 
Użytkownik

Ja też nie rozumiem dlaczego uciekaliście będąc pieszo. Poza tym, nie porównywałbym rolkarzy jeżdżących po dworcu z pieszymi, którzy albo stoją na przystanku, albo do niego dochodzą. Nosicie kaptury i zakryte pół twarzy, ja rozumiem dlaczego, ale większości ludziom źle to się kojarzy. Chyba nie tędy droga, żeby domagać się pozwolenia na pojeżdżenie sobie po dworcu. Pominąwszy wszelkie przeszkody w postaci nadgorliwych ochroniarzy, to jednak chodzi o bezpieczeństwo, nie tylko rolkarzy, ale i ludzi tam się znajdujących. Jeden sobie pojedzie normalnie, a inny zjeżdżając ze schodów wpadnie na pieszego. To są przede wszystkim powody dla których tak często widzi się zakazy jazdy na "deskorolkach".

Piętnaście lat temu uciekało się Policji, która ganiała nas za jeżdżenie po chodnikach i ulicach... Dlaczego nas ganiali i dlaczego uciekaliśmy tego nie wiem :/ Prostej recepty nie ma. Ja osobiście wolałbym odcinać się od zaliczania nas do pieszych. Rowerzyści też z nas żadni. Dla rolkarzy są skateparki, dla slalomowców kubeczki, dla nas trochę trudniej o dobre warunki jazdy. Dość skomplikowana sytuacja.

PostNapisane: 4 lut 2013, o 18:45 
Site Admin

Również się nad tym nie raz zastanawiałem, i miewałem podobne problemy jeżdżąc chodnikami.

Sporo było dyskusji z ochroną, dotychczas zawsze ich zagadywałem i w końcu nic już nie mówili, no albo gdy byli agresywni to też byłem i na tym się kończyło.

Dwie sprawy.

By mieć argument, i prowadzić dyskusję z takimi ludźmi, strażą miejską, czy policją trzeba też pamiętać o naszym zachowaniu.

Trochę się najeździłem z różnymi osobami, w rożnym wieku i z różnymi zdolnościami.

I powiem waż że nie raz widziałem jak kolega miał zderzenie z pieszym, lub nawet kogoś przewrócił...

Gdyby to np. była moja dziewczyna(przewrócona przez takiego rolkarza) czy ktoś bliski to ten też rolkarz by leżał i ja bym mu pomógł w tym :)

Piesi, starsi ludzi często rzeczywiście przesadzają głośno wysuwając głupie komentarze, jednak czasem to jest uzasadnione.

Wyobraźcie sobie że ktoś was najeżdża szybko, jadąc np tyłem na rolkach, nie zdenerwowało by to was?

Po prostu pamiętajcie tez o drugiej stronie tego, jak to nie raz wygląda oczami pieszych.

Natomiast wasza jazda po dworcu, i to co widziałem na waszym filmie to była zwykła jazda i nikt nie mógł się tam was przestraszyć.

Ale i tak zawsze musicie się liczyć z agresją ludzi, bo odstajecie od "stada" i robicie coś innego, przecież tak nie zareagują na żula, menela, czy kogoś kto okrada jakiegoś małolata na ulicy, czy wyrzuca śmiecia na chodnik, bo to są normalne rzeczy dla ludzi.

Zagryźć zęby i jechać dalej :)

PostNapisane: 5 lut 2013, o 15:58 
Początkujący

Jest progres. Gadałem z kolegą który jest w młodzieżowej radzie miasta i pokazał ten filmik na zebraniu i omówił nasze problemy. Okazało się że wszystscu uważają że mamy racje i chcą nam pomóc. Pomoc ta będzie wyglądała w postaci akcji pt: "człowiek na rolkach to nie zagrożenie" najprawdopodobniej bo to jeszcze nie jest pewne, i szczegółów jeszcze nie znam. Ale zawsze coś. Wiele osób uważa że nie ma sensu z tym coś robić, ale ja jestem zdania że wreście czaas to zmienić! :)

PostNapisane: 5 lut 2013, o 16:35 
Dużo pisze

E tam, jazda na nielegalu jest bardziej pasjonujaca ;-)

Mnie tez irytuja czasem pracownicy ochrony w sklepach, wjezdzam spokojnie na zakupy, poruszam sie powoli, z pelna ostroznoscia i czasem przejdzie a czasem niestety przebieranki w buty.

PostNapisane: 5 lut 2013, o 19:39 
Site Admin

ha ha wyborców szuka, sprytny :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1